DAJ CYNK

"Telefon do mamy" w szpitalach

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 965

Na początku października 2003 r. Telekomunikacja Polska uruchomiła pierwszy "Telefon do Mamy", czyli specjalny automat, z którego dzieci mogą dzwonić za darmo. Dziś na oddziałach dziecięcych jest ich ponad 700. Mali pacjenci wydzwonili już ponad 3 miliony minut, kontaktując się z rodzicami i swoimi bliskimi.

Na początku października 2003 r. Telekomunikacja Polska uruchomiła pierwszy Telefon do Mamy, czyli specjalny automat, z którego dzieci mogą dzwonić za darmo. Dziś na oddziałach dziecięcych jest ich ponad 700. Mali pacjenci wydzwonili już ponad 3 miliony minut, kontaktując się z rodzicami i swoimi bliskimi. Telefon do Mamy działa już rok.

Pierwszy został uruchomiony 9 października 2003 r. w Centrum Zdrowia dziecka w Warszawie na oddziale onkologii. Dzięki Telefonom do Mamy dzieci przebywające w szpitalach mogą za darmo dzwonić do rodziców i bliskich. Młodzi pacjenci mają do dyspozycji specjalne kolorowe automaty, których jest już w całej Polsce ponad 700.

Do szpitali objętych projektem, co miesiąc trafiają bezpłatne karty, a w ich dystrybucji pomagają Wolontariusze z TP. Przez rok trwania akcji do rąk małych pacjentów trafiło ponad 80 tys. kart, co pozwoliło im rozmawiać ponad 3 miliony minut. Telekomunikacja Polska planuje, że do końca 2004 r. wszystkie oddziały dziecięce w Polsce, czyli ok. 1100 powinny otrzymać Telefony do Mamy.

Mama może mnie odwiedzać tylko w soboty i niedziele. Żeby nie "Telefon do Mamy", to chyba uschłabym z tęsknoty. Serio, bez żartów. To nie bajka - napisała do TP jedna z dziewczynek, która musiała przebywać w szpitalu.

Akcję doceniają także lekarze oraz pielęgniarki. Akcja "Telefon do Mamy", którą Państwo uruchomiliście jest wspaniała. Na naszym oddziale rehabilitacji dziecięcej leczone są przeważnie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Pobyt na oddziale to zawsze 3 tygodnie, czyli bardzo długa rozłąka z najbliższymi, więc radość, jaką daje dzieciom ten Telefon jest przeogromna. Chciałabym abyście Państwo kiedyś to zobaczyli. Dziękujemy - napisała do TP pielęgniarka oddziałowa Wanda Gaj-Rabiega z dziećmi: Wirginią, Rafałem, Grzesiem, Marysią, Natalką, Hubertem, Konradem, Martą, Pauliną i Bartkiem.

Automaty są instalowane w łatwo dostępnych miejscach i umieszczane na takiej wysokości, aby małe lub poruszające się na wózku dziecko mogło samodzielnie wybrać numer do domu. Obok aparatu znajduje się zrozumiała dla dzieci instrukcja korzystania z telefonu.

Projekt Telefon do Mamy jest częścią autorskiego programu charytatywnego Telekomunikacja Polska Dzieciom. Jego celem jest pomoc najmłodszym, głównie poprzez inicjowanie i wspieranie ważnych społecznie działań, związanych z ochroną zdrowia oraz edukacją dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu