DAJ CYNK

T-Mobile negocjuje dostęp do światłowodów Orange

20.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8097

Ważne 5

0

Orange Polska rozpoczął z T-Mobile Polska negocjacje w sprawie dostępu do swojej sieci światłowodowej.



Orange Polska rozpoczął z T-Mobile Polska negocjacje w sprawie dostępu do swojej sieci światłowodowej.

19 grudnia obie firmy podpisały list intencyjny w tej sprawie. Dostęp miałby odbywać się na zasadzie hurtowego dostępu szerokopasmowego (BSA). T-Mobile miałby uzyskać dostęp do infrastruktury dla budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych na obszarach nieregulowanych, bez możliwości dalszej odsprzedaży hurtowej.

Orange otrzymywałby od T-Mobile opłatę za instalację przyłączenia do łącza, opłatę wstępną za dostęp do budynków oraz miesięczną opłatą za każdego aktywnego klienta.

Negocjacje w tej sprawie mają się zakończyć maksymalnie do 30 czerwca 2018.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
27. ~Adam
0

2018-01-05 13:05:32

Światłowód OPL w 99,8 był montowany do budynku, włącznie z pionami. W wyjątkowych sytuacjach tylko do OPP w piwnicy, piony w miedzi (zarządca budynku się uparł). Przyłącze abonenckie też jest światłowodowe do routera w mieszkaniu.

Odpowiedz

26. ~
0

2017-12-26 14:23:14

@ 7 no właśnie ciekawe jakie oferty internetu stacjonarnego zaproponuje T-Mobile?Pytanie techniczne czy światłowód Orange doprowadzony jest do samego modemu, dekodera ?Kiedyś byłem bombardowany ulotkami UPC światłowód... ale jaki światłowód? do osiedla? Jak w bloku jest instalacja mająca chyba 20 lat, podobnie ulotki Netii oferujące światłowód... ale jaki światłowód, jak w bloku jest ich instalacja - przejętej kiedyś lokalnej sieci kablowej, znacznie młodsza od instalacji UPC.

Odpowiedz

25. ~
0

2017-12-21 19:10:11

z BSA już mieliśmy do czynienia w przypadku netii i wiadoma jak to wyszło więc lepiej niech nie pchają się w to guano

Odpowiedz

24. ~Seba
0

2017-12-21 08:35:36

I powoli się okazuje, że inwestycja Orange w ftth to była bardzo dobra decyzja. Teraz zaczną odcinać kupony a inwestycje cały czas idą.

Odpowiedz

0

2017-12-21 01:20:53

No to wszystko już wiadomo. Rok 2025 mamy w Polsce 3 sieci. EE(Orange+TM), Virgin (Play+UPC) i Plus (Plus+Netia). Każdy będzie miał odnogę ftth.

Odpowiedz

22. Sig
0

2017-12-20 21:43:50

@7 - kiedyś, jak jeszcze ktoś poza Netią znacząco w skali ogólnopolskiej bawił się w BSA, to TM nawet trochę promowało dostęp po miedzy u nich w ramach tej usługi. Dawno temu. Pewnie jakieś umowy nadal zostały.

Odpowiedz

21. ~Ja
0

2017-12-20 21:42:58

@20 a kiedy to sprawdzałeś? Sporo się zmieniło ostatnio.

Odpowiedz

20. Sig
0

2017-12-20 21:16:08

To może być ciekawa opcja, bo routing Orange to jest jakiś dramat w grach online, czy czasem przy treściach wideo... Trasy zupełnie od czapy. Nie wiem jakie ma TM, ale gorszych mieć nie może ;-)

Odpowiedz

19. ~Gość
0

2017-12-20 20:24:26

Fajnie poczytać "analityków przyszłości". A ja się podeprę przeszłością... bo ona pokazuje, że im większa konkurencja tym lepiej dla klientów. Więc radziłbym się modlić, żeby "Niemcy" nie wyszli z Polski - bo wtedy "polski" Solorz (z niemieckim paszportem), dopiero pokaże "prokonsumenckie" stawki... a i Play´ada chętnie poprawi wyniki dla inwestorów...

Odpowiedz

18. ~darek
0

2017-12-20 18:22:48

przeca Tjamobile to sieć prestyszowa (w rankingu za który zapłacili są najlepsi) i nie potrzebuje od nikogo sępić światłowód, a tu proszę taka prestyszowa porażka.

Odpowiedz

17. ~Robcio
0

2017-12-20 18:19:18

Pytanie ile warszawiak czy Szary Katowiczanin bedzie musial zaplacic za swoje Ftth dla sieci ;)

Odpowiedz

16. ~takinie
0

2017-12-20 17:22:56

Też mi się wydaje że tm się połączy z orange za pare lat jak stracą klientów na rzecz playa. Orange bedzie miał 11 milionów kart a tm 7 milionów to dojdzie do fuzji.

Odpowiedz

15. ~
0

2017-12-20 16:39:28

No to firmom-krzakom dojdą dodatkowe łącza do konserwacji. Naprawa w trybie natychmiastowym. Praca 14 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Powodzenia.

Odpowiedz

14. ~
0

2017-12-20 16:15:27

@13 - hahaha, dowcip dnia. Masz poczucie humoru! Widać u ciebie brak pojęcia o tym rynku, nie tylko polskim, ale EU.

Odpowiedz