DAJ CYNK

T-Mobile: Przelewy przez Facebooka i ze zdjęcia

24.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7467

Ważne 5

15

T-Mobile zaoferuje nową usługę bankową, stworzona na bazie banku internetowego Alior Sync. Operator planuje także wejście w inne segmenty, takie jak ochrona zdrowia.

T-Mobile zaoferuje nową usługę bankową, stworzona na bazie banku internetowego Alior Sync. Operator planuje także wejście w inne segmenty, takie jak ochrona zdrowia.

Alior Sync jako Sync zanika, wprowadzamy nową usługę bankową. Myślę, że to będzie zdarzenie przełomowe. Takiego jeszcze w Polsce nie było. I myślę, że nasi klienci - specjalnie tutaj mówię T-Mobile, ale nie tylko - będą mieli się z czego cieszyć - zapewnia Miroslav Rakowski, prezes zarządu T-Mobile Polska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes.

Alior Sync to nowoczesny bank internetowy, a właściwie wirtualny. Chociaż jego klienci są de facto klientami stacjonarnego Alior Banku, to skorzystać mogą z szeregu innowacyjnych usług, takich jak przelewy przez Facebooka czy ze zdjęcia. T-Mobile nie chce jednak całkowicie zmieniać oblicza Alior Sync.

Na początku nie będzie to zupełnie nowy produkt, tylko nowe podejście do tego produktu. Będzie może trochę inaczej wyglądał i sukcesywnie, już w następnym miesiącu, będzie się rozszerzał i bardzo mocno modernizował - tłumaczy Mirosław Rakowski.

T-Mobile posiada bardzo dużą bazę klientów, to blisko 16 milionów podpisanych umów z abonentami, a do tego rozbudowaną infrastrukturę ponad tysiąca punktów sprzedaży. To ogromna baza potencjalnych pożyczkobiorców dla banku internetowego. Ale operator nie chce poprzestawać na usługach finansowych.

Nie chcemy się zamykać tylko tam, gdzie jest usługa telekomunikacyjna, ale zawsze chcemy rozmawiać z partnerami, którzy są w stanie tę naszą usługę telekomunikacyjną rozszerzać o inne wartości. Bo tu to jest bardzo naturalne - energetyka, finanse, może też opieka zdrowotna i tak dalej - to idzie w tym kierunku - zaznacza prezes zarządu T-Mobile.

T-Mobile jako pierwszy operator w Polsce wprowadził do przedsprzedaży smartfon Samsung Galaxy S5, którego jednym z głównych filarów jest ochrona zdrowia, co zapewniają wbudowany czujnik tętna i aplikacja S-Health 3.0. Rozbudowanie usług w dziedzinie zdrowia operator odkłada jednak w czasie, skupiając się na razie na innych obszarach.

Ochrona zdrowia to jest temat raczej dalszej niż bliższej przyszłości. A takie tematy, jak bezpieczeństwo ludzi, obiektów i tak dalej, to są tematy, które już są rozwiązane, są dostępne i nasi partnerzy już je wspierają - tłumaczy Rakowski.

W zeszłym roku T-Mobile podpisał umowę z Tauronem, drugim co do wielkości dostawcą energii w Polsce. Teraz ogłaszany jest alians z Aliorem. T-Mobile zapowiada dalszą ekspansję.

W innych dziedzinach, zbliżonych do naszej branży, takich jak finanse i energetyka, szukamy partnerów, którzy znają się na tym temacie najlepiej. I tutaj chcemy budować różne alianse. Ogłosiliśmy alians z Tauronem, teraz zaczynamy współpracę z Aliorem. I pójdzie to dalej - zapewnia Miroslav Rakowski, prezes zarządu T-Mobile Polska.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
57. ~
0

2014-03-25 15:59:48

Jak chcecie zamknąć konto w alior sync wysyłacie przez serwis transakcyjny dokładnie coś takiego: http://pastebin.com/cJrx8xmU - aby uciąć temat i kolejną wiadomość o powód rezygnacji możecie dodać, że macie uczulenie na barwe magente. Na drugi dzień tracicie dostęp do www i konto jest zamykane a na infolinii uzyskacie potwierdzenie, że nie macie żadnych produktów. Szybko i prosto.

Odpowiedz

56. ~Adam
0

2014-03-25 09:13:06

@51/53 Zgadzam się, zgadzam. Choć patrząc na wybór telefonów w wydawałoby się w innej epoce, przy relatywnie niewielkiej różnicy lub dopłacie mogłem miałem Nokie 6210, 6230, 6300 i E51 lub wybierać Alcatele, Sagemy, Siemensy czy Philipsy. Nie mówię że od dziś ale od czterech-sześciu lat operatorzy nie ułatwiają wyboru, stosując zaporowe ceny. Masz rację, nie uwzględniłem SIM-lock. Ale bodajże (nie dam nic uciąć) Plus i Orange nadal ograniczają swobodną wymianę kart. Oczekiwałbym prostego układu. Podpisuję umowę (postpaid) i korzystam z usług tyle czasu ile chcę. Konkurencja wprowadza lepszą ofertę, ja składam wypowiedzenie i po 30 dniach mogę swobodnie wiązać się z nowym dostawcą. 24-18-12 mc wymuszonej lojalności za samą gołą usługę - na to nie ma zgody. Bo co do tego że operator świadczyć powinien usługi telekomunikacyjne nie mam wątpliwości. Sprzedaż telefonów może iść w odstawkę, nie mam ku temu ciśnienia.

Odpowiedz

55. ~pabloki
0

2014-03-24 16:38:08

@54 w planach frii na karte można bezpłatnie sprawdzićkodem lub na m.iboa.pl działa tez z przeglądarki na kompie. dla abonamentowych nowszych planów BC prywatny mozna sprawdzić w zakładce lista połączeń/ wykorzystanie pakietu. Zatem t mobile ma już taką opcje bezpłatnie.

Odpowiedz

54. ~
0

2014-03-24 16:22:42

szkoda,że prezes Rakov nie wypowiedział się czy planuje wprowadzenie sprawdzenia stanu zużytych MB albo pozostałego limitu w necie mobilnym T bo dziś tego nie ma jedynie T,wszystkie inne sieci mają,a w T użytkownik nie może tego sprawdzić,a ja i pewnie nie tylko ja,ludzie chcieliby wiedzieć czy T planuje kiedykolwiek wprowadzić tą opcje

Odpowiedz

53. ~
0

2014-03-24 16:17:43

cd 51,nie zawasze ale zdarza się,w końcu to ich zarobek,oprócz tego utrata gwarancji,no i przez te wszystkie lata ludzie się przyzwyczaili że telefon zapewnoa sieć komórkowa, a tymczasem rynek się zmienił i dziś już można kupić telefon,modem do netu mobilnego w sklepie poprostu,jak drogo to zawsze można na raty,dziś są już rozwiązania które nie wymuszają tak jak dawniej kupna telefonu od sieci komórkowej,zawsze trzeba policzyć co się bardziej opłaca czy tylko sim + tel czy modem ze sklepu, czy tel albo modem w umowie z abonamentem,czasami różnice wynoszą do 10 zł w skali miesiąca a nawet mniej jeśli policzyć te dwie opcje,a czasem lepiej wychodzi tylko sim i kupienie np modemu na wolnym rynku, my się chyba musimy oduczyć myślenia,że sieć ma zapewnić telefon, sieć ma zapewnić usługi,net,rozmowy,co nie znaczy że jestem przeciwko temu żeby siecj zapewniały telefon,jak zapewniają i to w dobrych warunkach to tylko + dla sieci,a co tego,żeby mieć wszystko w jednej sieci czyli konto,net,telefon moim zdaniem jest nierealne bo sieci,które oferują zniżki po to zawyżają ceny,żeby mieć co obniżać,zwykły marketing,lepiej wyjdzie korzystanie oddzielnie z każdej usługi nawet w innych sieciach tam gdzie warunki są korzystniejsze i nie trzeba żadnych zniżek pod jakimiś warunkami bo już same oferty wychodzą korzystnie,a łączeniem ofert sieci chcą związać klientów ze sobą bo konkurencja robi się coraz większa i klient może odejść,a jak namotają,że ludzie sami nie wiedzą za co ile płacą tylko muszą uprawiać akrobacje obliczeniowe żeby policzyć ile będą płacili jak zrezygnują z czegoś i stracą zniżkę to niektórzy wolą zostać w sieci,żeby tego skomplikowanego układu nie robić jeszcze raz i temu służy łączenie wszystkiego w jednej sieci

Odpowiedz

52. ~pabloki
0

2014-03-24 16:14:27

Wiecie że sync ma od dawna przelwy przez facebooka i ze zdjęcia więc troche na wyrost sie t mobile chwali, chyba że nagina rzeczywistość i faktycznie pod marką t mobile będzie to nowość. Proponuje w ramach dodania wartośći sprzedawać w salonach lody malinowe ( bo zbliżone najbardziej kolorem do marki) oraz zestawy"witaj kiciu" itd.

Odpowiedz

51. ~
0

2014-03-24 16:04:57

49,tak,prawda,że telefony w abonamencie są z przedziału 400-600 zł ale zawsze tak byłobw średnich abonamentach że zbyt drogich telefonów nie dawali i do dziś dają telefony jako narzędzie do dzwonienia,korzystania z netu i zarabiania,tylko jest wielu ludzi,którym warunki odpowiadają bo telefonu używają do netu,rozmów i nie muszą mieć do tego ugryzionego jabłka czy innego drogiego telefonu, jak jest jeszcze do tego no limit to już w ogóle idealnie,co do długość umów bez telefonu czy modemu,wszystko zależy od warunków,gdyby były normalne warunki drogo itp to się nie opłaca brać długiej umowy a jeśli masz do wyboru promocyjne warunki 30-50% taniej np na net mobilny albo tańszy abonament na całą umowę albo no limit za 25 zł komórki i stacjonarne to ta długa umowa 12-15-18 miesięcy nie jest taka uciążliwa,a ostatnio byłem w jednym ze sklepów RTV kupić telefon do rozmów osobie w średnim wieku która się mało zna na telefonach i w ogóle,kupiłem ale zobaczyłem też że smartfony w tym sklepie można kupić już od 300 zł,jak już za 300 zł można kupić smartfona,czyli telefon który może obsłużyć dużo użytecznych aplikacji,np latarka,gg,skype,gps,przeglądarka netowa,oczywiście rozmowy,sms,to nawet w takim układzie kiedy ktoś ma długą umowe to może sobie ten telefon kupić w sklepie,my w Polsce się przyzwyczailiśmy że sieci zapewniają tel ale nie zwracamy uwagi na to,że tak było dlatego,że tak było bo każda sieć miała w tym interes jak choćby simlock czyli dzwoń z naszej sieci i daj nam zarabiać albo jak sobie przeliczysz ile kosztuje zdjęcie simlocka to bedziesz wolał zapłacić za każdą minutę niż ściągać simlocka,a wtedy to było 600 zł w sieciach żeby nie stracić gwarancji,a ludzie nie zawsze są tak mądrzy że pójdą ściągnąć za 50 zł a serwisy nie zawsze są uczciwe i jak zrobią jedno to psują drugie,nie zawasze ale zdarza się,w końcu to ich zarobek,oprócz tego u

Odpowiedz

50. ~
0

2014-03-24 15:09:11

@27: Trzeba było czytać uważnie - miałem na myśli BC dla osób prywatnych. Przydałaby się oferta np. 100GB/100zł, 50GB za 69-79zł no i Publiczne IP (dynamic lub static), bo aktualnie nawet, jeśli mówię pracownikom BOK, że mogę im zapłacić tyle, co "biznes" to nie mogą nic zaoferować...

Odpowiedz

49. ~Adam
0

2014-03-24 14:46:40

@40 - jeżeli wiązać się umową na przynajmniej dwa lata, to oczekiwałbym słuchawki z co najmniej średniej półki. Obecnie owszem, jest w czym wybierać ale są to modele dostępne na wolnym rynku za 400-600zł. W to miejsce szukałbym umowy bez aparatu, ale wówczas umowy na 18-24 miesiące całkowicie są nie do zaakceptowania. Wyłam zrobił Heyah (abonament) i Niju Mobile (z rachunkiem). Aktywnie korzystam z telefonu, daję zarobić, ale widać że to mało. Chcą jeszcze położyć rączkę na rachunku bankowym. Proszę. Nie buntuję się "od dla zasady", bo nie znam ostatecznego kształtu. Coś mi jednak podpowiada że nie do końca miany podążają w kierunku moich rzeczywistych potrzeb.

Odpowiedz

48. ~
0

2014-03-24 14:36:10

@39 Jesteś ignorantem i tyle. Plus dostawia Aero2 to istniejących stacji bazowych Plusa. Orange i TM mieli osobno po ok 7 tys stacji bazowych (tyle ile Plus) a po modernizacji będą mieli ok 10 tys wspólnych. Czyli Suma Sumarum każdej z sieci przybędzie po ok 3 tys nowych lokalizacji. Ciebie chyba boli, że inne sieci się rozbudowują a Plus stoi w miejscu. Używając dwóch sieci (Plus i TM) właśnie widzę, jak te reklamowane 3G Plusa działa. Przy każdej rozmowie zwalanie na 2G i prędkość neta beznadzieja. Na każdym nadajniku N! jest UMTS900, tylko że sieć inaczej działa jak Plus. Przestań tutaj wciskać kity, zakrzywiać rzeczywistość bo w te Twoje brednie naprawdę ktoś uwierzy. Nie wiesz nic a sie wypowiadasz. Tutaj też potrzeby jest ban na Twoje gryzdoły.

Odpowiedz

46. ~
0

2014-03-24 13:28:54

45,nie wymagają pisma na papierze do zamknięcia konta ?

Odpowiedz

45. ~
0

2014-03-24 13:18:34

@43 szybciej przez infolinię zamkniesz.

Odpowiedz

44. ~
0

2014-03-24 13:17:10

@43 Alior Bank S.A., ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa

Odpowiedz

43. ~
0

2014-03-24 13:10:21

42,na jaki adres wysyła się wypowiedzenie umowy Sync ?

Odpowiedz

42. ~xxx
0

2014-03-24 13:08:09

było dobrze i się skończyło - trzeba przymierzać się do zamknięcia konta w Alior-Sync

Odpowiedz