DAJ CYNK

Szerokopasmowy Internet w Podlaskiem za 252 mln zł

04.11.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2452

Ważne 0

0

Dzięki dofinansowaniu z UE w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej powstanie gęsta sieć szerokopasmowa. Do końca 2015 roku 90% terenów województwa ma być w zasięgu łączy szerokopasmowych.

Dzięki dofinansowaniu z UE w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej powstanie gęsta sieć szerokopasmowa. Do końca 2015 roku 90% terenów województwa ma być w zasięgu łączy szerokopasmowych.

Infrastruktura instalowana w Podlaskiem ma 252 mln zł - za ter pieniądze przeciągniętych ma być w m.in. blisko 1,9 tys. kilometrów łączy sieci szerokopasmowej. Sieć teletechniczna będzie prowadzona przede wszystkim wzdłuż istniejących dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Obecnie w Podlaskiem dostęp do Internetu ma 56% mieszkańców.

Rozbudowa infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie podlaskim jest elementem projektu Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej, który ma być wdrażany w pięciu województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Całe przedsięwzięcie w tych regionach ma kosztować 300 mln euro (255 mln euro to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałe to środki krajowe).

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
23. Gormar
0

2010-11-06 11:59:39

@20. Oferujesz 100 tysięcy za podłączenie światłowodem. Podaj lokalizację już jadę ;).

Odpowiedz

20. ~
0

2010-11-05 23:40:58

dam 100kola za swiatlowod pod domem 50k za drut...i tak mi nikt nie zalozy :d pozostaje cp,go.wno play, nordisk :d a no tak i wiejskie cdma zgnilki ktore dziala jak na wioche sie utarlo slabo

Odpowiedz

19. ~dt
1

2010-11-05 18:19:20

Piotrek takie pasmo jest licencjonowane czyli oznacza to dofinansowanie któregoś opa. Pytanie którego i jak myslisz co powiedza pozostali? To jest baza do tworzenia lokalnych providerow którzy dostarcza net tam gdzie wielkim sie nie oplaca.

Odpowiedz

18. ~Piotrek
-1

2010-11-05 18:09:19

A nie lepiej by było za ta kasę postawic nadajniki UMTS 900 i dac HSPA+ ?? czy naprawde potrzebujecie więcej niz 10 Mb/s? z HSDPA da się juz wygodnie korzystac z internetu i nie trzeba płacic za dzierżawę łacza od TPSY

Odpowiedz

16. ~dt
0

2010-11-05 17:47:00

i bardzo dobrze ze robia. Widze ze niektorzy nie wiedza o co tu chodzi i jak kabelka nie zobacza u progu to dla nich lipa. Dzieki temu moze powstac lokalny provider w dowolnej technologi ktory zrodlo do netu bedzie mial w takiej sieci. Sam korzystam z providera ktory zasila sie sygnalem z takiej wlasnie sieci w kujawsko-pomorskim.

Odpowiedz

15. PLAY
1

2010-11-05 17:14:01

W Lubelskim byłem - internetu brak i pola wraz z wzgórzami, zasięg GSM tez nie najlepiej.

Odpowiedz

14. ~Tom
0

2010-11-05 17:09:41

@11 Kolego, nie chcialbym krakac, ale wpisz sobie w wyszukiwarke "e-swietokrzyskie" i zobacz jakie efekty dla przyslowiowego Kowalskiego przyniosl ten projekcik. Jak dla mnie, to kolejne zagranie pod publiczke w zwiazku ze zblizajacymi sie wyborami samorzadowymi ;) W mojej miescinie "postawili" WiMaxa na hutniczym kominie, polozyli kilka kilometrow swiatelka (z ktorego dzielnie korzysta lokalna kablowka) i na tym zakonczyla "internetyzacja" miasta ;> Teraz nasz dzielny prezio postanowil postawic hotspota, a lokalni bezradni wpadli na zaiscie genialny pomysl: polaczenia wszystkich loklanych instytucji - miedzy innymi izby wytrzezwien ;>

Odpowiedz

13. ~aaa
0

2010-11-05 10:08:16

pewnie będzie 19 000 nowych klientów. to tylko trochę ponad 13 000zł za użytkownika. trochę drogo. ale co tam, Bruksela na spółkę z PO płaci.

Odpowiedz

12. mac
0

2010-11-05 08:37:50

no tak teraz miliony na kable i światłowody a za chwilę i tak każdy będzie chciał mieć zasięg bezprzewodowy w dowolnym punkcie województwa... Może lepiej zbudować od razu radiową sieć LTE a wtedy każdy będzie miał dostęp i stacjonarny i mobilny tak żeby miliony na światłowody nie były zbędnym wydatkiem ? Światłowdy wystarczy jak będą w szkielecie łączącym stacje radiowe.

Odpowiedz

11. maniek89
0

2010-11-05 08:30:46

sam mieszkam ww podlaskim i wiem jaki to problem wyjechac na wioske gdzie zasieg telefonii komurkowej jest marny i nawet iplus smiga po gprsie wiec dobrze ze cos chca zrobic

Odpowiedz

10. ~Traker
0

2010-11-05 07:53:37

To że ktoś mieszka w mniejszym mieści bądź wiosce nie znaczy ze jest gorszy od innych. Bardzo dobrze że próbują coś z tym wszystkim zrobić. W większości miast i miejscowości "króluje" kabel; czy to kablówka czy też jakieś większe sieci. Wioski to raczej Neostrada i mobilne. Chyba każdy kto posiada komputer chce mieć internet. Dobrze że usprawniają i dają możliwość korzystania wszystkim.

Odpowiedz

6. ~kuba144
1

2010-11-05 06:46:07

Yay, mam nadzieje, że to wyjdzie i do mnie dojdzie ;)

Odpowiedz

3. ~
0

2010-11-05 00:14:20

A ile laczy bedzie z tych 1,9 tys. km sieci szerokopasmowej?

Odpowiedz

2. san-mb
0

2010-11-05 00:09:59

Może dzięki UE będzie słowo "jest"

Odpowiedz

1. ~n
0

2010-11-04 23:32:19

Która to już podobna wiadomość od 3 lat... doczekać się nie mogę, aż zamiast ciągle "ma być" pojawi się słowo "jest".

Odpowiedz