DAJ CYNK

Stanowisko UE wobec telekomunikacji

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 650

Na witrynie Europarlamentu pojawił się zapis przesłuchania komisarz p. Viviane Reding, odpowiedzialnej za rozwój społeczeństwa informacyjnego i mediów, przez połączone komisje przemysłu i kultury.

Na witrynie Europarlamentu pojawił się zapis przesłuchania komisarz Viviane Reding, odpowiedzialnej za rozwój społeczeństwa informacyjnego i mediów, przez połączone komisje przemysłu i kultury.

Viviane Reding uważa, że redukcja istniejących dziś różnic w dostępie do technologii informacyjnych przyczyni się do większego otwarcia rynków oraz integracji europejskich społeczności. Bazowa infrastruktura już istnieje, lecz nie jest w pełni wykorzystywana - dostęp szerokopasmowy zapewnia 80% sieci europejskich, lecz korzysta z niego zaledwie 7% użytkowników. Przyczyna tkwi w braku zainteresowania ze strony użytkowników, którzy nie mają powodów do korzystania z szybkiej transmisji wskutek ubóstwa oferty usług. Większa otwartość na technologie informacyjne spowoduje wzrost konkurencyjności. Istotną rolę odegra tu telefonia 3G, do której Europa jest już dobrze przygotowana i Reding nie wyobraża sobie, by Europa nie mogła odnieść korzyści z upowszechnienia zarówno telefonii UMTS jak i VoIP.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu