DAJ CYNK

Swype będzie wszędzie, ale nie w iPhone’ach

04.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2561

Ważne 0

0

Producent nowego sposobu wprowadzania tekstu w urządzeniach dotykowych - Swype - poinformował, że do końca tego roku jego technologia trafi do 10 mln smartfonów na całym świecie. Wśród nich nie będzie jednak iPhone’a.

Producent nowego sposobu wprowadzania tekstu w urządzeniach dotykowych - Swype - poinformował, że do końca tego roku jego technologia trafi do 10 mln smartfonów na całym świecie. Wśród nich nie będzie jednak iPhone’a.

Szef firmy Swype - Mike McSherry - poinformował, że jeszcze w tym roku czterech operatorów w Stanach wprowadzi do swojej oferty urządzenia ze Swype-em na pokładzie. Premiera tego sposobu wprowadzania danych ma mieć miejsce również w Azji, Europie oraz Ameryce Południowej.

Obecnie Swype dostępny jest na 6 modelach smartfonów. Do końca roku ich liczba ma wzrosnąć, co najmniej, o 14 kolejnych. McSherry chce, aby jego system wprowadzania danych był podstawowym na każdym telefonie z ekranem dotykowym.

Tymczasem nic nie wskazuje na to, aby Swype szybko pojawił się na "jabłuszkach". Chociaż początkowo Apple był zachwycony jego możliwościami, to po informacji że produkt ten jest już licencjonowany - zapał firmy z Cupertino szybko zmalał.

Swype jest dziełem Cliffa Kushlera, twórcy popularnego słownika T9, który obecnie jest dostępny w ponad 4 mld telefonów. O jego najnowszym dziele szerzej pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.



Źródło tekstu: businessweek, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. dr184
0

2010-05-04 13:57:02

na symbiana też już jest polski słownik, w ovi store za darmo:P

Odpowiedz

11. ~ewok
0

2010-05-04 13:28:11

Czy ktos sie orientuje czy jest jakas aplikacja zamieniajaca np: glos na text ?

Odpowiedz

10. piokuk
0

2010-05-04 12:45:51

Ja mam symbiana.

Odpowiedz

9. ~ms93
0

2010-05-04 12:39:33

piokuk: na androida jest polski slownik, ale ma spakowane ż i ś w gornej linii qwerty i nie da sie na tym pisac.

Odpowiedz

8. piokuk
0

2010-05-04 12:36:02

Super jest ten izraelski slideit. Niestety jak zawsze nie ma polskiego słownika.

Odpowiedz

7. ~ASD
0

2010-05-04 12:29:20

Jest jeszcze ShapeWriter... i ten juz jest na iP - na razie bez polskiego slownika. Skoro SlideIT ma byc "niedlugo" na iP (patrz dzial Download), to wkrotce potem podazy w slad i Swype, ktory zreszta z tej trojki jest najlepszy (najbardziej ogolnie mozna "celowac" w klawisze). Poza tym, *** Q subiektywnie znowu zasunal farmazon o tym, jak to "wszedzie" bedzie Swype. Otoz nie wszedzie, tylko glownie w Samsungach ;) I jesli ma byc wszedzie, to musi byc dostepny jako download dla OSow posiadajacych wsparcie dla dotykowych ekranow. A tak nie jest... i dopoki tak nie bedzie, radze powstrzymac sie przed naglowkami a''la Fakt czy Super Express, chyba ze chcecie znizac sie do ich poziomu merytorycznie.

Odpowiedz

6. ~kriis
0

2010-05-04 12:13:19

swype to nie nowość, wcześniej takie same możliwości wpisywania tekstu umożliwiała aplikacja izraelskiej firmy Dasur "SlideIT" http://www.mobiletextinput.com/Product/SlideIT/SlideIT.php

Odpowiedz

5. ~raptoos
1

2010-05-04 11:54:04

"Chociaż początkowo Apple był zachwycony jego możliwościami, to po informacji że produkt ten jest już licencjonowany - zapał firmy z Cupertino szybko zmalał." Biedactwa, chcieli sobie opatentować, a tu już ktoś ich ubiegł

Odpowiedz

4. ~adriaanek
0

2010-05-04 11:53:45

1@ właśnie, czemu?

Odpowiedz

3. ~
0

2010-05-04 11:47:09

Racja 1.

Odpowiedz

2. j3sion
1

2010-05-04 11:36:44

Czyżby Apple chciało aby Swype ukazał się tylko w ich telefonach? Samolubnie trochę, albo wszystko dla nas albo nic. Cóż myślę, że twórcy nie będzie bardzo żal, choć to na pewno duża finansowa strata, ale w tej chwili większa dla użytkowników jabłuszka.

Odpowiedz

1. ~
0

2010-05-04 11:35:25

Dlaczego został usunięty news pt. "Grupa TP anulowała rachunki rodzinom ofiar smoleńskiej tragedii" ???

Odpowiedz