DAJ CYNK

Sygic: nawigacja GPS z akceleracją 3D

12.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2152

Ważne 0

0

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program Sygic AURA Professional, który łączy zalety nawigacji GPS 3D z sieciami społecznościowymi.

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program Sygic AURA Professional, który łączy zalety nawigacji GPS 3D z sieciami społecznościowymi.Program wykorzystuje mapy firmy TeleAtlas, rozbudowaną bazę danych POI, geotagowany serwis wiki i informacje z przewodników po mieście. AURA wyświetla rzeczywisty widok 3D uwzględniający wysokość i rzeźbę terenu oraz zabudowę, wykorzystując teksturowane modele budynków.

Aplikacja jako pierwsza używa technologii akceleracji 3D dostępnej na iPhonie, co przekłada się na szybkość i jakość trójwymiarowych wizualizacji. Nawigacja charakteryzuje się szybkim mechanizmem wyliczania tras, oferuje asystenta pasa ruchu, informacje drogowe w tym ograniczenia prędkości i radary.

Program umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie kontaktów z możliwością komunikacji telefonicznej. Mechanizmy społecznościowe pozwalają wymieniać informacje o ciekawych miejscach i obszarach z innymi użytkownikami programu.

Program jest w pełni funkcjonalny w wersji offline, jednak pozwala znacznie poszerzyć zasób informacji korzystając z Internetu. Przechodząc w tryb online można sprawdzać status i lokalizację znajomych, pogodę, stan zakorkowania dróg, jak również wymieniać się, np. danymi miejsca spotkania.

Nawigacja potrafi prowadzić zarówno po drogach, jak i chodnikach oraz ścieżkach w przypadku pieszych. Program oferuje informacje o ciekawych miejscach bazując na danych z renomowanych przewodników i Wikipedii.

Program do nawigacji Sygic AURA Professional (cała Europa) dostępny jest dla urządzeń iPhone w cenie 69 euro.

Źródło tekstu: Sygic, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. grzala99
0

2010-07-13 08:08:44

a czy na androida bedzie?? urządzenia z andkiem maja dedykowane procesory graficzne (tylko wiekszosc ma skopane sterowniki do nich) co może się przydać w renderowaniu grafiki 3d w w/w nawigacji. Nie wątpie ze na GT540 pojdzie

Odpowiedz

1. ~d
0

2010-07-12 13:30:45

Dobrze by było żeby se to można apgrejdnąć z Sygica 9 dla N900.

Odpowiedz