DAJ CYNK

T-Mobile - koniec modernizacji sieci 3G we wrześniu

02.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17

Ważne 13

1

W ramach projektu modernizacji sieci, który T-Mobile prowadzi od maja 2012 roku, trwa uruchamianie technologii UMTS900 na kolejnych obszarach kraju.

W ramach projektu modernizacji sieci, który T-Mobile prowadzi od maja 2012 roku, trwa uruchamianie technologii UMTS900 na kolejnych obszarach kraju.

Celem projektu jest zapewnienie usług szybkiego mobilnego Internetu w miejscach, w których dotychczas były niedostępne, lub były dostępne w sposób ograniczony. W obszarach miejskich dzięki UMTS900 można uzupełnić dotychczasową warstwę UMTS2100.

Uruchomianie nowej technologii wiąże się ze zmianą sposobu korzystania z pasma 900MHz, które dotychczas, wykorzystywane było tylko do świadczenia usług w technologii 2G. Ilość posiadanych przez T-Mobile częstotliwości w tym paśmie i wyhamowanie wzrostu zapotrzebowania na usługi w technologii 2G, pozwala na skuteczniejsze rozdysponowanie i efektywniejsze wykorzystanie tych zasobów.

Zmiana sposobu wykorzystania pasma wiąże się z potrzebą ponownej optymalizacji działania sieci. W trakcie tego procesu, który dla każdego z obszarów trwa około 21 dni, mogą występować utrudnienia w korzystaniu z usług telefonii i Internetu mobilnego.

Technologia UMTS900 jest sukcesywnie uruchamiana na obszarze całej Polski. W sierpniu zakończyło się jej wdrożenie na obszarze aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Obecnie kończy się faza optymalizacji, która ma na celu zapewnienie maksymalnych parametrów mobilnego Internetu i jakość usługi głosowej. W zasięgu technologii UMTS900 znajduje się 91% populacji kraju.

Cały proces uruchamiania tej technologii zostanie zakończony we wrześniu br , gdy UMTS900 zostanie włączony na obszarze, m.in., Kutna, Łowicza, Skierniewic, Płocka, Piotrkowa Trybunalskiego, Rawy Mazowieckiej, Radomska, Koszalina, Słupska, Kołobrzegu i Szczecinka. Na koniec tego procesu w zasięgu sieci 3G znajdować się będzie 99% populacji kraju.

Źródło tekstu: T-mobile

Komentarze
Zaloguj się