DAJ CYNK

Średnio 55 zł za rachunek Orange Energia

12.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6850

Ważne 4

5

Orange Polska jest świeżo po przejęciu Multimedia Polska Energia. Z tej okazji biuro prasowe Orange podało kilka ciekawych statystyk.



Orange Polska jest świeżo po przejęciu Multimedia Polska Energia. Z tej okazji biuro prasowe Orange podało kilka ciekawych statystyk.

Informacją, od której tutaj warto zacząć jest to, że na ok 13 mln gospodarstw domowych w Polsce tylko ok 500 tys. zmieniło sprzedawcę prądu na alternatywnego. Orange, po przejęciu Multimedia Polska Energia, obsługuje ponad 20% z nich. Dokładnie jest to 105 tys. klientów indywidualnych oraz bliżej nieokreślona liczba kilku tysięcy firm. Spośród 105 tys. klientów, baza własna Orange liczy 30 tys. Pozostali klienci zostali nabyci wraz z przejęciem Multimedia Polska Energia.

Jaki jest portret statystycznego klienta Orange Energia? Jest to mieszkaniec miasta (63%) w wieku 49 lat, który miesięcznie zużywa 225 kWh prądu, za który płaci średnio 55 zł miesięcznie.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
36. ~ech
0

2017-10-13 16:47:57

Ta cena podana bez dystrybucji i bez vatu...

Odpowiedz

35. ~Tauron Energia
0

2017-10-13 14:16:17

Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie, że uważacie, że ceny regulowane przez regulatora są tylko po to, żeby wam robić na złość.

Odpowiedz

34. Sig
0

2017-10-13 12:23:03

Nie widzę żadnej realnej korzyści dla użytkownika domowego przy zmianie dostawcy - mowa o typowym gospodarstwie. Firmy to naturalnie co innego.

Odpowiedz

33. ~Hotelarz
0

2017-10-13 09:54:14

Czajnik elektryczny? Chyba że mało gotujesz i mało płacisz za prąd z innych urządzeń. Ja wolę gotować na gazie taniej wychodzi 40 zł butla ze 2 na miesiąc pójdą jak się dużo na niej robi.

Odpowiedz

32. ~Tom
0

2017-10-13 09:52:44

Pragmatyk niezły z ciebie janusz :). Ja tam płacę 90-100 pln/miesiąc za prąd i uważam, że to niewiele. I zadowolony jestem.

Odpowiedz

31. Remington
0

2017-10-13 09:38:09

@29: to z wymienionych przez Ciebie mam tylko czajnik elektryczny

Odpowiedz

30. ~Hotelarz
0

2017-10-13 09:23:39

@27, Dobra żarówka LED 10w świeci jak 100w, przez monitory CRT też oczy wysiadają.

Odpowiedz

29. Pragmatyk
0

2017-10-13 09:22:21

@25 Kuchenka gazowa, piekarnik elektryczny, parę razy w miesiącu chodzi. Zmywarki nie mam, kiedyś miałem, ale jak sobie przypomniałem ile było z tym roboty to sobie tym razem darowałem i sobie chwalę :)Rachunki wyższe daje granie godzinami dziennie na konsoli na dużym TV, lub na mocarnym PC. Kuchenka elektryczna, jak ktoś gotuje, a nie tylko podgrzewa, czajnik elektryczny. Królem jest oczywiście bojler/przepływowy ogrzewacz wody jak się napełnia kilka wanien dziennie.

Odpowiedz

28. ~Math
0

2017-10-13 09:12:41

Orange bardzo mocno opłaca się dla firm, dodatkowo można u nich dostać potem voucher na g11 ze stawka 0,12 zł za 1 KWh w pierwszym roku a w drugim 0,24 zł netto za 1 KWh i 0 zł opłaty handlowej

Odpowiedz

27. ~dziuberdxtminder
0

2017-10-13 09:01:48

Treść wiadomości26@ Taniej? Oszczędniej? Może. Jest jedno "ALE" - szybciej oczy wysiądą, a to to nie warte tego "taniej, oszczędniej ".

Odpowiedz

26. ~Hotelarz
0

2017-10-13 08:56:21

Ale powiem wam że czuć oszczędność jak właśnie zmieni się na LED i energooszczędne nowsze sprzęty w domu a kiedyś się płaciło za prąd 25% do 50% więcej niż teraz to widać w rachunkach zmianę na lepsze.

Odpowiedz

25. Remington
0

2017-10-13 08:26:52

@23: Ja na 4-osobową (w mieszkaniu) zużywam 6 kWh dziennie latem i ok. 8 kWh zimą. I to przy wielu żarówkach wymienionych na LED. Czyli średnio jakieś 2,5 MWh na rok i nie wiem jak można zejść poniżej tego. Może nie masz elektrycznej kuchenki, piekarnika ani zmywarki, bo chyba lodówkę to masz :)

Odpowiedz

24. zzibi2
0

2017-10-13 08:16:31

@23U mnie 3 osoby ok 1,7MWh / rok

Odpowiedz

23. Pragmatyk
0

2017-10-13 08:06:42

224kWh miesięcznie? Czyli rocznie ~2,7MWh? Na 4 osobową rodzinę zużywamy rocznie 1,2MWh. No chyba, że ktoś ciepłą wodę ma na prąd, albo samochód elektryczny.

Odpowiedz