DAJ CYNK

T-Mobile: kolejne oszczędności - indyjska firma przejmie pracowników i obsługę IT

07.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14598

Ważne 9

17

Indyjska firma Wipro wygrała przetarg na obsługę i rozwój systemów informatycznych T-Mobile. Firma przejmie również część pracowników operatora.

Indyjska firma Wipro wygrała przetarg na obsługę i rozwój systemów informatycznych T-Mobile. Firma przejmie również część pracowników operatora.

Wipro, to indyjska firma świadcząca usługi na świecie, która zatrudnia ok 156 tys. pracowników. Zawarta umowa jest największym kontraktem outsourcingowym w historii. Wartość pięcioletniego kontraktu, to ok 200 mln zł rocznie. Jego szczegóły nie zostały ujawnione, ale jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Wipro oprócz systemów informatycznych, przejmie również kilkuset pracowników T-Mobile. Mieli oni otrzymać roczną gwarancję zatrudnienia. Deutsche Telekom, właściciel operatora, nie wyklucza nawiązania współpracy z Wipro również w innych krajach.

Wybraliśmy firmę z międzynarodowym doświadczeniem. Kontrakt powiązany jest z konsolidacją dostawców, transferem ludzi oraz przekazaniem w ręce partnera odpowiedzialności za zarządzanie infrastrukturą IT oraz utrzymaniem i rozwojem aplikacji - informuje Krzysztof Dzięcioł, dyrektor departamentu innowacji i rozwoju produktów w T-Mobile Polska.

Zobacz: T-Mobile: Mniej salonów i redukcja zatrudnienia

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
56. mlb
1

2015-04-13 09:34:59

Też mam niemałe doświadczenie z outsourcingiem IT do Indii... Większych głąbów w życiu nie widziałem. Chociaż przeciwko Hindusom nic nie mam, lubię ich jedzenie i dość prymitywną kulturę. Ale IT to inna bajka - Hindusi nie potrafią myśleć kreatywnie, do wszystkiego piszą procedury a później jakiekolwiek odstępstwo kończy się totalnym chaosem i bezwładem.

Odpowiedz

55. ~sumix
2

2015-04-12 20:07:02

WiPro - cięcia kadry o 30% i zamordyzm hinduskiego manago. "would you like to change your internet service providings ?"

Odpowiedz

54. ~zibii
2

2015-04-10 09:10:24

mam wrażenie że cały ten ich system magentowy się wali...

Odpowiedz

53. pacman
1

2015-04-07 23:16:07

@50 żadne straty tylko koniec grabieży w tej kwestii bo to była lekko zbyt wysoka prowizja, w Unii mieliśmy jedne z wyższych stawek. A prawda jest taka, że dużo osób używa kart do wypłat z bankomatów i nie potrzebuje praktycznie wcale płatności kartami. Więc niech wydadzą takie karty tylko do bankomatów i przekonaliby się, że nawet kilka może więcej % znikłoby im w ogóle jako użytkownicy kart. Łaski nie robią. Co do przenosić do Indii...one też się kiedyś zrobią zbyt drogie, ale plusem jest wielkość kraju, wewnętrzny rynek, który ciągle rośnie i się otwiera, sprzedajni politycy :DPodatki nie mogą być za wysokie, ale nie może też być tak że obywatele i mniejsze firmy płacą podatki tutaj, a korpo uciekają do rajów czy Chin i Indii. Na tej zasadzie można powiedzieć, że jak się im nie podoba to niech się w ogóle wyniosą z Europy...

Odpowiedz

51. ~pabloki, chwilowo play
1

2015-04-07 23:01:19

@50 ni to wynajęłi , ni to kupili. to jak leasing. zapłacili za przemalowanie , alior swiadczy usługi dla nich. oni dali tylko skórke i promują. poza tym prowizje 0,3 dla kredytowej , 0,2 dla debetowej. trend stałej rocznej opłaty za karte jest niemodny ze wzgledu na sztywnośc tej opłaty. zapewniam że koszt wydania karty zwraca sie wielokrotnie podczas korzystania z usług bankowych. wystarczy że masz pieniądze na koncie . z każdej złotówki bank potrafi zrobić 19 nowych złotówek. więc już 1 zł na koncie pokrywa koszt wydania karty.

Odpowiedz

50. ~amigo
2

2015-04-07 21:27:36

41 chyba nie likwidują bo go pożyczyli lub odkupili od Aliora, a to był dawny projekt Sync tylko otoczenie się zmieniło. Problem z kartami jest spowodowany obniżeniem opłaty za płacenie kartą chyba z 1,8% do ,1.4%, a ostatnio do 0,4% i teraz łatają stratę. Jak ludzie masowo zaczną likwidować karty to się obudzą MOŻĘ ale kogo to obchodzi, że wydanie nowej karty to koszta. Prawdopodobnie spadają kredyty i też trzeba będzie zapchać dziurę może opłata za prowadzenie konta wejdzie.Co prawda mogli wprowadzić roczną opłatę za kartę 10 zł i nie byłoby takiego szumu.

Odpowiedz

49. ~pabloki, chwilowo play
1

2015-04-07 21:26:04

@48 o, dzieki za odpowiedź , myśłałem że w gts bo taki był host. gts to przeciez juz t mobile i ta mi sie z tymi supportami połaczyło.

Odpowiedz

48. ~lalas
0

2015-04-07 21:13:28

@41 moze nie tyle w telekomie w sensie operatora co w firemce zajmujacej sie globalna telekomunikacja w sensie uslug dla operatorow oraz sprzetu, konkretnie Ericsson ;)

Odpowiedz

47. ~Maciej
-1

2015-04-07 20:40:22

W sumie co się dziwić, kiedyś się płaciło 100-200zł na miesiąc, dziś taki klient płaci 30 maks 50zł.Młodzi piszą wiadomosci przez fb i aplikacje.Kwestia czasu jak jeszcze beda rozmowy tel. robić przez apke fb.Sam przyznam że doładowuje tel na 15zł na miesiac i mi wystarcza. A kiedyś 30-40zł...I stad opy muszą az tak ciać koszty.

Odpowiedz

46. wlo
-2

2015-04-07 20:23:10

Ktoś widział takie promocje w innych bankach?

Odpowiedz

45. wlo
0

2015-04-07 20:22:08

A propos banku o jakże przyjaznej dla klientów nazwie T-Mobile Usługi Bankowe... Są tacy świetni, popularni i w ogóle naj, że dla nieaktywnych (!!!) klientów promocję zrobili ;-)

Odpowiedz

44. ~pabloki, chwilowo play
1

2015-04-07 20:05:28

ale t mobile UB dokładnie zrobił jak piszesz. wydaj 200 i nie ma opłaty. wogóle coś ten post #43 nie wyszedł ci. coś z gramatyką nie tak w nim.poza tym jak odchodzisz z kazdego banku to pytaja dlaczego , proponują inny produkt a u niej nic a robiła obrót na koncie , przez kilka m-cy miała to konto i puścili ją obojętnie. zero zainteresowania klientem.

Odpowiedz

43. Blank
-2

2015-04-07 19:53:22

@41, nie mają powodu by kogoś zatrzymywać.Nie wszyscy, ale wszędzie są ukryte opłaty, czasami absurdalne. T-mobile UB gdyby tylko podwyższył opłatę za kartę do 6 zł i zostawił możliwość jej zdjęcia przy wydaniu 200 zł, nadal byłoby bezkonkurencyjne (dla mnie przynajmniej). A teraz do czerwca trzeba się będzie rozejrzeć za czymś nowym... i nie sądzę, abym znalazł coś ciekawego, bo to co wizdiałem, że polecali na wykopie to kpina.

Odpowiedz

42. Blank
1

2015-04-07 19:45:58

@38, to akurat pikuś. Nie znam nikogo normalnego, kto by miał kartę i 200 nie wydał. Ale pozostałe podwyżki to już kpina. Zmienili sporo opłat. Dobrze, że chociaż cashback nadal za 0 zł.

Odpowiedz

41. ~pabloki, chwilowo play
2

2015-04-07 19:38:37

@36 a w jakim telekomie pracujesz? gts?@39 wszyscy podnoszą do 6 zł?znajoma założyła to konto tmobile bo młoda jest i sie nie zna( zamachali jej 0zł i poleciała) , dziś była likwidować. myślicie że ktoś ją próbował zatrzymać? otóż nie . może ktoś tez z Was likwidował to konto, napiszcie czy Was zatrzymywali? coś mi sie wydaje że zamykają ten projekt , ale mogę sie mylić. z jednej strony podają ze otworzą dużo nowych placówek... ale będa to tylko placówki bez obsługi gotówkowej. z drugiej strony likwiduja sklepy. dziwne to.

Odpowiedz