DAJ CYNK

Tegra 2 nagrodzona podczas targów Computex 2011

24.05.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1422

Ważne 0

0

NVIDIA poinformowała, że jej procesor mobilny Tegra 2 zdobył nagrodę "Best Choice" targów Computex 2011 za innowacje w dziedzinie technologii da urządzeń mobilnych. Nagroda przyznawana jest co roku przez Taipei Computer Association.

NVIDIA poinformowała, że jej procesor mobilny Tegra 2 zdobył nagrodę "Best Choice" targów Computex 2011 za innowacje w dziedzinie technologii da urządzeń mobilnych. Nagroda przyznawana jest co roku przez Taipei Computer Association.

Układ Tegra 2 został wybrany spośród ponad 400 produktów z niemal wszystkich kategorii - począwszy od urządzeń mobilnych, przez wszelakiej maści wyświetlacze, aż po kompletne systemy komputerowe. Ostatecznego wyboru Tegry 2 dokonała komisja złożona z przedstawicieli tajwańskich instytucji rządowych, naukowców, analityków, dziennikarzy IT oraz innych ekspertów. Jako uzasadnienie decyzji podano najwyższy poziom zaawansowania technologicznego, innowacyjność oraz szeroką gamę zastosowań rynkowych Tegry.

Tegoroczna nagroda jest już trzecią z rzędu, jaką NVIDIA otrzymała na targach Computex. W ubiegłym roku podobne wyróżnienie otrzymał procesor graficzny GeForce GTX 480, zaś w 2009 r - NVIDIA ION.

NVIDIA Tegra 2 w pełni zasługuje na miano superukładu, pisze w oświadczeniu jury Best Choice Award. Dzięki niemu na rynku pojawiła się fala supertelefonów oraz tabletów, dysponujących niespotykanymi dotąd funkcjami i możliwościami. Wybraliśmy Tegrę 2 spośród setek innych produktów ponieważ jest ona znaczącym osiągnięciem technologicznym i wywarła ogromny, pozytywny wpływ na rynek mobilny.

Tegra 2 to pierwszy na świecie układ typu SoC (System-on-a-Chip) zbudowany z wykorzystaniem dwurdzeniowego procesora centralnego. Pozwala on na swobodne, 2-krotnie płynniejsze niż dotychczas, przeglądanie Internetu z akceleracją sprzętową technologii Adobe Flash, a także pełną wielozadaniowość. Za generowanie grafiki odpowiedzialny jest procesor NVIDIA GeForce, który gwarantuje wrażenia wizualne rodem z konsoli do gier.

Układ Tegra 2 wykorzystywany jest m.in. w smartfonach LG Swift 2X oraz Motorola Atrix, a także w najnowszych tabletach z systemem Android 3.0 (Honeycomb) - Motorola XOOM, Samsung Galaxy Tab 10.1, Acer Iconia Tab A500, ASUS Eee Pad Transformer, czy Toshiba Honeycomb tablet.

Źródło tekstu: NVIDIA

Komentarze
Zaloguj się
4. ~
0

2011-05-25 13:02:36

Działa to na 100%, piszą o tym ostatnio wszelkiej maści serwisy o Androidzie i nie tylko. I nie tylko na SGSie, ale jego podałem jako przykład bo ma bardzo mocny układ graficzny i radzi sobie bez problemu ze wszystkimi tytułami dedykowanymi Tegrze 2 :)

Odpowiedz

3. ~
0

2011-05-25 13:00:08

Chainfire3D - https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.cf3d

Odpowiedz

2. ~
0

2011-05-25 12:59:43

!!! Wszystkie gry z Tegra Zone nawet te najbardziej wypasione można już bez problemu uruchomić na Galaxy S za pomocą małej sztuczki. Za pomocą aplikacji [root] Chainfire3D (dostępna za free w Android Markecie) i jednego pluginu do niej oszukujemy gry, które "myślą" że nasz telefon posiada układ Tegra 2 ;)

Odpowiedz

0

2011-05-25 12:17:33

Takie zaawansowanie, tyle rdzeni, niesamowita wydajność, a jednak jak czytam recenzje LG Swift 2X to jak byk pisze, ze telefon laguje, chodzi wolno, itp.

Odpowiedz