DAJ CYNK

T-Mobile szykuje zwolnienia grupowe

04.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 99

Ważne 17

8

T-Mobile uruchomiło program dobrowolnych odejść dla pracowników. Jeśli nie znajdzie się odpowiednia ilość chętnych, to zostanie uruchomiony proces zwolnień grupowych.

T-Mobile uruchomiło program dobrowolnych odejść dla pracowników. Jeśli nie znajdzie się odpowiednia ilość chętnych, to zostanie uruchomiony proces zwolnień grupowych.

Treść oświadczenia T-Mobile:

Jednym z kluczowych elementów nowej strategii T-Mobile Polska na lata 2016-2020 jest, obok silnego postawienia na najwyższą jakość i satysfakcję klienta, zmiana sposobu funkcjonowania samej spółki. Chcemy, by T-Mobile było firmą działającą w sposób efektywny, dynamicznie reagującą na szybko zmieniające się potrzeby rynku. Przemiany dotyczyć będą wszystkich aspektów działalności, od zmiany nastawienia i sposobu myślenia, poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań oraz zwiększenie sprawności i wydajności wewnętrznych procesów biznesowych. Oznacza to również zmiany strukturalne i co się z tym wiąże - personalne.

Właśnie dlatego w najbliższym czasie wdrożymy Program Dobrowolnych Odejść oraz, jeżeli będzie to konieczne, proces zwolnień grupowych. Proces rozpocznie się w połowie marca i obejmie ok 10% kosztów zatrudnienia, czyli ok. 500 etatów.

Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby zminimalizować rozmiary planowanych zwolnień, a także by były one przeprowadzone z zachowaniem pełnej odpowiedzialności społecznej oraz w zgodzie ze wszystkimi wymogami formalnymi. Ostateczny kształt świadczeń poznamy po zakończeniu rozmów z przedstawicielami pracowników. Jednakże już dziś możemy zapowiedzieć, że ich zakres będzie wykraczał poza standardowe rozwiązania.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się