DAJ CYNK

Szwedzki Tele2 uruchomił sieć 4G

15.11.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2812

Ważne 0

0

15 listopada Tele2 oficjalnie uruchomił sieć 4G w Szwecji.

15 listopada Tele2 oficjalnie uruchomił sieć 4G w Szwecji.

Na dzień dzisiejszy w zasięgu sieci znajdują się miasta: Sztokholm, Göteborg, Malmö i Karlskrona. W przyszłym roku sieć ma pokryć większość dużych miejscowości, natomiast do końca 2012 roku operator ma zamiar udostępnić możliwość korzystania z 4G 99% mieszkańców Szwecji.

Według przeprowadzonych badań, około 30% Szwedów ma zamiar skorzystać z usług sieci 4G w 2011 roku. Dedykowane urządzenia są już dostępne w sklepach.

4G od Tele2 oferuje prędkość przesyłania danych do 80 Mb/s - to ponad 10 razy więcej niż najpopularniejsze współcześne sieci oparte na HSDPA. Szybsze połączenie poprzez sieć komórkową umożliwi naszym klientom robienie wszystkiego tego, co robili do tej pory przy pomocy modemów ADSL, z tym że całkowicie bezprzewodowo - mówi dyrektor generalny szwedzkiego telekomu, Niclas Palmstierna.

Źródło tekstu: Tele2

Komentarze
Zaloguj się
16. AFTER5
0

2010-11-15 17:47:01

Ja czekam na 3g,wciąż tylko edge..

Odpowiedz

15. ~
0

2010-11-15 16:33:35

14- pewnie na emeryturze się doczekamy :) widzisz jakie są teraz problemy z 3g a gdzie tu do 4g i 80 Mb/s

Odpowiedz

14. toms
0

2010-11-15 15:01:02

80 Mb/s? Bezprzewodowo? Bajka. Jeśli trafi to do nas i się upowszechni, będzie to spełnieniem moich marzeń o szybkim, bezprzewodowym dostępie do internetu. Pytanie tylko, jak długo trzeba będzie na to u nas czekać?

Odpowiedz

13. ~
0

2010-11-15 11:33:42

Dziwne że TeliaSonera nie buduje 4G, czyżby oszczędzalo kasę na Plusa, choć pewnie nie przebija egipskiego operatora i będzie zmiana nazwy na Wind :-D /Kwistas

Odpowiedz

12. RudyLis
0

2010-11-15 11:08:29

@4,7 ale warto dodać,że w Skandynawii "turbo 3G" jest bardzo popularnym określeniem i zastępuje nazewnictwo HSDPA i HSPA.

Odpowiedz

10. jojo
0

2010-11-15 09:40:33

Widziałem na YT filmiki z testu LTE Tele2 w Sztokholmie, po prostu bajka... X-P

Odpowiedz

9. matteo
0

2010-11-15 09:34:12

4G to LTE Advanced, a LTE (zwykłe) to 3,75G (niektórzy nazywają to 3,9G = prawie 4G)

Odpowiedz

7. Ringu
0

2010-11-15 09:28:31

@4 - Turbo 3G to potocznie HSDPA, tzw. 3,5G. Poprawiłem na bardziej czytelne.

Odpowiedz

5. ~tit
0

2010-11-15 09:14:47

uruchomili tą sieć na zakresie umts czy na nowych częstotliwościach?

Odpowiedz

4. ~
0

2010-11-15 09:14:11

co to za standard "turbo 3G"?

Odpowiedz

3. ~tit
0

2010-11-15 09:12:56

a czy jest różnica w mocy na 2G 900 i 1800MG?h

Odpowiedz

2. ~tit
1

2010-11-15 09:10:04

sprawdzałem ostatnio ile jaką moc emituje telefon jak rozmawiamy przez 2G i 3G to wychodzi że przez 3G podczas rozmowy telefon promieniuje prawie dwa razy więcej. ciekawe jak będzie w 4G. A 4g to LTE?

Odpowiedz