DAJ CYNK

Statystyki Opery Mini za sierpień

03.10.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3375

Ważne 0

0

Opera opublikowała statystyki swojej mobilnej przeglądarki, Opery Mini, za sierpień 2011 roku.

Opera opublikowała statystyki swojej mobilnej przeglądarki, Opery Mini, za sierpień 2011 roku.

W tym czasie z Opery Mini korzystało regularnie ponad 128 mln użytkowników na całym świecie. Oznacza to wzrost w porównaniu z miesiącem wcześniej o 5,1%. Tylko w sierpniu wszyscy użytkownicy wygenerowali transfer na poziomie 1232 mln MB danych, czyli 1232 PB (petabajtów) - daje to wzrost w stosunku do danych z lipca o 5,3%. W tym czasie użytkownicy odsłonili ponad 79 mld stron internetowych.

Gdyby wszystkie dane z tych stron nie były kompresowane, to ich wielkość osiągnęłaby wartość 11,4 PB. Oznacza to, że Opera Mini może się pochwalić współczynnikiem kompresji na poziomie ponad 89%. Tak duża kompresja danych wymaga dużych mocy obliczeniowych - Opera poinformowała, że obecnie 65% energii wykorzystywanej przez jej centra obliczeniowe pochodzi z energii odnawialnej. W przyszłości wskaźnik ten ma przekroczyć 80%.

Źródło tekstu: opera

Komentarze
Zaloguj się
38. ~
0

2011-10-05 21:20:19

Mam wlaczone, polskie znaki sa normalnie w wyswietlanej klawiaturze systemowej, natomiast klawiatura wbudowana w opere nie zawiera polskich znakow u mnie (po lewej od spacji na tej klawiaturze jest klawisz znakow i jak go wcisne to wyswietla sie w zbiorze tylko u z kreska a reszta znakow jest chyba z cyrylicy). Prosze o pomoc

Odpowiedz

37. ~
0

2011-10-04 22:29:22

36). To chyba nie wina opery, a ustawienia w Twoim telefonie. Masz w nim włączone polskie znaki? Język? Jak piszesz smsa to masz ę ą ć - ?

Odpowiedz

36. ~
0

2011-10-04 22:19:00

u mnie w mini 6,1 na symbianie s60v5 nie ma polskich liter (u z kreska itp.). Da sie to poprawic, ustawic??

Odpowiedz

35. ~
0

2011-10-04 09:26:50

@34 Do usług. Pozdrawiam jeszcze raz.

Odpowiedz

34. ~
0

2011-10-04 04:41:26

Opera Mini 4.3 zapisywanie zdjęć. Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Akurat o tym wiedziałem że trzeba zrobić otwórz żeby móc zapisać. Ale chodziło mi o wasze potwierdzenie, za co bardzo wam dziękuję. Kiedyś można było wybrać (zapisz), wybrać folder następnie zapisać. Korzystam z Opery 6.1 i nie wiedziałem że w 4.3 pozmieniało się. Tak na marginesie Opera Mini 4.3 (Firefox) jest znakomita. Jeszcze raz dziękuję wam bardzo.ękuję wam bardzo.

Odpowiedz

33. ~
0

2011-10-04 02:48:51

@29 i bez żadnego wybierania folderu, tylko kliknąć na -Otwórz-. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego pobierania.

Odpowiedz

32. ~
0

2011-10-04 02:33:26

@29 Nie klikaj -Zapisz- klikaj na -Otwórz-,jak klikniesz na -Otwórz- to Ci zapisze do folderu -Pobrane zdjęcia- w telefonie.

Odpowiedz

30. kwistas
0

2011-10-04 00:27:14

Jest już opera mini 6.1 i polecam każdemu, mój stary w610i radzi sobie bez problemu, dzięki tej przeglądarce jeszcze ten telefon może być w 100% multimedialny, jakbym miał korzystać z wbudowanej przeglądarki to nawet telepolis i to wersji mobilnej bym nie mógł otworzyć, bo przeglądarce brakuje pamięci tymczasowej.

Odpowiedz

29. ~
0

2011-10-03 19:44:06

Opera mini 4.3 nie zapisuje zdjęć. Po wybraniu folderu do zapisu zdjęcia i kliknięciu (zapisz) po chwili jest informacja: Błąd pobierania pliku. Bardzo proszę sprawdźcie to. Czekam na odzew. Proszę.

Odpowiedz

28. ~HD
0

2011-10-03 19:39:14

JA KORZYSTAM Z OPERY MOBILE.MIAŁEM SWEGO CZASU ZAINST. RÓWNIEŻ MINI ALE NIE WIDZIAŁEM SENSU W KORZYSTANIU Z NIEJ...

Odpowiedz

27. Symbianowiec
0

2011-10-03 18:49:18

25: Po wpisaniu komentarza i jak ty to piszesz "schowaniu klawiatury" czasami jest też krótkie przeładowanie, po którym komentarz się nie dubluje. Jest też oczywiście długie przeładowanie które to robi (dubluje koment(arz)).

Odpowiedz

25. rcicho
1

2011-10-03 18:00:58

ad 14. Jak wpiszesz komentarz i schowasz klawiaturę to następuje przeładowanie strony to szybko wduszasz klawisz X zatrzymujący ładowanie. I wówczas klikasz na Zapisz.

Odpowiedz

24. ~kondi
0

2011-10-03 17:24:00

Coś nie tegez z jednostkami w artykule. 1 milion MB to 1 tysiąc GB, czyli 1 TB (Terabajt). Czyli 1232 mln MB to jest 1232 TB a nie PB.

Odpowiedz

23. ~
0

2011-10-03 16:08:57

Opera mini 4.3 nie zapisuje zdjęć. Też to macie?

Odpowiedz