DAJ CYNK

Tabletowy zawrót głowy

04.01.2011

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3473

Ważne 0

0

W najbliższym czasie trzech dużych producentów telefonów zamierza przedstawić swoje propozycje jeśli chodzi o rynek tabletów. Czy pojawi się wśród nich godny rywal iPada?

W najbliższym czasie trzech dużych producentów telefonów zamierza przedstawić swoje propozycje jeśli chodzi o rynek tabletów. Czy pojawi się wśród nich godny rywal iPada?

Pierwszym z nich będzie HTC Scribe, który wyposażony będzie w wielodotykowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Na jego pokładzie odnajdziemy również moduły WiFi, GPS oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Zawiadywać nimi będzie system Google Android, pracujący na platformie Nvidii Tegra 2.

Również Toshiba zamierza zaprezentować swój tablet, który, podobnie jak i konkurent, pracować będzie w oparciu o platformę Tegra 2. Ekran multitouch o przekątnej 10 cali i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwie kamery (5 oraz 2 Mpx), port USB oraz HDMI, gniazdo microUSB oraz czujnik zbliżeniowy i akcelerometr to propozycje Toshiby w tym temacie.Także LG nie zamierza zasypiać gruszek w popiele i wkrótce zaprezentuje dwa tablety (Optimus Pad-y) z systemem Android oraz układem Tegra 2 na pokładzie. Będą one miały ekrany o przekątnej 8,9 oraz 10 cali, a jeden z nich być może wyposażony będzie również w fizyczną klawiaturę.

Kiedy propozycje te ujrzą światło dzienne? Pierwsze dwa mogą mieć swoją prezentację już podczas targów CES (od 6. do 9. stycznia w Las Vegas), natomiast LG najprawdopodobniej zorganizuje 5. stycznia oddzielną konferencję prasową w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że w najbliższym czasie zaprezentowane mają być tablety innych producentów. Wśród nich znajdzie się m.in. urządzenie od Motoroli - Xoom - oraz od RIM - Playbook. Szerzej o nich pisaliśmy, odpowiednio, m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: UnwiredView, wł

Komentarze
Zaloguj się