DAJ CYNK

T-Bull debiutuje na Giełdzie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2256

T-Bull S.A., studio specjalizujące się w produkcji gier na urządzenia mobilne, zadebiutowało na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.T-Bull S.A., studio specjalizujące się w produkcji gier na urządzenia mobilne, zadebiutowało na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Debiut na GPW

Studio, które w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, obecne jest już od 2016 roku dołączyło do giełdowej ekstraklasy. W trakcie oficjalnej ceremoni przedstawicie spółki, Grzegorz Zwoliński - prezes zarządu, Damian Fijałkowski - członek zarządu oraz Radosław Łapczyński - przewodniczący rady nadzorczej, dokonali oficjalnego uderzenia w dzwon, przypieczętowując tym samym ten znaczący kamień milowy.

Pierwsze godziny obecności T-Bull S.A. na GPW wiązały się z nieznaczącym spadkiem akcji.

Udany II kwartał 2018

W II kwartale 2018 roku spółka wypracowała 927,5 tys. zł zysku operacyjnego, 1,81 mln zł EBITDA i 725,2 tys. zł zysku netto, osiągając przy tym wysoką rentowność na wszystkich poziomach wyników. Suma bilansowa na dzień 30.06.2018 r. wyniosła 17,63 mln zł. 83% źródeł finansowania (sumy pasywów) stanowi kapitał własny.

Niezmiennie najpopularniejszym tytułami wrocławskiego dewelopera są Moto Rider GO oraz Top Speed. Tylko w lipcu pozycje zostały pobrane odpowiednio 3,3 miliona oraz 1,9 miliona razy. Ponadto, spółka cały czas prowadzi działania w dziedzinie badań i rozwoju, które dotyczą zwłaszcza opracowywania nowych systemów mechanik monetyzacyjnych. W tym roku na graczy czeka jeszcze kilka dużych premier, wśród których znajduje się Top Speed 2 na platformy Google Play i iOS oraz Idle Racing GO na Steam. Spółka planuje też w najbliższym czasie ogłosić współpracę z dużym wydawcą na rynku chińskim, gdzie planuje wprowadzić swoje produkcje.

Zobacz: Gry studia T-Bull ciągle bardzo popularne
Zobacz: Polska gra Moto Rider GO dołączyła do programu Editor's Choice
Zobacz: T-Bull: 10 milionów pobrań w miesiąc

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Bull

Przewiń w dół do następnego wpisu