DAJ CYNK

Specyfikacja 1.1 bezprzewodowego USB gotowa

04.10.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2325

Ważne 0

0

The Wireless USB Promotor Group ogłosiło oficjalnie specyfikację bezprzewodowego USB w wersji 1.1. Oznacza to, że kolejna wersja tej technologii gotowa jest już do komercyjnego wprowadzenia na rynek.

The Wireless USB Promotor Group ogłosiło oficjalnie specyfikację bezprzewodowego USB w wersji 1.1. Oznacza to, że kolejna wersja tej technologii gotowa jest już do komercyjnego wprowadzenia na rynek.

Nowa wersja specyfikacji wprowadza kilka nowości dla tego bezprzewodowego interfejsu przesyłu danych. Oprócz kompatybilności ze starszą wersją standardu, dodana została m.in. obsługa pasma o częstotliwości powyżej 6 GHz.

Nowa wersja charakteryzuje się również łatwością obsługi oraz zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię zarówno podczas pracy, jak i w stanie czuwania. Współpracuje ona również z technologiami NFC oraz zbliżeniowymi.

Bezprzewodowy standard USB służy m.in. do łączenia ze sobą komputerów z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak np. drukarki. W przyszłości nic jednak nie będzie stać na przeszkodzie, aby w ten sposób podłączyć do komputera np. telefon.

Źródło tekstu: cellular-news

Komentarze
Zaloguj się
13. Maniiiek
0

2010-10-05 16:19:31

Ciekawe, czy przez to USB można sobie komórkę podładować?

Odpowiedz

12. ~
0

2010-10-04 17:40:46

11@ Bezprzewodowy - to słowo w tytule mówi wszystko o.O

Odpowiedz

11. ~Brutus
0

2010-10-04 16:42:56

ale dla mnie co kabel to kabel

Odpowiedz

10. ~
0

2010-10-04 13:53:31

pierwszy raz sysze o bezprzwodowym USBB, a ma takie same objekcje co osoby pytajace o zasadnosc/zastosowanie przy istniejacm BT i wifi

Odpowiedz

9. ~zdzicho
0

2010-10-04 11:20:08

Drukarek i telefonów z wifi (tych drugich także z bluetooth) jest już na pęczki. Niepotrzebny interfejs.

Odpowiedz

8. ~wtorek
0

2010-10-04 10:40:50

#7 - skąd wiesz, że niepotrzebny? To się dopiero okaże! To, że istnieje Bluetooth, nie oznacza, że jest to standard najlepszy i optymalny! Pracuję z Bluetooth na co dzień i zachwycony nie jestem, może więc inne standardy pozwolą wypracować lepsze rozwiązanie? Może ulepszony Bluetooth 10.0? A jeśli nie byłoby innych propozycji, to nie opłacałoby się rozwijać Bluetooth, USB, czy czego tam jeszcze!

Odpowiedz

7. ~j
0

2010-10-04 10:06:53

Nie rozumiem. Czy to nie jest dublowanie Bluetooth i kolejny, niepotrzebny, nowy standard? Czy może zamierzenie bezprzewodowego USB to jednak transmisja danych? Bo dla peryferiów komputera Bluetooth działa przecież dobrze.

Odpowiedz

6. ~sq
0

2010-10-04 09:55:11

@5 wideclcem zupy nie zjesz, ale i to i to sluzy do tego samego..takze predzej upatrywalbym w tym chec zdobycia troche pioeniedzy na patenach a nie wprowadzania czegos ''innego''

Odpowiedz

5. ~Pata
0

2010-10-04 08:50:36

Tym czym łyżka od widelca.

Odpowiedz

4. ~
1

2010-10-04 08:40:45

@1: Bezprzewodowe USB jest raczej bardziej podobne do Bluetooth niż WiFi - służy przecież do podłączania peryferiów do komputera, a nie do tworzenia sieci bezprzewodowych.

Odpowiedz

3. ~
0

2010-10-04 08:40:31

Czym to się różni od bluetooth ?

Odpowiedz

2. ~
-1

2010-10-04 08:40:07

nazwa...

Odpowiedz

1. ~chello
0

2010-10-04 08:34:48

Czym to się różni od wifi?

Odpowiedz