DAJ CYNK

Streżyńska: przydałby się jasny komunikat rządu ws. prezesa UKE

30.09.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4296

Ważne 0

0

Nic nie wiem na temat tego, aby Komisja reagowała na fakt zakończenia mojej kadencji. Praca po zakończeniu kadencji jest trudna, bo wszystkie podmioty, jak jeden mąż, zaczynają się wobec mnie zachowywać lekceważąco. Robią ruchy pozorowane, na wszelki wypadek, jakbym jednak została wybrana ponownie - mówi w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Anna Streżyńska, prezes UKE.

Nic nie wiem na temat tego, aby Komisja reagowała na fakt zakończenia mojej kadencji. Praca po zakończeniu kadencji jest trudna, bo wszystkie podmioty, jak jeden mąż, zaczynają się wobec mnie zachowywać lekceważąco. Robią ruchy pozorowane, na wszelki wypadek, jakbym jednak została wybrana ponownie - mówi w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Anna Streżyńska, prezes UKE.

Prezes UKE mówi, że przepisy w Prawie telekomunikacyjnym, dotyczące wyboru nowego prezesa UKE są dobre i zapewniają elastyczność w różnych sytuacjach.

Wydaje mi się jednak, że trzeba też liczyć na zdrowy rozsądek rządu i powiedzenie "nie mamy teraz czasu na formalności, ale to jest nasz kandydat" albo "to nie jest nasz kandydat, ale niech zostanie do października". Brakuje tego jasnego komunikatu - mówi Streżyńska.

Przypomnijmy, że kadencja Anny Streżysńkiej na stanowisku Prezesa UKE skończyła się w maju, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Więcej o tym, jak Prezes UKE postrzega transakcję przejęcia Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka, w jakiej sytuacji jest P4, kiedy i jak mogą zostać rozdysponowane wolne częstotliwości i jak postrzega karę Komisji Europejskiej nałożonej na Telekomunikację Polską więcej w wywiadzie, który zostanie opublikowany po weekendzie.


Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
30. Kamil_K
0

2011-10-03 11:05:05

Niech odejdzie, wreszcie ktoś zrobi porządek z niczym nieuzasadnioną tyle lat po starcie sieci Play ogromną asymetrią MTR, dojdzie do zrównania stawek do Play, skończy się dumping i zacznie uczciwe konkurowanie jakością.

Odpowiedz

29. ~tori
0

2011-10-02 13:08:47

A mnie cały czas martwią pamiętne słowa: " zostanę tylko ja i TP SA" bo to oznacza monopolizację rynku i pewnie powrót do czasów drogich usług marnej jakości. Bardzo mnie ciekawi, co Pani Prezes na to i co na to UOKiK...

Odpowiedz

28. ~
0

2011-09-30 22:31:22

mirekb piszemy "skąd":-) Jeśli chodzi o politykę to głosujmy na mniejsze zło! Olewając oddanie głosu dajesz większe szanse moherom, no chyba, ze ktoś woli codzienne rocznice, awantury o duperele i cotygodniową żałobe Smoleńską. Myślę, że WitekT byłby dobrym prezesem UKE:-) swoją drogą czułbyś się na tym stanowisku? co byś zmienił na naszym rynku? Pozdro z Poznania /To znowu ja- Taczian:-)

Odpowiedz

27. ~mirekb
0

2011-09-30 21:39:16

Szanowna Pani Ania jak wielokrotnie pisalem odejdzie..nie wierze ze tusku ją zostawi bo lewica ma z napieralskim duzy apetyt na nowy urząd(swoją droga telepolis mogłoby o tym wspomniec)-najlepsza wizja zinternetyzowania/ucyfrownienia Polski (ciekawe z kad na to kasa??o tym programy wyborcze nie mówią) a jak sądze wygra tusku i wraz z psl i sld utworza koalicje.Pani Ania nie ma szans..wtedy jednak zaczną działac lobbysci w3 oraz Zygmunta(5mno) i praca UKE oraz jej efekty będa juz o wiele bledsze niz czasy Pani Ani..wiele zostało zrobione ale wierze ze mozna i zasługujemy na wiecej.pytanie czy politycy tez tego chcą?obawiam sie ze nie.dlatego nie warto isc na wybory bo i tak wygra oczywista jedynie sluszna opcja

Odpowiedz

26. ~
0

2011-09-30 20:05:14

ta kobieta nie dość że się nie nadaje to jeszcze jest niekumata, teraz nikt się nią nie interesuje bo zbliżają się wybory a potem również nikt bo będzie czas podziału łupów

Odpowiedz

25. ~
0

2011-09-30 13:55:51

@15 zanim coś napiszesz to zorientuj sie w temacie

Odpowiedz

24. Marco_SFR
0

2011-09-30 13:52:05

Witek, roznica pomiedzy ofertami byla zbyt duza by byl to przypadek. Rozumiem ze prezes kierowala sie kasa przy wyborze ale efekt jest taki ze czestotliwosci rozdysponowano i nic z nich nie ma. Oferte programowa Info podrasowalo pozniej..A neutralnosc technologiczna pozowoli zaoferowac spolce takze inne uslugi multimedialne wiec to nie jest nieznaczaca zmiana.

Odpowiedz

23. wlo
0

2011-09-30 13:50:18

WitekT - jaki wybór? przecież to jasno określona technologia i cała ta zadymna z niechęcią operatoró to tylko wymysł gilku nawiedzonych biznesmenów, którzy myśleli, że biznes zrobią na tym - a czasem odnoszę wrażenie, ze nie mieli pojęcia o jakiej technologii mowa ;-)

Odpowiedz

22. WitekT
0

2011-09-30 12:43:52

Macro_SFR: warunki były identyczne dla wszystkich - różnorodność programowa i kasa. A że czwórka położyła tylko milion zł, to ich problem. Co do zdjęcia ograniczeń - nic nie zdjęto poza wprowadzeniem neutralności technologicznej. Pozostałe wymagania i tak ograniczają mocno wybór technologii i kierowanie usług do mobilnych urządzeń.

Odpowiedz

21. ~
0

2011-09-30 12:34:14

Ten rząd nie ma czasu zajmować się poważnymi sprawami. Szczególnie teraz widać panikę na pokładzie, jak się na okręcie pali i na dodatek tonie.

Odpowiedz

20. Marco_SFR
0

2011-09-30 12:22:11

Przykladem niewypalu UKE jest przetarg na DVBH. Wygral podmiot skazany na niepowodzenie komercyjne a potem lekka reka zmieniono jego koncesje i zdjeto ograniczenia. Za chwile o ile nie juz kupi ich Grupa Solorz-Zak telekom i zamieni sobie czestotliwosc na cos

Odpowiedz

19. Marco_SFR
0

2011-09-30 12:18:21

@10: W szwecji za rownowartosc 80 zlotych ... A kto doladowuje taka kwota miesiecznie telefon w Polsce? Znikomy procent. Wiekszosc chcialaby 5 zeta i waznosc konta przez rok.. Wiec moze nie porownujmy sily nabywczej. Z drugiej strony nadajnik, centrala itd kosztuje polskiego opa tyle samo co szwedzkiego.. Za granica iPhone ma ogromny udzial w rynku bo nikt sie nie przejmuje ze musi placic co najmniej 25 euro miesiecznie abo a u nas przecietny Kowalski chce telefon za zeta ale sredni rachunke ma na poziomie 45 zlotych. I nie aktakujcie mnie ze niektorzy placa i 200 zlotych bo mowie o sredniej rynkowej...

Odpowiedz

18. agaak
0

2011-09-30 11:57:28

Ile można razy wznawiać kadencję na tym stanowisku? Bo kobieta zna się na rzeczy i dobrze pracuje!

Odpowiedz

17. ~gigi
0

2011-09-30 11:43:16

Streżyńska na prezydenta! Pani Aniu, tyle co Pani zrobiła, to żaden rząd przez 20 lat nie zrobił, no może oprócz tego, który Panią zatrudnił ;). Oby tak dalej, trzymamy kciuki!

Odpowiedz

16. ~it
0

2011-09-30 11:36:41

@15 Pasmo 900 jest podzielone pomiędzy różnych operatorów, a nie tylko podmioty grupy P. Solorza. Prawdą jest, że Niemcy sprzedali za duże pieniądze licencje na pasmo 800. U nas to pasmo nie jest do końca zwolnione przez wojsko i są wymagane porozumienia ze wschodnimi sąsiadami, którzy mają tam systemy radionawigacji lotniczej. Dopiero jak rozwiąże się te wszystkie kwestie, będzie można organizować przetarg na te częstotliwości.

Odpowiedz