DAJ CYNK

T-Mobile znów przebadał polskie sieci, różnica stosunkowo niewielka

25.06.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12420

Ważne 12

25

Firma P3 Communications, na zlecenie Deutsche Telekom, prowadzi cykliczne badania sieci komórkowych w różnych krajach. Na przełomie kwietnia i maja zbadała polskie sieci.

Firma P3 Communications, na zlecenie Deutsche Telekom, prowadzi cykliczne badania sieci komórkowych w różnych krajach. Na przełomie kwietnia i maja zbadała polskie sieci.

Przedstawiciele T-Mobile bardzo podkreślali, że choć Deutsche Telekom opłaca badania, to jednak firma P3 sama ustala metodologię pomiarów oraz wybiera trasy, po których jeżdżą wozy pelengacyjne. Wynik tych badań ma przede wszystkim pomagać operatorowi lepiej konfigurować swoją sieć, ułatwiać znajdowanie słabych elementów i umożliwić porównanie do konkurencji.



To już kolejny taki raport publikowany przez T-Mobile. Co ciekawe, w całościowym wyniku ostatniego poszczególne sieci nie różnią się od siebie bardzo. Zachęcamy do odgadywania kto jest tajemniczym operatorem numer 2, 3 oraz 4.

Zobacz: T-Mobile pokazuje badania, że ma najlepszą sieć w Polsce.



Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
64. ~Zirytowany
0

2015-07-04 13:50:09

T-Mobile lepiej niech się nie zajmuje takimi bezwartościowymi badaniami, tylko naprawi tak oczywistą funkcjonalność jak internetowe biuro obsługi abonenta (MiBOA) !! Które to nie działa! (Wcześniej nie dało się tam nic sprawdzić z powodu awarii, a teraz nawet nie da się tam zalogować!). Co gorsza to jest przecież ta sieć, gdzie za sprawdzanie stanu konta kodem USSD się płaci!

Odpowiedz

63. cyanoone
1

2015-07-04 06:36:49

@61Zdanie znajomych uzależnione od ceny i pewnie pobytu w tej, a nie innej sieci. Wszystko na zasadzie /''jest najlepsze bo ja ma/''.

Odpowiedz

62. ~Krzysiek87
0

2015-07-02 20:41:13

@Witku Jaka może być przyczyna słabego czasu w zestawianiu połączeń?

Odpowiedz

61. ~iPlus vel ciekawy
-1

2015-07-02 05:01:35

Najleprzą jakosc ma Orange a najgorszo Play. To moje zdanie mojich znajomych

Odpowiedz

60. pwlzeb
0

2015-07-01 10:49:37

Przez 2 tygodnie byłem w Play. Centrum Krakowa. Telefon trzymał uparcie jedną kreskę na Playu, mimo, że 3 kreski miał na T-mobile. Gdy dałem na Plus, w jednym pokoju miałem pełny zasięg, w drugim jedna kreska. Nie wiem dlaczego były takie problemy - na Orange mam pełny zasięg.Jedna osoba skarżyła się, że byłem poza zasięgiem sieci, mimo, że tel. cały czas pracował. Jedyny plus - nie zrywało mi połączeń, jak jeszcze kilka lat temu.

Odpowiedz

59. ~
0

2015-06-28 09:51:02

Potwierdzam, że z przełączaniem między partnerami roamingowymi jest nadal problem, przynajmniej u mnie.Telefon jest brandowany z Play i pomimo sztywnego ustawienia na TM telefon przełącza się na Plus.Dlatego powtarzam, że roaming może i działa miejscami dobrze ale nie można go porównywać z dobrym zasiegiem macierzystym, bo jak widać problemy nadal wystęoują

Odpowiedz

58. speclab
0

2015-06-28 09:28:15

@57. Bzdura.Play ostatnio to poprawił. Od kiedy T-Mobile trafił jako pierwszy na liście roamingu krajowego Play (Play -> T-M, Plus, Orange -na życzenie w BOK), to kiedy rozmawiam z kimś i zaczynam rozmowę na nadajniku P4, a mogę ją skończyć na nadajniku T-Mobile... i nic nie zrywa połączenia. W drugą stronę też to działa. Testowane na co dzień na iPhone.

Odpowiedz

57. ~xs
-3

2015-06-28 09:19:53

#56 Telefon nie ma znaczenia. Jeżeli karta z P4 jest w roamingu krajowym (Orange,Plus,T-M) to nie ma możliwości aby trzymała sesję po zmianie nadajnika na P4. Po prostu to niemożliwe od strony technicznej- jak mówią "z *** bata nie ukręcisz".

Odpowiedz

56. ~pablosox29
2

2015-06-27 19:54:31

@55 ciekawe bo ja uwazam ze play jest spoko,ludzie narzekaja ze przełacza sie miedzy nadajnikami i im zrywa połaczenie,a moze by sie tak zastanowic i kupic lepszy telefon bo przy moim telefonie przełaczanie miedzy sieciami jest płynne i nic nie zrywa,zawsze mam zasieg wszystkich operatorow,Plus ma najlepszy zasieg w polsce ale robi klientow w wała jak cała 3 operatorow a play jakos mnie jeszcze nie oszukał.

Odpowiedz

55. ~
-1

2015-06-27 13:55:03

Takie testy oczywiście o czyms tam mówią ale ja przy wyborze kieruję sie swoimi doświadczeniami a są one takie, że najgorszy jest Play a najlepszy TM i Plus

Odpowiedz

54. ~jazz
1

2015-06-27 11:02:15

Zastanawia mnie, dlaczego w czasie zestawiania połączeń T wypada tak słabo, kiepskie punkty styku na poziomie centralowym ?

Odpowiedz

52. ~mirekb
-1

2015-06-27 09:53:11

w gsm-plus,tm,orange play(do zlikwidowania bo bełkot i odbicia to standard w egsm900 p4),w 3g play(hd voice to u wszystkich opów dobra opcja),tm,orange i plus(brak 2100 i tylko aero2)

Odpowiedz

51. ~Zgaduję
0

2015-06-26 21:17:31

Op2 Orange op3 play op4 plus

Odpowiedz

50. ~Ogarek
-1

2015-06-26 20:14:17

Do 39. Towarzysz ten pewnie myśli, że wie, choć nie wie, tego, że tak naprawdę nie wie.

Odpowiedz

49. ~m76
-1

2015-06-26 16:53:44

@47 Dlatego pisze, ze akcesoryjna. Dzwoniac 5 min nic sie nie stanie. Zreszta normy w Usa sa "troche" lagodniejsze, telefony z antenkami maja i nic nie gotuja.

Odpowiedz