DAJ CYNK

Sony Mobile wycofa się z Afryki, Turcji i Bliskiego Wschodu

28.06.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1635

Ważne 2

0

Sony Mobile stale szuka źródeł zarobku oraz sposobów na cięcie kosztów. Już wcześniej Japończycy zapowiadali skupienie się wyłącznie na modelach z najwyższej półki. Logicznym krokiem będzie zatem wycofanie się z biedniejszych rynków.Sony Mobile stale szuka źródeł zarobku oraz sposobów na cięcie kosztów. Już wcześniej Japończycy zapowiadali skupienie się wyłącznie na modelach z najwyższej półki. Logicznym krokiem będzie zatem wycofanie się z biedniejszych rynków.

Nie oszukujmy się - w takich miejscach jak Afryka, Bliski Wschód i Turcja popyt na flagowce nie jest zbyt duży. Oczywiście pewnym wyjątkiem jest tu Apple, amerykańskiej firmy dotyczą jednak zupełnie inne zasady niż konkurencji. Jak zatem poinformował Evan Blass - Sony Mobile zamierza całkowicie wycofać się z tych miejsc.

Koniec prawdopodobnie spotka również serię L. Japończycy skupią się wyłącznie na XA oraz XZ. Sony zamierza zwiększyć dochody swojego działu mobilnego przede wszystkim dzięki sieci 5G. Niedługo w zwiększeniu dochodów ma pomóc również Xperia XZ2 Premium, którą wyceniono na 999 dolarów.

Zobacz: Sony o problemach z wyświetlaczem w Xperii XZ1: to normalne
Zobacz: Sony Xperia XZ2 już za 2599 złotych (o 1000 tańsza niż na początku)
Zobacz: Sony Xperia XZ3 z Androidem P pojawia się w GFXBench

Źródło tekstu: Twitter, wł

Komentarze
Zaloguj się