DAJ CYNK

T-Mobile: płatne aneksy bez e-faktury

13.08.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 19881

Ważne 0

1

Od 14. sierpnia klienci prywatni T-Mobile przedłużający umowę w taryfach Rodzina, frii oraz blueconnect, będą musieli ponieść jednorazową opłatę. Chyba, że włączą fakturę elektroniczną - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Od 14. sierpnia klienci prywatni T-Mobile przedłużający umowę w taryfach Rodzina, frii oraz blueconnect, będą musieli ponieść jednorazową opłatę. Chyba, że włączą fakturę elektroniczną - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Opłata wynosi 19,90 zł. Będzie pobierana przy przedłużaniu umowy poprzez dowolny kanał operatora i uwidoczniona na fakturze z pierwszym, równym abonamentem za pełny cykl rozliczeniowy. Aby jej uniknąć, w momencie podpisania aneksu należy włączyć fakturę elektroniczną. Opłata nie będzie pobierana także od tych, którzy już mają aktywną e-fakturę.

Podobna opłata dla klientów biznesowych została wprowadzona na początku maja. Tam jednak nie ma możliwości jej ominięcia poprzez aktywację faktury elektronicznej.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
154. ~aps
0

2012-08-21 23:11:05

żenada...

Odpowiedz

153. ~
0

2012-08-21 07:57:58

@152. Czasami rzeczywiście lepiej mieć kartę, ale nie koniecznie w tej sieci którą reklamujesz. Teraz przy ofertach z darmowymi rozmowami w sieci liczy się ilość klientów, którą posiada dany operator. A do Heyah T-Mobile się nie przyznaje i niestety PTC nie podaje ilości aktywnych numerów u tego pseudo MVNO. Moim zdaniem nie jest to więcej niż 2 mln. No chyba, że ty znasz bardziej konkretną wartość to może w sekrecie byś ją nam zdradził ;). I tak piszesz przez jakieś proxy. Nikt ciebie nie wykryje, gdy zrobisz tak po godzinach pracy z innego serwera pośredniczącego.

Odpowiedz

152. ~katek
0

2012-08-20 15:37:32

Czy papier czy nie, opłata czy nie opłata... najlepiej nie podpisywać żadnej umowy tylko kupić starter Heyah i trzymać sie prepaida.

Odpowiedz

151. wlo
0

2012-08-17 08:58:22

148. thonka - no nie jest to samo całkiem teraz... Jest to samo o ile e-faktura spełnia wymagania określone w ustawie. Nie wiem jak u wszystkich operatorów to wygląda, ale w Polkomtelu nie jest to "ustawowa" e-faktura niestety. Dlatego firmom wysyłają mino rezygnacji z papieru, ale osobom fizycznym? Nie rzumiem do czego ten papier jest potrzebny? Do odliczenia od podatku czy przychodów? Nie sądzę... Internet się odlicza tylko przecież a z tym nie ma najmniejszego problemu. Masz rację, zę ludzie pracujący w urzęach mają z tym problem - przeżyłem to z e-deklaracjami łądnych parę lat temu, z e-fakturami i.in. podobnmi rzeczami. Z wystawiania e-faktur zrezygnowałem z tego powodu - kazali mi doprowadzić do tego, zeby mieli on-line dostęp do moich faktur... No to trochę nadużycie było, bo ustawa nie przewiduje (chyba, zę za granicą są przetrzymywane - ale z koniem debilem kopać się nie ędę i dąłem sobie spokój. Natoiast kiedy "wdrożyłem" e-deklaracje, przez pół roku chcieli mnie karać mandatami, ze nie składałem (najpierw w ogóle a potem, ze nie w terminie) deklaracji VAT-7. Z tym sobie poradziłem, chociaż paniusie które z chęcią wróciłyby do używania liczydeł i maszyny do pisania i kalki technicznej (z tą kalką mogę Wam historię fajną opowiedzieć) długo nie mogły przetrawić, że czasy się zmieniają i ludzie nie mają czasu do nich chodzić i czekać w na korytarzu aż księżniczka dupę ruszy i załatwi sprawę... bo muuszą zarabiać na na tych darmozjadów ;-)

Odpowiedz

150. wlo
0

2012-08-17 08:49:06

147. - wiec mogą brać papierowe... Mi nie jest potrzebna papierowa, a jednak dostaję - zamiast w pełni wdrożyć system e-faktur (czyli zapewniający ich integralnośc czy jak tam w ustawie to jest zdefiniowane - co gwarantuje bezpieczny podpis, który zapewne sporo ludzi u mojego operatora posiada w dziale księgowości) wolą firmom wysyłać cały czas jedną kartkę z brulionem z makulatury (to w miejsce tych blaszek - pewnie tańsze a na pewno bardziej "ekologiczne" - nie lubię tego słowa bo nie odzwierciela tego co ma przekazać i znaczy tak naprawdę zupełnie co innego niż się utarło pod nim rozumieć), zamiast normalnej e-faktury, co potrafi taka Vectra zrobić, mimo, ze tam nie potrafią poprawnie rozliczyć usług nawet na tej fajnej fakturze ;-)

Odpowiedz

149. thonka
0

2012-08-16 23:59:35

@146 nie pisz glupot, bo to nie chodzi o ekologie tylko o oszczednosc. wiele osob stwierdzi, ze nie zaplaci i tyle.

Odpowiedz

148. thonka
0

2012-08-16 23:59:00

@141 troche sie zagalopowales - e-faktura i faktura papierowa to dokladnie to samo - kwestia jest tylko tego, ze nasze USy sa zacofane wzgledem obowiazujacego prawa i czesto trzeba im i tak dostarczac wydruki choc wcale nie trzeba tego robic. Ty zapewne piszesz o tzw. elektronicznym obrazie faktury, ktory faktycznie jest nic nie wartym zlepkiem zer i jedynek w obliczu rozliczen z US.

Odpowiedz

147. ~
0

2012-08-16 23:33:55

@146 Co za marketingowy bełkot. :) Niektórzy wolą papierowe faktury i tyle.

Odpowiedz

146. ~
0

2012-08-16 18:30:36

Nie jest to jakaś wielka opłata i nie ma co robić z tego powodu jakiegoś dramatu. Ekologiczna wizja tej sieci, żeby przekonać Klientów do tego typu fakturowania świadczy o nich tylko dobrze. Jak dla mnie e-faktura jest i tak o wiele wygodniejsza a na dodatek przychodzi na czas.

Odpowiedz

145. wlo
0

2012-08-16 16:06:38

A uwierz - w tej dziedzinie mogę tu wiele powiedzieć ;-)

Odpowiedz

144. wlo
0

2012-08-16 16:05:29

Nie przesadzaj znowu. Milion kartek to jednak milion kartek papieru, milion kopert - już nie mówię o kosztach pocztowych. Jeśłi jest tego miej to i środowisko jest mniej obciążone - to oczywiste. Co najwyżej można mówić o skali. Ja np. wystawiam tak mało faktur, ze to nie ma znaczenia czy elektronicznie (przestałem, bo z tym większy problem był niż z kosztowymi) czy papierowe - za mała skala. W przypadku operatorów jest to już na tyle dużo, ze ma znaczenie. A to, ze to niewiele w skali tegoż przedsięborstwa - można by tak o wszystkim mówić - i eksploatować Planetę do jądra... Tylko co to da?

Odpowiedz

143. ~
0

2012-08-16 10:58:48

@142 No i tyle w temacie :-( Opy doją na maksa i nie ma znaczenia kto i jak. A całą tzw. ekologię mają gdześ :-( Bo ich to NIE DOTYCZY. Pierdzenie opów o ekofaturach to śmiech na sali. Im zależy TYLKO i WYŁĄCZNIE na kasie. I dobrze (kapitalizm wszak mamy), bo sprawa JASNA, tylko DLACZEGO ściemniają? Bo tak łatwiej i piękniej? :-)

Odpowiedz

142. wlo
0

2012-08-16 10:23:19

141. - wiem doskonale, bo miałem poważne problemy ze skarbówką kiedy zacząłem brać i wystawiać elektroniczne faktury...

Odpowiedz

141. ~
0

2012-08-16 09:59:24

@140 Jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że faktura papierkowa, to nie to samo co elektroniczna. I dla US (przykre, ale prawdziwe) to nie to samo. A Operatorzy WYMYŚLILI sobie dodatkowe źródło PRZYCHODÓW. Bo jako dorosły człowiek w gadanie o ekologii w przypadku takich molochów chyba nie wierzysz :-( Ilość papieru zużywana DZIENNIE przez pracowników wszelkich telekomów spokojnie PRZEWYŻSZA ilość faktur przez nich wystawianych miesięcznie. Bo tu nie chodzi o ekologię, a o EKONOMIĘ. Zwłąszcza ekonomię ZYSKU.

Odpowiedz