DAJ CYNK

Sony prezentuje następcę NFC

24.02.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3709

Ważne 0

0

Chociaż technologię NFC wciąż trudno uznać za masową, to Sony się tym nie zraża i już prezentuje jej następcę, TransferJet.

Chociaż technologię NFC wciąż trudno uznać za masową, to Sony się tym nie zraża i już prezentuje jej następcę, TransferJet.

TransferJet ma być tym, czym wciąż nie udało się być NFC (Near Field Communication) - masową technologią pozwalającą na krótkodystansową łączność pomiędzy urządzeniami. Oprócz tego TransferJet ma zapewnić lepsze parametry od swojego pierwowzoru. Jakie?

Sony obiecuje, że zaprezentowane rozwiązanie pozwoli na osiągnięcie prędkości przesyłu danych do 350 Mb/s. Ma to zostać osiągnięte przy zmniejszonemu względem NFC zapotrzebowaniu na energię, mniejszej liczbie podzespołów oraz zmniejszonym wymiarom.

Obecnie zamówić można testowe egzemplarze układu, przeznaczone dla producentów sprzętu z systemem Android oraz Linux. Ich cena ustalona została na równowartość około 20 zł brutto. Pierwsze dostawy mają się rozpocząć w sierpniu.

Źródło tekstu: Sony

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2012-02-27 10:28:53

%15 - ale czasem się za to dostaje po pupie. Sony dostałem za zamknięcie Betamaxa, Commodore dostało od grzybów za zamknięty os Amigi.

Odpowiedz

15. M2nsTEr
0

2012-02-27 10:21:44

wini, bardzo celnie wklejona uwaga. zaraz odezwa sie fali z jailbreakiem twierdzac ze bzdury piszesz. co do sony i ich zbednych standartow: walkman, discman i wiele innych na ktore nikt jakos nie narzekal.

Odpowiedz

14. ~wini
0

2012-02-27 00:39:54

no jasne. Apple moze wogole nie miec kart pamieci, nic do tela nie wgrasz bez dedykowanego programu, zamkniety os i caly ekosystem a wy sie dziwicie standardom sony? Nie te czasy dla standaryzacji? Apple i nic nie trzeba dodawac.

Odpowiedz

13. ~WiateR
0

2012-02-25 23:38:21

Hmm, TransferJet to nie był czasem projekt Toshiby z przed kilku lat?

Odpowiedz

12. ~
0

2012-02-25 13:32:28

Po jaką cholerę kolejny standard, ano zapewne po to aby nikt o firmie nie zapomniał

Odpowiedz

11. ~Georgij
0

2012-02-25 11:44:06

Po jaką cholerę kolejny standard, skoro NFC ledwo co weszło na rynek, a jego popularność jest póki co bardzo mała, tak samo jak ilosc smartfonów z tą technologią.

Odpowiedz

9. ~Darkeners
0

2012-02-24 23:23:56

cab... no tak, ale to już nie są czasy na takie myślenie. Z kartami pamieci sie przełamali, z portami ładowania to niech nie wydziwaja z innymi rzeczami.

Odpowiedz

7. ~cab
0

2012-02-24 21:21:21

Sony zawsze ustala własne standardy, często są to standardy tylko Sony, ot taka standartomania.

Odpowiedz

6. ~Darkeners
0

2012-02-24 19:44:56

A o ile pamietam Artykuł o tym TransferJet, to poki co jest znacznie drozsze i prądochłonne od NFC... poza tym poco kolejny standard... znow Sony w telefonach bedzie mial cos... czego inni nie maja i nikt nie uzywa.

Odpowiedz

5. ~+
0

2012-02-24 19:42:55

Czyżby następca technologii Bluetoth w połaczeniu z wifi. Fajowe :).

Odpowiedz

4. ~
0

2012-02-24 19:36:26

A co z Bluefiut 3.0?

Odpowiedz

3. ~zbyszek
0

2012-02-24 19:24:43

@1: ano, tylko jak z zapisem danych na dyskach, bo chyba przesył to nie wszystko:-D

Odpowiedz

2. ~d
0

2012-02-24 19:08:50

@1 Nie wiadomo czy nie wymaga własnego zasilania, więc pen musiałby mieć baterię. Chyba że zasilanie będzie na zasadzie indukcji, ale nie wiem czy nie odbiłoby się to na urządzeniu.

Odpowiedz

0

2012-02-24 18:51:12

Ciekawym urządzeniem byłby taki bezstykowy pendrive.

Odpowiedz