DAJ CYNK

Tablet w roli telewizora zyskuje na popularności

13.07.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2607

Ważne 0

0

Ponad 70% oglądających telewizję deklaruje, że do tej czynności używa innych urządzeń niż telewizory - wynika z raportu NPD DisplaySearch. Najczęściej wybieranymi alternatywami są komputery, smartfony, iPody, a od niedawna również tablety.

Ponad 70% oglądających telewizję deklaruje, że do tej czynności używa innych urządzeń niż telewizory - wynika z raportu NPD DisplaySearch. Najczęściej wybieranymi alternatywami są komputery, smartfony, iPody, a od niedawna również tablety.

Badanie przeprowadzone zostało na 14 rynkach całego świata, po minimum 1 tys. respondentów w każdym z nich. Daje to łącznie ponad 14 tys. ankiet, z których wynika, że tablet wykorzystywany jest w roli telewizora ponad dwukrotnie częściej niż przed rokiem.

Na rynkach dojrzałych najczęstszą alternatywą dla telewizora są komputery przenośne i tablety (Wielka Brytania, Niemcy czy USA). W przypadku rynków rozwijających się prym w tej dziedzinie wiodą telefony komórkowe (Chiny, Indonezja, Rosja czy Turcja).

Źródło tekstu: DisplaySearch, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~User myPhone
0

2012-07-16 14:07:38

Mogę oglądać telewizję (za darmo!) na wyświetlaczu mojego telefonu myPhone. Szkoda, że jeszcze tylko rok. Ale mam nadzieję, że Chińczycy wypuszczą telefon z możliwością odbioru TV cyfrowej.

Odpowiedz

11. ~Janes
0

2012-07-16 10:22:20

Tragedia !!! Skąd oni takie dane wzięli ? Chyab an jakimś uniwerku na wydziale technicznym Ja prawie widuje fanów tv oglądajacych ja na tabletach. Moim zdaniem to kolejny oszukany sondaz zrobiony na potzreby marketingu

Odpowiedz

0

2012-07-15 10:37:38

tylko ze wylacznie TVN daje mozliwosc ogladania ich wiadomosci za darmo. Szkoda ze ich fakty sa tak beznadziejna - zero informacji ze swiata oraz czasem tylko jednen temat (np. mistrzostwa) przez pol godziny. Ani TVP an Polsat nie daje za darmo dostepu do wiadomosci. TVP w koncu by moglo dac telexpres choc we flashu a nie badziewnym silverlight do ktorego nnnie ma pluginu dla androida

Odpowiedz

0

2012-07-14 12:45:02

@8 uruchamiasz kamerkę i kierujesz ją na ekran telewizora.

Odpowiedz

8. ~Darek
0

2012-07-14 11:36:05

W jaki sposób ogląda się telewizje na iPod ?

Odpowiedz

7. mkkot
0

2012-07-13 21:22:50

Pytanie czym dla nich jest telewizja. Bo jeśli chodzi o te coś, co nadają na tych multipleksach, to współczuję, że mając Internet, ludzie nadal oglądają tv.

Odpowiedz

6. ~
0

2012-07-13 19:49:15

A co? oglądają w celu edukacyjnym, i tylko na 24h? Proszę Cię...

Odpowiedz

5. ~code
0

2012-07-13 19:43:26

@4: oglądanie filmów sensacyjnych czyni Ciebie mordercą albo złodziejem? Zastanów się.

Odpowiedz

4. ~
0

2012-07-13 19:20:23

Użytkownicy iOSa - tak, tak, Ci uczciwi i inni od złodziejskich dzieci androida - przeciążyli stronę o obejściu płatności w Markecie pej.cz/Rosyjski-haker-pokazuje-jak-omijac-platnosci-w-aplikacjac h-na-iOS-WIDEO-a3666

Odpowiedz

3. ~r
1

2012-07-13 16:57:36

a na laptopku też czasem sobie zerknę, jak mam wolny czas.

Odpowiedz

2. ~r
0

2012-07-13 16:56:24

ja tam jednak wole moje 42 cale ;-)

Odpowiedz