DAJ CYNK

Tablet Nokii z MeeGo

24.01.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Na forum Mobile-Review pojawiły się pierwsze zdjęcia tabletu Nokii z systemem MeeGo. Urządzenie ma 4,5-calowy ekran i zdecydowanie nie chodzi tutaj o wcześniej zapowiadaną Nokię N9.

Na forum Mobile-Review pojawiły się pierwsze zdjęcia tabletu Nokii z systemem MeeGo. Urządzenie ma 4,5-calowy ekran i zdecydowanie nie chodzi tutaj o wcześniej zapowiadaną Nokię N9.W sieci krążą plotki na temat tego, że Nokia ostatecznie zrezygnowała z wprowadzenia na rynek modelu N9 i konstrukcja widoczna załączonych zdjęciach to pierwsze urządzenie Nokii z MeeGo, które ma zastąpić N9. Jak jednak będzie z całą tą N9 okaże się pewnie dopiero na targach MWC 2011, bo póki co pogłoski są sprzeczne i jeszcze nie tak dawno temu pisaliśmy o procesorze Atom i aparacie 12 Mpix w N9-tce.

Wracając jednak do urządzenia, które widać na załączonych zdjęciach (no powiedzmy, że widać:-), to choć jest ono tabletem, to jednak nie zabrakło w nim funkcji telefonicznych, jak i Bluetooth, WiFi czy HSPA. Autor zdjęć wspomina też o aparacie fotograficznym, ale już jakie ma możliwości nie podaje.

Pod znakiem zapytania stoi sens tworzenia tabletu z ekranem 4,5 cala. Dla wielu osób 7 cali to w tablecie zbyt mało - w końcu najpopularniejszy z tabletów, Apple iPad ma prawie 10-calowy ekran. Patrząc zaś w drugą stronę, trudno nie dojść do wniosku, że telefon z 4,5-calowym ekranem również balansuje na granicy absurdu.

Źródło tekstu: mobile-review, wł

Komentarze
Zaloguj się