DAJ CYNK

Szeptel z iTV integruje interaktywne usługi

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 980

iTV uruchomiła kolejne rozwiązanie łączące technologię telewizyjną, internetową, przekazu teletekstowego z technologią SMS-ową, w czasie rzeczywistym.

Telewizja iTV należąca, obok takich firma jak Legion Polska i Media-Net Interactive, do Grupy Telekomunikacyjnej Szeptel, skupionej wokół notowanego na GPW operatora telekomunikacyjnego PT Szeptel S.A. uruchomiła kolejne rozwiązanie łączące technologię telewizyjną, internetową, przekazu teletekstowego z technologią SMS-ową, w czasie rzeczywistym.

Od lipca br. Interaktywna telewizja iTV posiada jako jedyna w Polsce, unikalne rozwiązanie SMS "chat" umożliwiający abonentowi telefonii komórkowej oraz Internaucie bezpośredni dostęp oraz możliwość wyrażania swoich opinii i poglądów dotyczących tematów prezentowanych w telewizji poprzez wysyłanie SMS-ów bądź wpisywanie ich z klawiatury komputera. Treści te są natychmiast prezentowane zarówno na stronie teletekstowej, jak i na ekranie telewizora oraz na stronie www. Rozwiązanie to jest projektem dopełniającym proces stworzenia w pełni interaktywnego medium, które poprzez telefon komórkowy pozwala realizować idee komunikacji pomiędzy ludźmi także poza środowiskiem internetowym.

Jednocześnie retransmitowany na platformie Era Omnix program telewizji iTV może być odbierany przy użyciu telefonu komórkowego w sieci Era.

Stały wzrost wysokości sprzedaży usług multimedialnych jaki notują Spółki z Grupy Szeptel jest również wynikiem zapotrzebowania na usługi tego typu płynącym ze strony operatorów telekomunikacyjnych. Według danych opublikowanych przez IDC wartość rynku usług realizowanych z wykorzystaniem SMS-ów i MMS-ów wzrośnie w Polsce od kwoty ponad 600 milionów USD w roku 2005 do ponad 1,2 mld USD w roku 2008.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: iTV

Przewiń w dół do następnego wpisu