DAJ CYNK

Sony Xperia Z otrzyma Androida 4.2 niedługo po rozpoczęciu sprzedaży

18.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8

Ważne 6

0

Sony Xperia Z to jedna z najgorętszych styczniowych premier, ale niestety wyposażona jedynie w Androida 4.2. Sony postanowił jednak zagwarantować użytkownikom możliwie jak najbardziej aktualny system operacyjny i Android 4.2 trafi do nowej Xperii tuż po rozpoczęciu sprzedaży telefonu.

Sony Xperia Z to jedna z najgorętszych styczniowych premier, ale niestety wyposażona jedynie w Androida 4.1. Sony postanowił jednak zagwarantować użytkownikom możliwie jak najbardziej aktualny system operacyjny i Android 4.2 trafi do nowej Xperii tuż po rozpoczęciu sprzedaży telefonu.

W przedsprzedaży 5-calowa Xperia Z z ekranem FullHD, łącznością LTE, 2 GB pamięci RAM, czterema rdzeniami Krait 1.5 GHz, uszczelnianą obudową i aparatem 13 Mpix kosztuje 2799 zł.Właściwie jedynym znaczącym brakiem urządzenia jest już w chwili premiery nieco przestarzałe oprogramowanie. Na Androida 4.1 większość użytkowników zeszłorocznych smartfonów wciąż czeka, jednak od takiej nowości jak Xperia Z oczekiwać można więcej.

Dokładna data aktualizacji oprogramowania do wersji 4.2 zostanie przedstawiona na blogu Sony Mobile. Już teraz mamy jednak zapewnienie, że wysyłka oprogramowania nastąpi tuż po rozpoczęciu sprzedaży telefonu. Prawdopodobny termin premiery urządzenia to marzec.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, Sony Mobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy