DAJ CYNK

T-Mobile: kolejne oszczędności - indyjska firma przejmie pracowników i obsługę IT

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 15743

Indyjska firma Wipro wygrała przetarg na obsługę i rozwój systemów informatycznych T-Mobile. Firma przejmie również część pracowników operatora.

Indyjska firma Wipro wygrała przetarg na obsługę i rozwój systemów informatycznych T-Mobile. Firma przejmie również część pracowników operatora.

Wipro, to indyjska firma świadcząca usługi na świecie, która zatrudnia ok 156 tys. pracowników. Zawarta umowa jest największym kontraktem outsourcingowym w historii. Wartość pięcioletniego kontraktu, to ok 200 mln zł rocznie. Jego szczegóły nie zostały ujawnione, ale jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Wipro oprócz systemów informatycznych, przejmie również kilkuset pracowników T-Mobile. Mieli oni otrzymać roczną gwarancję zatrudnienia. Deutsche Telekom, właściciel operatora, nie wyklucza nawiązania współpracy z Wipro również w innych krajach.

Wybraliśmy firmę z międzynarodowym doświadczeniem. Kontrakt powiązany jest z konsolidacją dostawców, transferem ludzi oraz przekazaniem w ręce partnera odpowiedzialności za zarządzanie infrastrukturą IT oraz utrzymaniem i rozwojem aplikacji - informuje Krzysztof Dzięcioł, dyrektor departamentu innowacji i rozwoju produktów w T-Mobile Polska.

Zobacz: T-Mobile: Mniej salonów i redukcja zatrudnienia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Przewiń w dół do następnego wpisu