DAJ CYNK

Sony ostrzega - nie używaj Xperii Z5 do zdjęć pod wodą

11.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17415

Ważne 13

10

Pomimo otrzymania najwyższego certyfikatu wodoszczelnosci - IP68, Sony nie zaleca używania smartfonów Xperii Z5 do robienia zdjęć pod wodą.

Pomimo otrzymania najwyższego certyfikatu wodoszczelnosci - IP68, Sony nie zaleca używania smartfonów Xperii Z5 do robienia zdjęć pod wodą.

Do tej pory wszystkie Xperie z serii Z, do momentu pojawienia się na rynku Xperii Z3 Plus, były reklamowane jako idealne do robienia zdjęć pod wodą. Co prawda w ten sposób zakończyła swój żywot nasze testowa Xperia Z1 Compact, ale Sony bez problemu przysłało wtedy drugą sztukę, traktując nieszczelność pierwszej jako wadę fabryczną. Tak łatwo nie będzie z nowymi Xperiami Z5.

W instrukcji dotyczących Xperi z serii Z5 można znaleźć zapis mówiący o tym, żeby nie używać smartfonu pod wodą, a certyfikat odporności został uzyskany w warunkach laboratoryjnych. Podczas codziennego użytkowania i zanurzenia smartfonu np. w basenie, oddziałują na niego różne czynniki, takie jak choćby zmienne ciśnienie, czego testy laboratoryjne nie brały pod uwagę. Kiedy takie same zapisy pojawiły się po premierze Xperii Z3+ wiele osób twierdziło, że jest to tylko jednostkowy przypadek.

Niestety nowe Xperie nie mają łatwego życia. Najpierw informacja o delikatnym oszustwie w sprawie ekranu 4K w Xperii Z5 Premium, a teraz sprawa wodoszczelności. Miejmy nadzieję, że to koniec przedsprzedażowych perypetii nowych smartfonów Sony.

Zobacz: Xperia Z5 Premium: 4K tylko w kilku aplikacjach

Źródło tekstu: Xperia Blog; wł

Komentarze
Zaloguj się