DAJ CYNK

Telefon zarządza telewizją

10.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Nowa polska telewizja rozrywkowa dla młodzieży 4fun.tv wprowadza kolejne nowatorskie rozwiązanie umożliwiające widzowi bezpośrednią interakcję z telewizją oraz wpływ na zawartość ekranu.

Nowa polska telewizja rozrywkowa dla młodzieży 4fun.tv wprowadza kolejne nowatorskie rozwiązanie umożliwiające widzowi bezpośrednią interakcję z telewizją oraz wpływ na zawartość ekranu.

Od 10 września użytkownicy wybranych modeli telefonów komórkowych Motorola (Motorola V300, Motorola C650, Motorola E398) będą mieli możliwość bezpłatnego głosowania na teledyski z playlisty 4fun.tv w ramach usługi interaktywnej Chcesz#Masz, komunikowania się w formie chat-u wyświetlanego na ekranie telewizora, zarządzania awatarami. Będzie to możliwe dzięki Aplikacji Mobilnej zbudowanej w oparciu o technologię Java 2 Micro Edition (J2ME) zaprojektowanej i wdrożonej przez firmę Comtica. W przyszłości Comtica planuje rozbudowę Aplikacji o dodatkowe funkcje pozwalające na bezpośrednie uczestnictwo w grach oferowanych przez 4fun.tv.

Comtica to jedna ze spółek należących do grupy Nova Communications, jednocześnie właściciela 4fun.tv. Firma jest autorem i właścicielem technologii Multiscreen.tv umożliwiającej tworzenie interaktywnych stacji telewizyjnych, na której opiera się 4fun.tv.

Aplikacja Mobilna to kolejne narzędzie do bezpośredniego kontaktu widza z telewizją 4fun.tv. Dzięki wykorzystaniu technologii Java wprowadzamy nową jakość interakcji. To dodatkowe możliwości, ale także wygoda dla widza. Powoli telefon komórkowy staje się podstawowym narzędziem w nowym modelu telewizji interaktywnej - mówi Piotr Szostak, Vice President w Comtica.

Dla naszych Klientów Aplikacja Java oznacza nowe możliwości niestandardowych form reklamy i komunikacji z rynkiem. Na razie planujemy promocję z Motorolą, ale w przyszłości Aplikacja da wiele możliwości także innym Klientom - mówi Marek Wójcicki, Commercial Direktor w 4fun.tv.

Przepływ danych pomiędzy telefonem Motorola a 4fun.tv odbywać się będzie przy pomocy pakietowej transmisji danych - GPRS. W ramach współpracy z firmą Motorola 4fun.tv gwarantuje użytkownikom w/w modeli telefonów komórkowych bezpłatne korzystanie z Aplikacji Mobilnej przez dwa miesiące. Później usługą zostaną objęte także aparaty innych producentów.

Źródło tekstu: Wirtualne Media

Komentarze
Zaloguj się