DAJ CYNK

SMS i e-mail z automatów telefonicznych TP

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 872

Od dziś w tym celu wysłania SMS-a lub emaila można skorzystać z żółtych automatów telefonicznych TP

Od dziś w celu wysłania SMS-a lub emaila można skorzystać z żółtych automatów telefonicznych TP (eXanto). Wysłanie wiadomości tekstowej za pomocą specjalnej chipowej karty telefonicznej SMS TP kosztuje 25 groszy (z VAT). TP jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu operatorów w Europie oferującym takie usługi z automatów publicznych.

Automaty telefoniczne eXanto, z których można wysyłać SMS i e-mail wyróżniają się żółtym kolorem obudowy. Na kabinach lub obok automatu umieszczone są naklejki informujące o nowych usługach wraz z instrukcją obsługi. W całym kraju automatów eXanto jest obecnie około 14 tys. Do końca roku będzie ich 21 tys., a docelowo zainstalujemy 25 tys. sztuk.

12 lipca w sprzedaży pojawią się specjalne chipowe karty telefoniczne SMS TP w cenie 5 zł (z VAT), które umożliwiają wysłanie do domu lub przyjaciół 20 SMS lub wiadomości e-mail (25 groszy z VAT za SMS lub wiadomość). Przy użyciu tradycyjnej karty elektronicznej TP, cena SMS-a lub wiadomości e-mail ma równowartość jednego impulsu. Karty SMS TP będzie można kupić m.in. w: Telepunktach TP, kioskach i na stacjach benzynowych.

Wysyłanie wiadomości tekstowych z automatu jest bardzo proste. Należy podnieść słuchawkę, wsunąć kartę chipową do czytnika, wybrać rodzaj wiadomości: sms lub e-mail, wpisać treść oraz adres lub numer, pod który wiadomość ma być wysłana. Klient na bieżąco jest instruowany przez komendy pojawiające się na wyświetlaczu automatu. Maksymalna długość tekstu SMS to 160 znaków ze spacjami. Natomiast maksymalna długość tekstu w e-mail wynosi 250 znaków ze spacjami (wraz z tematem e-mail).

Źródło tekstu: TP SA

Przewiń w dół do następnego wpisu