DAJ CYNK

Światłowody Dialogu w Warszawie

15.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1698

Ważne 0

0

Telefonia Dialog zakończyła w Warszawie budowę infrastruktury światłowodowej, przeznaczonej głównie pod dostarczanie usług dla biznesu. W ramach nowej własnej sieci operatora działają już dwa biurowce, trwa podłączanie kolejnych sześciu.

Telefonia Dialog zakończyła w Warszawie budowę infrastruktury światłowodowej, przeznaczonej głównie pod dostarczanie usług dla biznesu. W ramach nowej własnej sieci operatora działają już dwa biurowce, trwa podłączanie kolejnych sześciu.

Już na początku 2011 roku dostęp do nowoczesnej infrastruktury światłowodowej DIALOGu będą miały budynki o łącznej powierzchni ok. 120 tys. m2.

Pierwszy, zakończony właśnie etap przedsięwzięcia objął budowę sieci na obszarze Górnego Mokotowa, gdzie skupia się prawie 25% (ponad 700 tys. m2) powierzchni biurowej klasy A i B Warszawy.

Dzięki własnej nowoczesnej sieci zaoferujemy klientom w Warszawie niezbędne w biznesie wysokie przepływności wraz z paletą innowacyjnych usług dodanych usprawniających funkcjonowanie firm i korporacji - podsumowuje Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii Dialog. - Sieć ma służyć obsłudze głównie odbiorców biznesowych, nie wykluczamy jednak wykorzystania jej na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją - dodaje.

Telefonia Dialog na początku 2010 roku podjęła decyzję o inwestycjach infrastrukturalnych w największych polskich miastach, w których do tej pory nie miała własnej sieci. Oprócz Warszawy, operator rozpoczął realizację sieci światłowodowej w Poznaniu, która docelowo już w I kwartale 2011 roku obejmie budynki biurowe o łącznej powierzchni ponad 150 tys. m2.

Równolegle trwają analizy dotyczące uruchomienia podobnych projektów w innych dużych miastach.

Źródło tekstu: Dialog

Komentarze
Zaloguj się
7. ~zawiedziony
0

2010-12-16 20:45:51

Jak widzę inwestują w biznes, drobnych klientów olewają, w promocji jest 20MB a realne może 6MB. Nie liczą że drobnych użytkowników jest np: milion a biznes i tak wybierze tańszego. Poczekamy i wybierzemy tego co da szybciej za godziwą cenę.

Odpowiedz

6. ~PLANET
0

2010-12-16 14:35:54

Odnosnie Dialogu, sa tylko dwie PEWNE opcje co do uploadu - 4 Mbps albo 1 Mbps. Przy takiej dysproporcji ze wzgledu na szerokosc pasma wysylania po prostu 1 Gbps downloadu NIE DA sie uzyskac, nie wiadomo jakiej kompresji by uzywac, jakos ten download musi byc utrzymywany... Trudno sie tego zreszta doczytac na stronie Dialogu, trzeba pogrzebac w PDFach. A w ofercie mojego opa nie ma na razie swiatlowodu - a co bedzie, to bedzie ;) Lacza symetryczne sa dostepne, ale firmowe - ale po co przeplacac, skoro mozna miec prawie to samo (ze wskazaniem na potrzebny upload, bo download jest satysfakcjonujacy ?) Oczywiscie, w firmowce jest wtedy CIR, ale to lacze dziala generalnie OK.

Odpowiedz

5. ~Chrome_TP
0

2010-12-16 11:39:04

ad 4 Planet lepiej sprawdź czy aby napewno w ofercie tego opa ten net po światełku jest oznaczony jako łacze symetryczne(mające taki sam upload jak download) - bardzo możliwe że nie i dlatego do klienta może być ustawiony download 1 Gb/s, a upload może być znacznie mniejszy... pomijam już notoryczny fakt ustawiania widełek od/do jak to ma miejsce ostatnio u opów...

Odpowiedz

4. ~PLANET
0

2010-12-16 02:01:51

Wiec tak, Dialog MOGLBY owszem wejsc ze swoim swiatlowodem... tylko czy przypadkiem nie skonczyloby sie na takim stanie rzeczy, jak powyzej - to juz inna sprawa ;) A ich "GIGABIT" ma wg podzielonych zdan 1 badz 4 megabity uploadu (czyli nijak sie nie uzyska nawet 1/4 tego Gbps), poza tym jest tylko na wewnetrzne zasoby, na swiat jest duzo mniej (okolo 100 Mbps max). Szczegol ;)

Odpowiedz

3. ~PLANET
0

2010-12-16 02:00:12

Ta, po drugiej stronie ULICY mam swiatlowod (dobre info, od technika) TP. I co? I gawno, nie puszcza nic a nic z tego "bo tylko dla duzych firm" - ha, ciekawe gdzie oni je maja w NIBY centrum miasta (taka lokacja..), ale takim uboczu, ze wiezowcow ani biurowcow za nic. O ironio, mozliwosci techniczne w bloku sa na REALNE 0,5 (slownie: pół) megabita. Do centrali jest pare kilometrow, kable MUSZA isc totalnymi zygzakami. Na dole skrzynki w bloku dochodza jeszcze 2 megabity, ale poprzez kable w pionie (nie najlepszej jakosci - zgadnijcie ponownie kogo wina ;) bardzo szybko to ginie, synchro juz w polowie wysokosci bloku nie trzyma jednego megabita. Zabawniej - 640/160 kbps (dawne jedne z pierwszych Neo (wtedy jeszcze Neostrada Plus) z przejscia predkosci z 512/128.. ta, byly takie czasy ;) chodzilo bez problemu, a nawet z nadwyzka :) A u innego providera jest tak ciut ;) lepiej, 16/12 Mbps (negocjowane i za dwucyfrowa cene), z perspektywami na swiatlowod (badz wyzsze predkosci przy uzyciu innych technologii).

Odpowiedz

2. ~gizmo
0

2010-12-15 22:02:09

... na inwestycje trzeba miec kaske ...

Odpowiedz

0

2010-12-15 20:10:51

Dialog poza tymi kilkoma miejscami niestety stoi w miejscu a npwe Wrocławiu gdzie w zasadzie byli od zawsze przestali inwestowac w siec. Dosc przyznac, ze slynny internet 1Gbit/s jest dostepny tylko na kilku ulicach.

Odpowiedz