DAJ CYNK

Sobieraj: Współpraca Aliora i T-Mobile ma pionierski charakter [wideo]

10.03.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6600

Ważne 7

9

Alior Bank rezygnuje z mniejszych projektów lub odkłada je na później i skupia się na rozwijaniu współpracy z T-Mobile. Dzięki temu operator telekomunikacyjny będzie w stanie zapewnić swoim klientom pełną obsługę finansową. Jak zapewnia zarząd banku, jest to projekt innowacyjny na skalę światową, ale na jego odbicie w wynikach finansowych, trzeba będzie poczekać.

Alior Bank rezygnuje z mniejszych projektów lub odkłada je na później i skupia się na rozwijaniu współpracy z T-Mobile. Dzięki temu operator telekomunikacyjny będzie w stanie zapewnić swoim klientom pełną obsługę finansową. Jak zapewnia zarząd banku, jest to projekt innowacyjny na skalę światową, ale na jego odbicie w wynikach finansowych, trzeba będzie poczekać.

Zobacz: T-Mobile Polska i Alior Bank zawarły strategiczny alians.

Współpraca Alior Banku i T-Mobile będzie miała pionierski charakter. Do tej pory operatorzy telekomunikacyjni, współpracując z bankami, oferowali tzw. wallet, czyli serię aplikacji do korzystania z bankowości mobilnej, i umożliwiali płatności przy użyciu smartfona.

My chcemy to zmienić całkowicie. Chodzi nam o to, by to T-Mobile oferował swoim klientom usługę bankową. Naszą rolą będzie świadczenie jej na zasadzie white table. Klienci T-Mobile będą mogli więc skorzystać z uznanych na świecie rozwiązań naszego banku, jeśli chodzi o zaplecze technologiczne: od szybkiego procesu kredytowego po dobre interfejsy - mówi Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

Zobacz: Alior Sync zniknie, pojawi się oferta T-Mobile.

Od kilku dni klienci Alior Banku, podobnie jak pięciu innych banków mogą korzystać z aplikacji MyWallet, która służy do płatności mobilnych. Do współpracy z T-Mobile zachęciła Alior Bank m.in. duża baza klientów i punktów sprzedaży oraz silna pozycja rynkowa i innowacyjność operatora. Współpraca z T-Mobile to jest pewna część naszej działalności. Podstawowym zadaniem jest to, by wypełnić klientami to, co budowaliśmy przez ostatnie pięć lat. W ubiegłym roku przeszło do nas 632 tys. nowych klientów, trzeba tak zrobić, by większość z nich traktowała Alior jako bank pierwszego wyboru - przekonuje prezes banku.

Jak podkreśla, będzie to jeden z ważniejszych projektów w tym roku.

Współpraca między bankiem a operatorem telekomunikacyjnym w formie, jaką planujemy, będzie unikalna na skalę światową. Przeznaczamy na nią wszystkie siły - zapewnia Sobieraj.

Zobacz: T-Mobile ma pozyskać dla Alior Banku 2 mln klientów.

Oznacza to rezygnację z innych projektów lub ich spowolnienie i przesunięcie pracowników do współpracy z T-Mobile. Z rynku zniknie m.in. marka Alior Sync, choć zarząd banku zapewnia, że dla klientów ta zmiana nie powinna być odczuwalna.

To jest pierwszy rok działania, a ta usługa planowana jest na lata. W pierwszym roku nie spodziewamy się rewelacji. To będzie raczej wpływ na lata następne, ale już dziś setki osób pracuje po obu stronach, żeby tę ofertę przygotować - mówi prezes Alior Banku.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
29. ~gościuuuuu
0

2014-03-11 17:59:26

"Sobieraj: Współpraca Aliora i T-Mobile ma pionierski charakter " no to Plus i Invest Bank stworzył świat bo jakoś tak w grudniu 2013??? Wow i tacy d..le zarabiają kupe kasy a potem my klienci dziwimy się że coś nie działa jak powinno lub kosztuje więcej itd Gratulacje p. Sobie-raj żyj w SWOIM raju i my klienci BŁAGAMY POKORNIE - nie uruchamiaj nam go PLIS PLIS PLIS

Odpowiedz

27. ~AB
0

2014-03-11 16:29:41

Sync był testem, ile kłamstw wytrzyma klient ... widać większość wytrzymała wszystko ... ilość kłamstw i zapewnień o niezmienności oferty popartą jej zmianą nie uświadczy się nigdzie ...

Odpowiedz

26. ~
0

2014-03-11 15:15:44

Sync tez byl na lata, jaka to miala byc och ach marka! Ale sikali w swe bokserki za 500 euro sztuka.

Odpowiedz

25. ~
0

2014-03-11 15:14:00

Pionierski charakter w dymaniu z kasy klientow. T jest pionieem, teraz bedzie blizniacze pionierstwo do kwadratu...

Odpowiedz

24. ~Rudi
0

2014-03-11 14:37:02

Najpierw niech wystartują z ofertą a dopiero potem będzie można komentować, tym bardziej ze wspolpraca nie ograniczy się tylko do zmiany nazwy banku

Odpowiedz

23. ~Rico
0

2014-03-11 13:03:49

@Tomash Zgadzam się ale to już prawie PKO a tam stanowczo odradzam gdyż to pokomunistyczny jeszcze relikt z ogromnymi kolejkami i dziwnymi praktykami.

Odpowiedz

22. Tomash
0

2014-03-11 12:51:16

Wszyscy szukający alternatywy dla Synca niech zainteresują się kontem Nordea Ulubione.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-03-11 10:48:29

zastanawiałem się nad zmianą z Deutsche Banku na Sync tylko dla karty bezpłatnej dla wszystkich bankomatów,w Deutsche Bank nie jest źle bo karta za 5 zł za bezprowizyjje bankomaty jest do zaakceptowania ale lepiej jeśli jest za 0 zł, chyba jednak będę szukał alternatywy postaci WBK czy coś innego,byle nie Alior Sync skoro ten Prezes jest z BPH,którego nigdy nie lubiłem ze względu na złe oferty

Odpowiedz

20. ~
0

2014-03-11 00:29:34

Informacja o związku Aliora i T-debile skutecznie zachęciła mnie do założenia konta w WBK, dziś podpisałem umowę na Konto Godne Polecenia - wszystko za 0 zł. Rozważam również założenie tam konta walutowego, potrzebuję tylko ostatecznego bodźca.

Odpowiedz

18. PLANET
0

2014-03-10 18:00:20

Ciekawe, jak będziecie wykorzystywać Big Data - przypominam aferę sprzed paru miesięcy dla tych, którzy już zapomnieli ; )

Odpowiedz

17. PLANET
0

2014-03-10 17:59:33

Panie Sobieraj, jak zmiana z Alior Sync na "T-Mobile Bank" nie jest/nie będzie odczuwalna? Jak zwykłe kłamiesz pan - już teraz daliście znać, że wprowadzacie opłatę za naklejkę zbliżeniową - choć to 15 zł rocznie, to jednak piechotą nie chodzi... Pozostaje wyrobić dodatkową kartę na dzień przed wejściem opłaty w życie. Cały ten proces to typowe pieprzenie Alior i wciskanie właśnie T-Mobile Wallet ; rozwiązanie MasterCarda jest lepsze, bo nie warunkuje posiadania jakiegoś abonamentu w jakiejś tam firmie... Jak na razie Sync ma DALEJ najlepszy TOiP (praktycznie bezwarunkowe bezpłatne wszystkie bankomaty w kraju+na świecie (poza oddziałami też), 10 przelewów natychmiastowych/miesiąc, wspomniana naklejka zbliżeniowa i parę pomniejszych innych ficzerów), ale to się może zmienić w najbliższej przyszłości. Już u nich zamknąłem konto firmowe (tzn. w dużym Syncu), zobaczymy co będzie trzeba zrobić później. Sync ma niestety oprócz dobrego TOiPa jeszcze tragicznie zbugowany system, szkoda gadać nawet, bo poleciałoby tutaj tyle jadu, że nie ma co mówić..

Odpowiedz

16. mi80
0

2014-03-10 17:53:18

Witku, nie white table, tylko white label! Ci z Newserii uszu chyba nie umyli (bo jak widac pojecia o temacie nie maja) i teraz ten blad rozprzestrzenia sie wraz z newsem w necie.

Odpowiedz

2014-03-10 17:30:54

projekt innowacyjny na skale światową? wow, to dlatego po zalogowaniu się do sync/''a widzę zakładkę KART zamiast KARTY. teraz kumam ;)

Odpowiedz

14. ~Sponsor
0

2014-03-10 17:03:16

Dziś sponsorem portalu są: literka "T", kolor "magenta", a także czarny melonik.

Odpowiedz

13. ~AB
0

2014-03-10 16:52:49

Duet doskonały ... nie ma chyba gorszych, ale widać się sprawdza w praktyce i jest zysk, dopóki są chętni, dopóty będą golić baranki co same idą na rzeź ...

Odpowiedz