DAJ CYNK

SMS obchodzi 21 urodziny

03.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4321

Ważne 9

0

3. grudnia SMS obchodzi swoje kolejne urodziny. W tym roku krótka wiadomość tekstowa skończy 21 lat, a mimo to nadal czuje się młodo.

3. grudnia SMS obchodzi swoje kolejne urodziny. W tym roku krótka wiadomość tekstowa skończy 21 lat, a mimo to nadal czuje się młodo.

Z raportów UKE i GUS-u wynika, że z roku na rok wysyłamy coraz więcej SMS-ów. Po tą sprawdzoną metodę komunikacji w niedalekiej przyszłości mogą również sięgać firmy inwestujące w krajach rozwijających się. Więc wygląda na to, że SMS przed osiągnięciem 30-stki może jeszcze sporo zdziałać.

W Polsce według danych UKE na jednego mieszkańca przypada aż 1381 wysłanych wiadomości tekstowych rocznie. W rankingu średniej liczby wysłanych SMS-ów na jednego użytkownika w krajach Unii Europejskiej jesteśmy jednak dopiero w połowie zestawienia. Zdecydowanie wyprzedzają nas pod tym względem Francuzi i Belgowie, którzy średnio wysyłają po około 2500 SMS-ów. W 2012 roku łącznie Polacy wysłali ponad 52 mld krótkich wiadomości tekstowych.

Według prognoz, SMS może przeżywać swoją drugą młodość głownie na rynkach rozwijających się. Dla klientów z Ameryki Łacińskiej czy Afryki pierwszy telefon komórkowy będzie nowym kontaktem z technologią mobilną, łatwo dostępną i pozwalającą na przekazywanie wiadomości szybko i pewnie. Będzie to także atrakcyjna alternatywa w porównaniu do drogich w utrzymaniu komputerów ograniczonych kiepską infrastrukturą łącz szerokopasmowych.

Źródło tekstu: SerwerSMS

Tagi: sms
Komentarze
Zaloguj się
22. ~
0

2013-12-04 09:11:46

1381 sms rocznie? Heh, były mce gdy puszczałem ponad 1500 sms, a gdy w telefonie pułap osiągnął ponad 20000 tysięcy zapisanych wiadomości to tak zamulał, że ciężko się aplikację otwierało, więc wszystko wyczyściłem. Dziś unormowało mi się na poziomie 200 sms miesięcznie, więc nadal nie wpisuję się w statystykę.

Odpowiedz

21. ~Namakon
0

2013-12-04 09:11:29

@6 Że jak xD ? Tak po prawdzie to nie spotkałem się z nikim kto gada pisząc SMSa ^^ No dobra, wyjątek to mój młodszy brat ale on ma 6 lat i telefon potrzebny mu głównie do tego by do niego zadzwonić i powiedzieć by wracał z zabawy z kolegami z podwórka na obiad więc mozna mu wybaczyć że sobie pod nosem powtarza :P

Odpowiedz

20. ~M
0

2013-12-04 00:02:14

@Masakra, urodziło się takiemu jednemu w głowie wykorzystanie dziury w systemie operatorów do wysłania pierwszej wiadomości. ;)

Odpowiedz

19. ~Masakra
0

2013-12-03 22:39:04

Kto urodził wiadomość SMS? Bo skoro obchodzi urodziny to znaczy, że ktoś coś urodził. Chyba, że obchodzi rocznicę powstania, wtedy wszystko gra.

Odpowiedz

0

2013-12-03 21:34:29

Jeden sms w detalu niby jest drogi, ale z drugiej strony jest też sporo tanich pakietów i bonusów sms-owych. Także tragedii cenowej raczej nie ma.

Odpowiedz

17. ~Ciekawe
0

2013-12-03 18:48:14

Może w przyszłości, kiedy Polaków będzie już stać na smartfony to SMSy pójdą w zapomnienie? I zaczną wszyscy używać internetowych komunikatorów.

Odpowiedz

16. ~
0

2013-12-03 18:46:42

Pamiętam te czasy. Byłem wtedy w technikum elektronicznym i wykładowca - pracownik TP -przyniósł telefon wielkości laptopa i pisalismy :) stare czasy i nikt wtedy nie przypuszczał, ze to pójdzie w tym kierunku

Odpowiedz

15. ~mirekb
0

2013-12-03 18:04:16

po rozmowie 3 w kolejnosci usluga,po necie.jednak ma przed sobą duza przyszlosc.mmsy sie w pl jakos niespecjalnie przyjeły jednak będa rosnosc.stawki mtr za sms w pl sa juz rzedu mtr za 1min tj kolo 5gr jednak opy nadal sporo zarabiaja na smsach..dziwne np w regulacjach ue jest to ze 1MB transferu, takt co 1kB, kosztuje 2,30pln tj.tyle co przeslanie 100kB mms

Odpowiedz

14. ~
0

2013-12-03 17:25:37

Pamiętam jak miałem Nokię 3330 która miała klawiaturę bardzo dobrą na ówczesne czasy do pisania SMS-ów. A nie tak jak dziś jakieś pisanie dotykowe które dla mnie nie jest wygodne. Ale wracając na początku miałem problemy z pisaniem SMS-ów bo literka po literce było niezbyt wygodne. Ale na szczęście Nokia 3330 miała słownik T9 który dopasowywał słowa i stwierdziłem że to jest to. Do dziś używam T9.

Odpowiedz

13. ~Nick
0

2013-12-03 17:11:20

No to już może kandydować do Sejmu!

Odpowiedz

12. ~Nick
0

2013-12-03 17:10:39

@4, wysłanie SMS-a to niecałe 200 B danych :)

Odpowiedz

11. ~PINO INOWROCLAW
0

2013-12-03 16:49:42

JA BARDZO LUBIE PISAC SMS-Y SMS-Y SA OK

Odpowiedz

10. ~Calm7
0

2013-12-03 16:19:22

Majkk. Na szczęście pierwszy es nie został wysłany w święta, ani w n.rok ;-p

Odpowiedz

9. ~majkk
1

2013-12-03 16:16:24

SMS swoje święto powinien obchodzić w Wigilie i Sylwestra kiedy to wysyłanych jest go miliardy na całym świecie.

Odpowiedz

8. ~daniel257
3

2013-12-03 16:04:54

Pamiętam jak w 1999 roku poszedłem do salonu Ery i był taki Alcatel z klapką i pytałem się sprzedawcy czy można na nim pisać wiadomości, a nawet nie wiedziałem jak to działa i dziwiło mnie że da się rade 10 klawiszami wstukiwać litery. No ale ten znajomy sprzedawca pokazał mi jak się wpisuje np. litere K i pierwszego sms-a za bodajże 61 groszy wysłałem do Niego i stwierdziłem że jest to rewelacja. Oczywiście kupiłem tego Alcatela z abonamentem za 25 zł, minuta w szczycie około 3 zł, a po 17-tej chyba 1,10. Na swoje usprawiedliwienie mojej ciemnoty dodam że wtedy nie było powszechnie dostępnego internetu.

Odpowiedz