DAJ CYNK

Spółka Aero2 zostanie podzielona

20.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6208

Ważne 7

3

Spółkę Aero2 czeka podział przez przeniesienie większości aktywów do spółki PL2014, będącej własnością grupy Cyfrowy Polsat.



Spółkę Aero2 czeka podział przez przeniesienie większości aktywów do spółki PL2014, będącej własnością grupy Cyfrowy Polsat.

Jak informuje portal telko.in, spółka PL2014 została stworzona jako wehikuł do przedsięwzięć związanych z transmisją rozgrywek piłki siatkowej. 90% udziałów w PL2014 należy bezpośrednio do Cyfrowego Polsatu, a pozostałe 10% do Polkomtela, który jest także częścią imperium Zygmunta Solorza-Żaka. Obecnie Polkomtel jest także posiadaczem 100% udziałów w Aero2. To się jednak ma zmienić.

Jak możemy przeczytać w dokumencie prezentującym plan podziału spółki, z Aero2 zostanie wydzielona część, która będzie niezbędna do prowadzenia przez spółkę przejmującą, czyli PL2014, działalności polegającej na budowie oraz utrzymaniu infrastruktury telekomunikacyjnej oraz dzierżawie infrastruktury telekomunikacyjnej. Przenoszony majątek to między innymi stacje BTS należące do Aero2, z których korzystają klienci sieci Plus (i nie tylko), przede wszystkim w technologii LTE.

Dokument, o którym mowa wyżej, wycenia spółkę Aero2 na ponad 720 mln zł, z czego do PL2014 trafi część o wartości około 509 mln zł.

Źródło tekstu: Aero2, telko.in, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~
2

2017-09-21 15:32:33

@30 jakoś nikt prócz Ciebie nie zwrócił uwagi na taką pierdołę więc po co siejesz ferment? @11 może i masz rację jest tańsza ale co wpływa na cenę usługi? JAKOŚĆ :) jak ktoś lubi kompromisy kosztem oszczędności to Jego osobisty wybór ja nie wierzę w to że statystyczny Polak nie wykrzesa w ciągu miesiąca 20 zł więcej na usługi komórkowe no ale jak pisałem jak kto woli :) ja wolę płacić za coś co ma sens i daje mi swobodę użytkowania :) co do samego artykułu... cóż kombinują jak mogą...

Odpowiedz

30. ~heniek
-1

2017-09-20 20:25:19

To nie złośliwość.Tylko chodzi mi oto żebyście przeczytali dokładnie artykuł zanim go opublikujecie.Bo później pod artykułem pojawiają się komentarze nie mające nic wspólnego z artykułem. A błędami.

Odpowiedz

29. msnet
1

2017-09-20 19:16:08

@28, heniek - wstawienie litery "y" zamiast sąsiadującej na klawiaturze litery "u" to w żadnym wypadku nie jest błąd ortograficzny, a zwykła literówka. Oczywiście, jak każdy błąd, nie powinno to mieć miejsca, ale nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi.

Odpowiedz

28. ~heniek
0

2017-09-20 18:43:43

23:Teraz już nie widzę bo juz poprawiles.kolega spod posta numer 3-VINYL był szybszy i wykrył błąd pierwszy: "własnością grypy Cyfrowy Polsat." A posta Ty opublikowales :Spółka Aero2 zostanie podzielona msnet  20 Września 2017  11:17wiec dalem swoj komentarz na temat błędów ortograficznych na twoim portalu.2 razy przeczytajcie zanim opublikujecie.A może specjalnie to robicie żeby było więcej komentarzy niezwiązanych z tematem postu a błędami dokonanymi w artykule.

Odpowiedz

27. ~
1

2017-09-20 18:42:01

Polsat Cyfrowy jest cypryjski i chodzi o podatki.

Odpowiedz

26. ~
0

2017-09-20 15:11:39

taki manwer ma sens gdyby np. Ta spolka PL miala wygenerowane duze straty. Wtedy zyski z aero szly by na pokrycie tych strat, inaczej opodatkowane. Podsumowujac, to dopoki sam Solorz sie orientuje gdzie co ma, to nam nic do tego.

Odpowiedz

25. ViNYL
1

2017-09-20 14:55:43

@23: komentarz #3

Odpowiedz

1

2017-09-20 14:11:03

Coś mi się wydaję, że PL2014 będzie sprzedane Polkomtelowi za 1zł, a Aero2 będzie wirtualem.

Odpowiedz

23. msnet
1

2017-09-20 14:04:56

@16, heniek - a ten błąd popełniony przeze mnie, to gdzie widzisz?

Odpowiedz

22. ~ice2
0

2017-09-20 13:42:02

Dla zwykłego użytkownika a2mobile czy też aero2, taka zmiana nie ma żadnego znaczenia. A tak poza tym jest już apka do zarządzania a2mobile i strona moje.a2mobile.pl

Odpowiedz

21. ~
3

2017-09-20 13:39:21

@17 zostały połączone to teraz czas żeby je znowu podzielić xD

Odpowiedz

20. ~frasag
1

2017-09-20 13:32:51

@18 Hotelarz- no to się ciesz Kolego- będziesz miał gościa :)

Odpowiedz

19. ~Onn
1

2017-09-20 13:31:58

Tak, to skutek podziału ale twojego mózgu i zwie się to lobotomią...

Odpowiedz

18. ~Hotelarz
-1

2017-09-20 13:18:20

Od rana mój komornik nie może się do mnie dodzwonić na mój numer w a2mobile. Czy to wina tego podziału?

Odpowiedz

17. ~
3

2017-09-20 13:13:02

@15Te wszystkie centernety, mobylandy, sferie itp. twory Solorza które wygrywały przetargi i pasma zostały niedawno połączone w jedną spółke Aero2.

Odpowiedz