DAJ CYNK

Stawki MTR mogą spaść poniżej 5 gr/min

24.01.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7729

Ważne 0

0

UKE porozumiał się z Komisją Europejską w sprawie spadku stawek za zakańczanie połączeń, czyli MTR. Ich wysokość może spaść nawet poniżej 5 gr/min.

UKE porozumiał się z Komisją Europejską w sprawie spadku stawek za zakańczanie połączeń, czyli MTR. Ich wysokość może spaść nawet poniżej 5 gr/min.

Urząd Komunikacji Elektronicznej porozumiał się z Komisją Europejską i Organem Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC) w sprawie obniżek stawek międzyoperatorskich MTR w telefonii komórkowej. Dzięki temu stawki MTR mogą ulec znacznemu obniżeniu.

UKE szacuje, że stawki za zakończenie rozmowy (MTR) od 1. stycznia 2013 roku spadną do 2,5-3,5 gr netto za minutę połączenia. Obcna ich wysokość to 15,2 gr netto za minutę.

Według Audytela, taka obniżka stawek MTR może spowodować spadek przychodów branży komórkowej w 2013 roku o 1,5 mld zł.

Tymczasem Anna Streżyńka, prezes UKE, twierdzi, że obniżka MTR spowoduje ruch w cenach w dół i uruchomi mechanizmy konkurencji między operatorami. Będzie to początek ostrej rywalizacji pomiędzy firmami.

Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło tekstu: pb.pl

Komentarze
Zaloguj się
55. ~Almaro
0

2012-01-26 10:14:25

~53 wiadomo,że wszystko zalezy od tego jak korzystamy z telefonu, ale jesli chodzi prepaid to w swietle ostatnich promocji (i ich braku z strony p4) to na prowadzenia wysuwa się jednak heyah...

Odpowiedz

54. ~
0

2012-01-26 08:16:01

@53; Play może nie jest drogi ale droższy od innych prepaidów i stale drożeje. Kiedy sie opamiętają z tymi podwyżkami?

Odpowiedz

53. ~Słoneczny
0

2012-01-25 23:37:28

@50 Play już jest tani, więc pisząc to co piszesz sam sobie zaprzeczasz. Pytanie natomiast, czy może być jeszcze tańszy? Sądzę że może, ale już nie tak agresywnie. Sprzedaż opa to chleb powszedni, więc ameryki tu nie odkryłeś. Tyle że sprzedaż to nie koniec świata. Nawet dziś TP schodzi z cenami, więc nie siałbym tutaj czarnowidztwa. Będzie jeszcze taniej, trzeba tylko trochę poczekać.

Odpowiedz

52. ~n
0

2012-01-25 19:21:21

Witku, będzie różnica, bo jednym z kosztów jest np praca, u naszego sąsiada zarabiają trochę więcej. Do tego mogą być inne koszta, typu budowy infrastruktury, koszty pozwoleń, czy też koszty korzystania z częstotliwości. Całkiem możliwe więc, że w PL będzie 1, a w DE 3.

Odpowiedz

51. ~
0

2012-01-24 23:05:59

zakladajac ze uruchomienie 1800 to kwestia zmiany oprogramowania, to bedzie latwiej ale mimo wszystko asymetria wygasa dotowac ofert nie ma z czego. Chetnie poczekam i zobacze te obnizki w4

Odpowiedz

50. ~
0

2012-01-24 23:02:23

widze, ze niektorzy dalej zyja zludzeniami i wierza w taniego playa :D play czeka i tak przejecie przez TP Group. sam play bez asymetri nie istnieje, co widac po obecnych ofertach telefonow -wylacznosc na bialy kolor'' :D a bedzie coraz gorzej, do tego brak infrastruktvry. Ciotka ania zalatwila im 1800 ale samo sie nie wybuduje. Pewnie kolejny kredyt

Odpowiedz

49. WitekT
0

2012-01-24 21:45:59

n: po pierwsze - od 1.01.2013 w CAŁEJ EUROPIE operatorzy będą mieli określone stawki wg kosztów tzw. operatora efektywnego, z dodaną do tego godziwą marżą. Więc nie będzie tak, że w PL będzie 1 eurocent, a w DE 3, to nie będzie aż taki rozstrzał. Jeżeli twierdzisz, że koszty hurtowe się zwiększą, to zwiększą się także przychody detaliczne (czyli ceny dla klientów, bo to oni de facto za to zapłacą). Wielkiej elastyczności tutaj pewnie nie będzie, ale żaden operator nie będzie dokładał do interesu, tylko będzie miał pokryte koszty i godziwą marżę.

Odpowiedz

48. ~n
0

2012-01-24 21:35:54

Witku, czyli jak ktoś z Niemiec zadzwoni do mnie, to moja sieć pobierze za zakończenie połączenia 4 grosze, a jak ja zadzwonię do Niemiec to tamtejsza sieć weźmie od mojego operatora 10. Czegoś tutaj nie rozumiem, robimy teraz asymetrię w celu rozwoju operatorów z innych krajów UE? Nie zgodzę się z tym spadkiem przychodów i kosztów, mamy jeszcze sieci zagraniczne do których ruch rośnie. Naszym operatorom spadną więc przychody, o koszta przy takiej asymetrii będą się zwiększać.

Odpowiedz

47. ~
0

2012-01-24 21:09:01

do 46: Kamil_K, teraz przestałem liczyć na play. Zaczynam obserwować ruchy mBank mobile. Wszystko zalerzy od tego jakie ceny dadzą od lipca 2012r. i stycznia 2013r. Jeśli będą dobre ceny to przechodzę z play do mBank mobile. Jeśli się okaże że będzie kiszkowata oferta to zostanę przy play fresh...

Odpowiedz

46. Kamil_K
-1

2012-01-24 18:52:52

@43, Ty naprawdę wierzyłeś w zbawczą rolę Playa? Idź na Taśmową skandować "Playosław, Polskę zbaw!".

Odpowiedz