DAJ CYNK

T-Mobile zadowolony z wyników badania jakości sieci

26.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4387

Ważne 7

5

W ostatni piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował rezultaty badania jakości sieci. T-Mobile ma Najlepszą Sieć, o czym świadczą wyniki poszczególnych usług - z entuzjazmem komentuje T-Mobile.

W ostatni piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował rezultaty badania jakości sieci. T-Mobile ma Najlepszą Sieć, o czym świadczą wyniki poszczególnych usług - z entuzjazmem komentuje T-Mobile.

Jakość połączeń głosowych jest wysoka dla wszystkich operatów, niemniej jednak biorąc pod uwagę wszystkie trzy kluczowe dla połączenia czynniki: czyli czas i skuteczność zestawienia rozmowy oraz liczbę zerwań, T-Mobile może pochwalić się najlepszym rezultatem. Za nami znalazła się sieć Play, która w ramach roamingu krajowego korzysta bardzo często właśnie z naszej infrastruktury!!! - przekazał Dariusz Kupiec, dyrektor departamentu utrzymania i zarządzania usługami w T-Mobile Polska.

T-Mobile cieszy się też z drugiego miejsca pod Polkomtelu w badaniu jakości usług transmisji danych. Jak jednak czytamy w komunikacie, przewaga zwycięzcy podyktowana głównie dostępem do pasma 800 MHz zostanie wkrótce zniwelowana i jeszcze w tym roku T-Mobile zaoferuje LTE Advanced z przepływnościami do 300 Mb/s.

T-Mobile sugeruje jednocześnie, by analizując wyniki opublikowanego przez UKE raportu skupić się na wskaźnikach, które realnie wpływają na odczucia klientów. Zdaniem operatora są to m.in., prędkość transmisji danych, czas odpowiedzi sieci na zapytanie czy wskaźniki pozwalające ocenić jakość korzystania z tak popularnych serwisów jak YouTube.

Do mniej znaczących T-Mobile zalicza chociażby wskaźnik nieukończonych sesji, czy czas ustanowienia połączenia TCP/IP. Zdaniem operatora, metodyka pomiaru tych wskaźników nie oddaje realnych warunków w jakich klienci korzystają z sieci, gdyż w takich przypadkach system bardzo często sam przerywa procedurę i ponownie odpytuje sieć co dla klienta pozostaje niezauważalne.

T-Mobile pokusił się o opublikowanie własnej wersji tabeli porównującej wyniki z raportu UKE. Według własnych kryteriów jest "absolutnym liderem":



Zobacz: [Aktualizacja] Pierwsze informacje z badania jakości sieci przez UKE
Zobacz: Orange: Do końca roku LTE dla ponad 95% populacji kraju

Źródło tekstu: T-Mobile

Tagi: T-Mobile uke
Komentarze
Zaloguj się
0

2016-01-29 01:13:16

@18 A kto za tą infrastrukturę płaci? To P4 świadomie ich wybrało. TM się zgodziło. Znaczy obaj są zadowoleni. Oczywiście można się na siłę czepiać, tylko jaka to różnica dla Kowalskiego? Żadna. Tak samo jak N! Kowalski nie odczuje.

Odpowiedz

22. ~Jacek
0

2016-01-27 10:18:06

zasieg tmobile ma ok, net bez zarzutow, kazdy lubi to co lubi, ja nie lubie jak mi sie przerywa hehh

Odpowiedz

21. ~nicolas
0

2016-01-27 00:00:01

Jia mam. T MOBILE LTE a plus nie ma zasiegu u nas :)

Odpowiedz

20. ~bestia
0

2016-01-26 21:52:13

a dla mnie najwazniejsze ze ja jestem zadowolony z bycia w tmobile ;) pierwsza siec w ktorej nie mam problemow z zasiegiem

Odpowiedz

19. ~ora
-1

2016-01-26 18:34:20

play to syf =jego oferty roamingowe z tmoblile poza miastami trasa 728 moja siostra ma brak sieci w virgin mobile wybór ręczny opa tmobile .To samo na karcie tmobile się nie dzieje samsung s6. Oferty powiązane z plajem są tylko do interentu bo do dzwonienia się nie nadają taka prawda, której opłacani klakierzy(taśmowej) jak ci z Kod nie rozumieją !

Odpowiedz

18. Halset
-2

2016-01-26 18:20:30

@17 A czyja jest infrastruktura na roamingu? Księdza? Za jakość odpowiadają stacje i anteny TM a nie Play. O to mi chodzi.

Odpowiedz

1

2016-01-26 18:09:08

@16 A kto ma wpływ na wybór partnera roamingowego? Ksiądz. Wybrali najlepiej jak mogli, a ty im jeszcze czynisz z tego zarzut.

Odpowiedz

16. Halset
-2

2016-01-26 17:37:58

@14 - Tak tak, wysoko jakość głosowa Play to tylko zasługa Play :) Ciekawe, gdyby byli, gdyby nie bardzo dobra jakość TM, po którym latają w roamingu? Pewnie jeszcze dalej jak są z wynikami data ;] Przypomnieć sobie jak działał Play za czasów Plusa a jak dzisiaj. To dwa inne światy. Dzisiaj w końcu Play działa w roamingu na przyzwoitym poziomie.

Odpowiedz

15. ~XyZ
3

2016-01-26 17:15:54

Internet w wykonaniu Tmobile :)? Hehhe ile tam teraz wynosi limit transferu 300mb? Byli są i będą żałośni. Znam już tylko jedna osobę co ma kartę w Tmobile.

Odpowiedz

14. ~znafca
3

2016-01-26 17:13:41

O czym wy mówicie? Zaraz zaraz przecież Play ma najgorszą jakość połączeń i w ogóle nie da się dzwonić i słaba jakość rozmów. A tu co widzimy? Wskaźnik skuteczności połączęń -- NAJWYŻSZY, Wskaźnik jakości mowy -- NAJWYŻSZY. Oj biedni teraz będziecie się musieli bronić że Play ma najgorszą ilość poprawnego włączenia klipu na YT hahahahahahahahaha i że na 100razy 2 trzeba go włączyć jeszcze raz hahahahahahahahaha

Odpowiedz

13. Halset
-3

2016-01-26 16:53:02

Dziwna ta tabelka i uzasadnienie. Jestem ciekaw komentarzu Plusa. Jedno co można powiedzieć, że przy obciążeniu Play poza miastem gdzie brakuje zasięgu P4 i obciąża TM - zaskakująco dobry wynik dla TM.

Odpowiedz