DAJ CYNK

Streżyńska o roamingu: wszyscy Polacy będą finansować tych wyjeżdzających za granicę

02.06.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 25

Ważne 11

3

Pełne zastosowanie rozwiązania Komisji Europejskiej w sprawie RLAH doprowadziłoby do tego, że wszyscy Polacy będą finansować tych, którzy wyjeżdżają za granicę - powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.Pełne zastosowanie rozwiązania Komisji Europejskiej w sprawie RLAH (Roam Like at Home) doprowadziłoby do tego, że wszyscy Polacy będą finansować tych, którzy wyjeżdżają za granicę - powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Chodzi o nowe zasady roamingu, które mają zostać wprowadzone od 15 czerwca. Operatorzy już opublikowali nowe stawki. Tylko Orange w ofertach abonamentowych w pełni zastosował się do rozwiązania KE.

Aż się prosi, żeby zachować się w sposób populistyczny i powiedzieć, absolutnie żądamy, żeby ceny w roamingu zostały obniżone zgodnie z żądaniami Komisji Europejskiej. Wszyscy mnie znają, że jestem ostatnią osobą, która im odpuszcza, a pierwszą, która ich dociska, ale liczby są nieubłagane i są po prostu wiarygodne - powiedziała Anna Streżyńska.

Oni (operatorzy - red.) na tym będą tracili bardzo duże kwoty, ponieważ my mamy jedne z najniższych cen w Europie i mamy powszechny dostęp do pakietów nolimit, co powoduje, że nie da się tego zaprojektowanego przez Komisję rozwiązania zastosować wprost. Jesteśmy teraz w trudnej sytuacji, bo z jednej strony Orange, który jest globalną marką, może się spokojnie subsydiować z innych źródeł, inni nie mają tej możliwości. W szczególności dwóch mniejszych operatorów - powiedziała minister cyfryzacji i dodała: A z drugiej strony jest oczywiście presja społeczna. Tylko, że cały czas mniejszość Polaków przebywa w podróży i to jest mniejsza część ich życia, a większość Polaków chce mieć tanie usługi tu i teraz, w Polsce i codziennym życiu. Pełne zastosowanie rozwiązania Komisji doprowadziłoby do tego, że my, którzy siedzimy za biurkiem i ciężko pracujemy w Polsce, finansowalibyśmy wszystkich tych, którzy są w różnych sprawach w podróży. Nie możemy do tego dopuścić, bo ciężko pracowaliśmy przez wiele lat, żebyśmy my mieli tanio, a nie tylko garść czy część naszego społeczeństwa.

Jak powiedziała Streżyńska: cały czas poszukiwane jest rozwiązanie, które byłoby nieszkodliwe dla polskich obywateli i nie jednostronnie korzystne dla dużego, globalnego koncernu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się