DAJ CYNK

Telefon komórkowy nie zabije, ale lepiej być ostrożnym

12.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3841

Ważne 3

1

Nowe badania pokazały, że telefony komórkowe nie zabijają, jednak należy zachować zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności przy ich używaniu.



Nowe badania pokazały, że telefony komórkowe nie zabijają, jednak należy zachować zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności przy ich używaniu.

Badania zostały przeprowadzone w ramach programu National Toxicology Program (NTP), działającego przy amerykańskim Departamencie Zdrowia. Wykorzystano w nich myszy, które poddawano działaniu promieniowania o częstotliwości radiowej (RFR), podobne do tych emitowanych przez telefony komórkowe oraz kuchenki mikrofalowe. Zwierzęta narażone na RFR były w takiej samej kondycji, jak te nie mające styczności z promieniowaniem, a czasem nawet żyły dłużej w efekcie tej radioterapii.

Jeden z naukowców, dr John Bucher, zwrócił uwagę na to, że jeśli jest jakieś ryzyko, że fale radiowe szkodzą zdrowiu, to jest ono bardzo małe. Jednak lepiej być ostrożnym i na przykład położyć telefon w pewnej odległości, gdy kładziemy się spać oraz nie przyciskać mocno urządzenia do ucha podczas rozmowy, a jeszcze lepiej używać zestawu słuchawkowego lub trybu głośnomówiącego. Moc promieniowania bardzo szybko maleje wraz ze wzrostem odległości, a więc także i ewentualna szkodliwość.

Zobacz: Telefony komórkowe jednak nie powodują raka

Źródło tekstu: NYPost, wł

Komentarze
Zaloguj się
43. ~3kris
0

2018-03-14 08:57:25

@39. Komentowałem kwestię szkodliwości fal elektromagnetycznych nie pomiaru.

Odpowiedz

42. ~CalIm7
0

2018-03-13 15:51:07

@37)..Z boku przy pasku? Pewnie jajca pana zabolały?

Odpowiedz

41. ~CalIm7
0

2018-03-13 15:48:49

Z boku przy pasku? Pewnie jajca pana zabolały?

Odpowiedz

40. ~CalIm7
0

2018-03-13 15:46:20

@37).ale co?

Odpowiedz

39. ~ciciuś
0

2018-03-13 15:30:56

@38. Tak jak pisal kol. Q-ra to jest prawda i SAR. powinien być znany powszechnie. A skoro jesteś elektronikiem to napewno znane Ci sa sposoby pomiaru w.cz. przez proste dodanie elementu prostowniczego do woltomierza lub amperomierza. Powodzenia w zawodzie.

Odpowiedz

38. ~3kris
0

2018-03-13 15:11:09

Wtrącę i ja swoje 3 grosze jako elektronik i osoba która pisała nt. pracę dyplomową... Każdy kto myśli, że promieniowanie elektromagnetyczne jest nieszkodliwe dla ludzkiego ciała jest głupcem. Szczególnie narażone są dzieci. Dla mnie podczas wyboru telefonu (bez którego nota bene nie da się żyć w dzisiejszych czasach) SAR był podstawowym kryterium. Popieram w tym zakresie posty t r o i p. W każdym bądź razie komórkom z wysokim SAR, telefonom dla dzieci i płytom indukcyjnym mówię stanowcze NIE. Każdy i tak zrobi jak uważa wszakże to jego życie a to tylko moje sugestie.

Odpowiedz

37. ~7 Nieszczęść, choroby i przerąb
0

2018-03-13 12:52:12

28). troipHehe... jakbym siebie samego z tym bólem słyszał B-)Ja nosiłem z boku, na pasku. Po kilku tygodniach wymiękłem.

Odpowiedz

36. ~
-2

2018-03-13 12:35:15

18, uczucie podgrzania ucha i bóle głowy, już po kilkuminutowych rozmowach. Sprzedałem dziadostwo i nie biorę pod uwagę urządzeń z SAR > 0,5.

Odpowiedz

35. ~ciciuś
0

2018-03-13 12:34:51

@34. Nie zauważyłeś dobrze mojego komentarza @30. Każdym woltomierzem i amperomierzem można we własnym zakresie dokonać pomiaru w.cz. No tu mogłem sie nie zorientować, sposób możesz nie znać. Nie pomyśl o mnie żle. Możesz mierzyć również Falę bieżącą i stojącą!!!

Odpowiedz

34. t r o i p
-1

2018-03-13 12:20:03

Do pomiaru fal elektromagnetycznych służą specjalne urządzenia, voltomierzrm domowym tego nie sprawdzisz.

Odpowiedz

33. ~ciciuś
1

2018-03-13 11:46:29

@32. No to teraz ten pomiar może aktualnie zrobić - tak dla treningu. Ja robiłem zawsze z nowym telefonem.Jak bedziesz mierzył to rób charakterystykę odległości od ucha.

Odpowiedz

32. t r o i p
-2

2018-03-13 11:36:19

Faktem jest, jednak, że to ona była sprawcą tego bólu, sprawdzałem kilkukrotnie.Po noszeniu około 8,9 godzin telefonu w wewnętrznej kieszeni marynarki, bo tyle jestem poza domem, po około 3,4 dniach ból wracał, a po około 4,5 dniach kiedy telefon nosiłem w torbie lub saszetce ból ustępował.

Odpowiedz

31. t r o i p
-2

2018-03-13 11:31:29

Up,Teraz to już po herbacie, wyjąłem Motorolkę po pół roku leżakowania i, niestety jest martwa.Może po jakimś czasie pod ładowarką ożyje, jak nie to pójdzie na złom, bo nie opłaca się jej naprawiać.

Odpowiedz

30. ~ciciuś
0

2018-03-13 11:19:46

troip, jesteś przecież znawcą tematu. Jeżeli telefonu nie używałeś to nie wydzielała się moc w.cz z niego. Nie było natężenia pola elektromagnetycznego. Ponieważ wiesz co to znaczy, to włącz diode w.cz na zaciski woltomierza i czy uda Ci się zmierzyć w.cz. na telefonie kiedy go nie używasz. Bedziesz miał przynajmniej jedną info Twoich dolegliwości. A może jest zepsuty?

Odpowiedz

29. jedrek
1

2018-03-13 11:12:46

@14 doktorze normy te w głównej mierze dotyczą stacji nadawczych, czyli wszelakich wież, masztów, a ty ciągle smażysz makówę swoimi 2 Watami w.cz. ze swojego srajfona pakowanymi w ucho jak jesteś dalej od bazy, lub za żelbetowym winklem, który zasłonił bazę i trzeba do "pieca" dołożyć czadu.

Odpowiedz