DAJ CYNK

Sony: funkcja my Xperia nie będzie dłużej dostępna

20.01.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 48

Ważne 4

3

Wczoraj informowaliśmy, że Sony nie zamierza dłużej konkurować z produktami Samsunga oraz Apple'a. Dzisiaj przyszła pora na kolejną nieciekawą wiadomość: usługa my Xperia nie będzie dłużej dostępna.Wczoraj informowaliśmy, że Sony nie zamierza dłużej konkurować z produktami Samsunga oraz Apple'a. Dzisiaj przyszła pora na kolejną nieciekawą wiadomość: usługa my Xperia nie będzie dłużej dostępna.

Sony Mobile wcześniej nie poinformował o tym w żadnym oficjalnym komunikacie. Od kilku dni użytkownicy są jednak przekierowywani do analogicznej usługi Find My Device. Po kilku dniach przedstawiciele Sony potwierdzili koniec usługi my Xperia. To właśnie podobieństwo do usługi Google'a zadecydowało o końcu projektu my Xperia.

Przypomnijmy: usługa my Xperia pozwalała na zlokalizowanie zgubionego smartfonu i ochronę zawartych na nim danych przed niepowołanymi osobami. Globalny start usługi miał miejsce w drugim kwartale 2013 roku.

Aplikacja pozwalała na pokazanie na mapie miejsca gdzie obecnie znajduje się nasz telefon, umożliwiała zdalne uruchomienie alarmu i podświetlenie ekranu (nawet w trybie cichym), zablokowanie dostępu do telefonu i wyświetlenie monitu z danymi kontaktowymi właściciela, jak i szybkie wymazanie całej zawartości pamięci telefonu i karty pamięci.

Zobacz: Sony nie chce konkurować z firmami Apple i Samsung

Źródło tekstu: xperiablog, wł

Tagi: sony
Komentarze
Zaloguj się