DAJ CYNK

Symbian^3 nie zostanie porzucony

28.02.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4242

Ważne 0

0

Mimo sojuszu z Microsoftem, Nokia nie zamierza porzucać swojego Symbiana^3 i już szykuje pierwsze poważne zmiany w jego interfejsie. Nowy wygląd zyskają m.in. ikony, ekran główny oraz widżety.

Mimo sojuszu z Microsoftem, Nokia nie zamierza porzucać swojego Symbiana^3 i już szykuje pierwsze poważne zmiany w jego interfejsie. Nowy wygląd zyskają m.in. ikony, ekran główny oraz widżety.

Najbardziej widoczną na pierwszy rzut oka zmianą będzie nowy wygląd ikon - zostaną one ujednolicone, a ich charakter będzie rysunkowy. Pasek nawigacyjny składać się będzie z czterech nowych ikon, wśród których znajdziemy m.in. tą prowadzącą do wyszukiwania.

Również system widżetów, który do tej pory nie grzeszył elastycznością, zyska nowy wymiar. Chociaż akurat w tym przypadku jest więcej niewiadomych niż wiadomych. Jednak największą zmianę czeka system powiadomień systemu o nowych i aktualnych zdarzeniach.

Zostanie on oparty o rozwiązanie znane z systemu Android - na górze ekranu, w miejscu informacji o zasięgu, stanie baterii itd., znajdzie się pasek, który będzie można rozwinąć w dół. Da to dostęp do wszystkich powiadomień, bez konieczności zagłębiania się w menu.

Jednak zanim to nastąpi, Nokia przygotowała aktualizacją starego Symbiana^3. Wśród nowości znajdziemy tutaj możliwość przeglądania zasobów sieci w kartach wraz z szybkim przełączaniem się pomiędzy nimi, profile czasowe oraz wyraźnie ulepszonego klienta pocztowego.

Dzięki poprawieniu wydajności systemu bateria urządzeń ma działać do 25% dłużej.

Nowa wersja starego Symbiana^3 oznaczona będzie jako PR2.0.

Na filmie wideo poniżej można zobaczyć m.in. nowy interfejs aplikacji pocztowej i przeglądarki internetowej.



Data udostępnienia PR2.0 wciąż nie jest znana, jednak według nieoficjalnych informacji może to nastąpić już na przełomie marca i kwietnia.

Źródło tekstu: MyNokiaBlog, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. AbrahaM
0

2011-03-01 23:17:08

@28: przecież zapowiedzieli że porzucą, więc to tylo kwestia czasu..

Odpowiedz

28. ~ziiom
0

2011-03-01 09:33:30

Ważne aby w ogole nie porzucili ^3 :] oby tak bylo i do przodu :]

Odpowiedz

27. lotus79
0

2011-03-01 08:42:15

A jak wam się podoba taki symbian?: http://www.youtube.com/watch?v=qP3u58uvJ4U

Odpowiedz

26. ~...
0

2011-02-28 22:56:09

@25 Jak dla kogo. Minusik już jeden złapany a moja radość wielka. Drzewiej inaczej bywało, ale onegdaj cierpliwym był. Bycza ma dynia o baranią głowę rozbijać się musi i skutek z tego mizerny, bo oponent bierny:)

Odpowiedz

25. m2marek
0

2011-02-28 22:43:33

@17 Masz rację - piszesz bardzo niezrozumiale.

Odpowiedz

24. AbrahaM
0

2011-02-28 22:09:51

taa, i Nokii się wydaje że ludzie przy zdrowych zmysłach uwierzą im po tym jak wcześnie zaprezentowali wykres obrazujący plan stopniowego wprowadzania telefonów opartych z WindowsPhone7 wraz z równoczesnym wymagaszaniem (do zera!!) produkcji telefonów opartych o Symbian.

Odpowiedz

23. ~karol
0

2011-02-28 19:50:13

czy ta aktualizacja będzie dostępna dla nokii e5?

Odpowiedz

22. ~
-1

2011-02-28 19:11:02

Nokia niech się zdecyduje co w końcu chce , Czy Symbiana , czy Mamemo czy też WP7 . I mogli by w końcu dawać lepsze procki w tym swoim sprzęcie , bo cena podobna do konkurencji a procesor 40% słabszy . Wiem że w Symbianie daje jakoś radę , ale od nadmiaru głowa nie boli .

Odpowiedz

21. ~magg0t
1

2011-02-28 18:38:13

matteo. Jak to "skusiłeś" się na E7 ? Przecież oficjalnie jeszcze nie jest dostępna. Ja już miałem okazję się nią okazję pobawić 2 dni, dzięki znajomościom w orange. Co ciekawe miała jeszcze oznaczenie C0. W mojej opinii to dokładnie nokia N8 ze słabszym aparatem (szczerze powiedziawszy tragedia, i pisze to pomimo że wszyscy znajomi mają mnie za funboya nokii) i klawiatura qwerty której strasznie mi brakuje w N8 :) Teraz nie wiem na co wymienić moje wysłużone n95 8gb. Oba mi się podobają. Chociaż z cena E7 to troche nokia wyskoczyła jak filip z konopi. 500-600 zł za to samo z biednym aparatem i tylko dodaną klawiatura to troche przesada :) w sumie pominąłem jeszcze fakt braku w E7 wejścia na ładowarke z bolcem obok portu usb jak to ma miejsce w przypadku N8.

Odpowiedz

20. ~Pest
0

2011-02-28 18:17:09

I bardzo dobrze :D Google, Microsoft, Apple, Nokia, Blackberry, Palm - i konkurencja nie śpi :)

Odpowiedz

19. matteo
0

2011-02-28 14:05:02

issa: jest dużo racji w tym co piszesz. Skusiłem się na E7-00 i iPhone''a 4. Zobaczymy co pokaże E7. Wyzbyłem się póki co wszystkich androidów.

Odpowiedz

18. bzz
1

2011-02-28 13:52:12

17 - Kwestia gustu. Tobie podobają się takie, innym... inne. Zresztą ludzie, którzy korzystają z systemów operacyjnych nie mają problemu ze zmienianiem ikon, co?

Odpowiedz

17. ~...
-1

2011-02-28 13:45:51

Ciekawe co teraz powiedzą teoretycy od dziecięcych ikon w Androidzie. Nokia uważa inaczej moi drodzy jej stronnicy, a ja uważam że nie ma racji, podobnie jak Ci którzy uważają za nieodpowiednie ikony w Androidzie. Uważam też że 80% procent czytających te słowa ich nie zrozumie. Czas minusować.

Odpowiedz

16. ~issa
1

2011-02-28 13:30:38

matteo - albo zainstalować Alien Dalvik. Pojawił się już news o implementacji wirtualnej maszyny Dalvika na Nokię a dziś na tablet RIM czyli Playbooka. To przewraca wszystko do góry nogami, szczególnie w kontekście sklepu z aplikacjami pod Androida jaki otworzy Amazon. Co do Symbiana, co kto lubi, używałem rok Galaxy i7500, G1, HTC Desire równolegle z Nokiami i ostatecznie stwierdziłem, że Android jakkolwiek jest pięknym, wspaniale konfigurowalnym i bardzo przyjaznym systemem, nie oferuje mi, oceniając wedle moich potrzeb oczywiście, nic czego nie miałbym na Nokii. Na dodatek styl Blackberry, to jest miłość do grobowej deski, nie da się z tego wyleczyć, chyba, że ktoś pisze maile mające 4 słowa jak Steve;), skończyłem na Nokii E5 + Nokia E71 i szczerze wątpię by w perspektywie roku, półtora coś mogło mnie zmotywować do zmiany, na pewno nie potrzeby kreowane na siłę w postaci kilkuset aplikacji (które do tej pory były mi zbędne), kolejnych megapikseli czy rdzeni procesora.

Odpowiedz

15. ~denis
-1

2011-02-28 12:39:27

Mały ort: "Pasek nawigacyjny składać się będzie z czterech nowych ikon, wśród których znajdziemy m.in. tą prowadzącą do wyszukiwania." Powinno być "tę".

Odpowiedz