DAJ CYNK

Strategia europejskich operatorów sieci 5G wg ekspertów Frost & Sullivan

13.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2916

Ważne 1

0

Istniejące obecnie sieci 4G zaczęły być niewystarczające w stosunku do potrzeb związanych z przesyłaniem coraz większych ilości danych, stąd operatorzy sieci komórkowych zwracają coraz większą uwagę na możliwość wprowadzenia do swojej oferty technologii 5G. Ma ona zapewnić odpowiednią szybkość nawet w szczytowych okresach transmisji danych, a dodatkowo wykorzystuje liczne istniejące już rozwiązania technologiczne i może współpracować z technologiami poprzednich generacji.Istniejące obecnie sieci 4G zaczęły być niewystarczające w stosunku do potrzeb związanych z przesyłaniem coraz większych ilości danych, stąd operatorzy sieci komórkowych zwracają coraz większą uwagę na możliwość wprowadzenia do swojej oferty technologii 5G. Ma ona zapewnić odpowiednią szybkość nawet w szczytowych okresach transmisji danych, a dodatkowo wykorzystuje liczne istniejące już rozwiązania technologiczne i może współpracować z technologiami poprzednich generacji.

Wraz z oczekiwanym wzrostem liczby podłączonych do Internetu urządzeń spodziewanym w ciągu kolejnej dekady, zwiększy się także zapotrzebowanie na technologię 5G, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach miejskich - powiedziała Fiona Vanier, Senior Industry Analyst w firmie Frost & Sullivan. Wraz z pojawieniem się Internetu Rzeczy, technologia 5G może okazać się idealnym narzędziem przyczyniającym się do rozwoju autonomicznych samochodów, inteligentnych miast oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Firma Frost & Sullivan przygotowała analizę "Strategie operatorów oraz perspektywy dla technologii 5G związane z rynkami wertykalnymi, Prognoza do roku 2024", która zawiera szczegółowy opis poszczególnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych do wdrożenia technologii 5G. Analiza pokazuje także konkretne przykłady zastosowania 5G w branży przemysłowej/produkcyjnej (IIoT), w oświetleniu ulicznym stosowanym w inteligentnych miastach, oraz w transporcie publicznym i prywatnym.

Jak podaje raport, większość europejskich operatorów posiada dobrze rozwiniętą bazę usług 3G oraz 4G, w związku z czym będą oni potrzebowali silnych zachęt do tego, by zmodernizować swoją infrastrukturę i dostosować ją do wymagań technologii 5G. Współdzielenie i dzierżawa sieci oraz rozwiązania oparte na oprogramowaniu mogą obniżyć koszty inwestycji, zaś współpraca z firmami działającymi na rynkach wertykalnych może zapewnić dodatkowe przychody. Do firm, które jako pierwsze wdrażają nowe rozwiązania należą: Vodafone, Telefonica, Deutsche Telekom oraz British Telecom.

Według ekspertów Frost & Sullivan, aby jak najlepiej wykorzystać szanse związane z technologią 5G, operatorzy sieciowi powinni:

  • przeprowadzać testy przy współpracy z firmami działającymi na rynkach wertykalnych, przygotowując się tym samym do uruchomienia usług alternatywnych, jakie staną się dostępne dzięki technologii 5G,
  • koncentrować się na rynkach wertykalnych, takich jak produkcja, systemy dla inteligentnych miast oraz opieka zdrowotna,
  • współpracować z dostawcami usług over-the-top (OTT), oferującymi klientom detalicznym dostęp do transmisji sportowych, programów muzycznych, filmów fabularnych i/lub seriali,
  • nawiązywać bliską współpracę z firmami oferującymi sprawdzone i przetestowane rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa,
  • współdziałać z operatorami lokalnymi podczas wchodzenia na rynki rozwijające się, ponieważ to właśnie oni posiadają najlepszą wiedzę o obszarach zapewniających największe szanse rozwoju.

Projekty realizowane wspólnie z organizacjami rządowymi lub instytucjami edukacyjnymi mogą pomóc wypromować firmy zamierzające wejść na rynki zagraniczne - dodał Vanier. Możliwość zaoferowania większej liczby usług o wartości dodanej, a tym samym zatrzymania klientów, a także oferowanie treści dostosowanych do lokalnych potrzeb to czynniki, które na rynkach rozwijających się odgrywają kluczową rolę.

Źródło tekstu: Frost & Sullivan

Komentarze
Zaloguj się
8. ~Krokodyl
0

2018-07-15 01:34:03

Mówicie o inwigilacji a czy ktoś z tych co tak dyskutuje ma tel? Każdy telefon ma kartę SIM tam jest chip od chyba 25 lat albo i więcej nadajniki wysyłają sygnał do ciebie i już cię nsmierzaja w każdej karcie bankomatowej jest chip taki kwadracik jak na simie . Chcecie być anonimowi płacie w kryptowalut najlepiej moneto tylko kto wam przyjmie taka transakcję

Odpowiedz

7. ~fedf
0

2018-07-13 17:17:09

Zamiast gledzenia jakies konkrety by sie przydaly.

Odpowiedz

6. ~
-2

2018-07-13 13:45:04

u nas w polszy mamy 5g od playa od 2 lat! co to za pitu pitu? play w tym roku wdraza 6F nba własnej bardzo rozbudowanej fakturze która roszyła do milionów klientów ;)

Odpowiedz

5. ~
0

2018-07-13 11:01:45

@4: Nie- to tylko dla rozmów erotycznych lub video. Normalnie to wystarczy ugryźć się w palec.

Odpowiedz

4. ~@2
1

2018-07-13 10:22:41

Podobno żeby zakończyć taką rozmowę trzeba będzie wsadzić palec ępud....

Odpowiedz

3. ~
0

2018-07-13 10:12:47

No i żaden tam ajfonopodobniak nie będzie potrzebny.

Odpowiedz

2. ~
0

2018-07-13 10:07:08

Ja czekam kiedy taki czip w palcu pozwoli na rozmowę telefoniczną po włożeniu palca do buzi. Wtedy nikt mnie nie podsłucha!!!

Odpowiedz

1. ~Punk
0

2018-07-13 09:56:38

No to zaczyna się chipowanie obywateli aby było łatwiej ich kontrolować jak i wyłączać gdyby się chcieli postawić i wywołać bunt.Witamy w świecie Orwell 2.0

Odpowiedz