DAJ CYNK

Snapdragon przyspiesza do 1,2 GHz

02.06.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1945

Ważne 0

0

Qualcomm rozpoczął sprzedaż swojego najnowszego procesora z rodziny Snapdragon, taktowanego zegarem o częstotliwości 1,2 GHz.

Qualcomm rozpoczął sprzedaż swojego najnowszego procesora z rodziny Snapdragon, taktowanego zegarem o częstotliwości 1,2 GHz.

Nowy Snapdragon, pracujący z częstotliwością 1,2 GHz, jest pierwszym na świecie procesorem dwurdzeniowym, przeznaczonym do telefonów i smartfonów. Dzięki integracji układu graficznego obsługującego biblioteki OpenGL 2.0, zaoferuje on niespotykane dotąd możliwości.

Oznaczony jako MSM8660 procesor pozwoli na rejestrację oraz odtwarzanie materiałów wideo w jakości 1080p (1920 x 1080 pikseli). Maksymalna rozdzielczość obsługiwanych ekranów została podniesiona do rozdzielczości WXGA (1280 x 800 pikseli) w 24-bitowej palecie barw.

Z pozostałych możliwości nowego chipsetu warto wymienić zintegrowany w jego wnętrzu moduł GPS, a także możliwość obsługi transmisji danych w technologiach HSPA+/CDMA oraz 1xEV-DO Rev. B.

W rodzinie procesorów dwurdzeniowych Qualcomma znajduje się jeszcze jeden chip oznaczony jako QSD8672, który posiada zegar o częstotliwości 1,5 GHz. Obecnie jest on jeszcze niedostępny, jednak jak zapowiada jego producent - powinno się to zmienić jeszcze w tym roku.

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Komentarze
Zaloguj się