DAJ CYNK

Sony zwalnia 1/4 pracowników działu mobilnego w swojej dawnej siedzibie

13.12.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2775

Ważne 0

0

Sony Mobile przechodzi permanentną restrukturyzację. Nie dziwota, skoro właściwie z każdym kwartałem okazuje się, ze prognozy sprzedażowe były zbyt optymistyczne. Cięcia nie ominęły nawet dawnej siedziby działu.

Sytuacja Sony nie jest ani trochę porównywalna do tej, w której znajduje się np. HTC. W przypadku Japończyków mamy do czynienia z rekordowymi wynikami wszystkich innych działów (muzyka, Playstation, gry mobilne itd.), natomiast jedyny produkt HTC, który radzi sobie na rynku to HTC Vive. Niemniej obie firmy mają wspólną cechę - duże problemy działu mobilnego.

W tamtym roku Sony sprzedał 13,5 miliona Xperii, w tym roku miało to być 10 milionów sztuk. Miało. Dobre słowo. Prognozy zostały uaktualnione i obecnie dział spodziewa się sprzedaży sięgającej 7 milionów egzemplarzy. Trzeba zatem poszukać pieniędzy gdzie indziej...

Padło na siedzibę Sony Mobile w szwedzkim Lund. Kiedyś to właśnie tam mieściła się główna siedziba działu mobilnego, dopiero sześć lat temu została ona przeniesiona do Tokio. W Szwecji dalej pracuje jednak 1200 osób - 800 z działu mobilnego i 400 podlegających innym działom. Aż 200 pracowników działu mobilnego będzie musiało odejść. Zwolnienia sięgające 1/4 pracowników to naprawdę dużo, zobaczymy czy przyniesie to oczekiwane oszczędności.

Źródło tekstu: 8till5.se, gsmarena, wł

Tagi: sony
Komentarze
Zaloguj się