DAJ CYNK

Smartfony ze Snapdragonem 800 i 801 bez Androida 7.0

29.08.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5782

Ważne 4

1

Z powodu braku kompatybilności układów graficznych z interfejsem Vulkan, urządzenia z układami Snapdragon 800 i 801 nie dostaną Androida 7.0.

Z powodu braku kompatybilności układów graficznych z interfejsem Vulkan, urządzenia z układami Snapdragon 800 i 801 nie dostaną Androida 7.0.

Informacja o braku Androida 7.0 dla sporej części, swego czasu flagowych, smartfonów pochodzi z Twittera. Zamieszczono ją na koncie, znanego z różnych przecieków ze świata telekomunikacji, @LlabTooFeR.

Smartfony z układami Snapdragon 800 i 801 nie są kompatybilne z interfejsem Vulkan. Qualcomm nie wypuści z tego powodu nowych sterowników graficznych, które pozwolą na instalację na tych urządzeniach Androida 7.0, oficjalnie. Nieoficjalnie zapewne będzie dało się ten problem obejść. Koniec końców, posiadacze m.in. LG G3, Sony Xperii Z3, czy też Samsunga Galaxy S5 nie otrzymają oficjalnego Androida 7.0.

Źródło tekstu: @LlabTooFeR; wł

Komentarze
Zaloguj się
30. Backfire
0

2016-08-30 12:40:01

@29, ten temat byl juz walkowany i tacy igonranci i trolle jak Ty zostali juz przegadani wiec oszczedze swojego czasu tym razem ...

Odpowiedz

29. ~preed
0

2016-08-30 09:43:46

Po co komu nowy andek? Odsetek ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują jest niewielki. Kiedyś się tym jaralem jak wychodził kit kat, teraz już nie. Zawsze kade ma czystym systemie, nexus lub Motorola.

Odpowiedz

28. Backfire
0

2016-08-29 21:16:14

To jest generalnie bardzo podejrzana sprawa. Ktos tu robi skok na kase i kosztem klientow probuje podreperowac tego kolosa na glinianych nogach w postaci Zdradoida ... zerknijcie na ten artykul:

Odpowiedz

27. ~P
0

2016-08-29 19:01:34

Ale przecież na xperii z3 działa beta

Odpowiedz

26. pacman
0

2016-08-29 18:48:04

@23Nie jestem zwolennikiem WPorażki, ale...gdyby Samsung największy producent telefonów z Android, a już na świat Zachodni to w ogóle...gigant i jeszcze 2-3 producentów np. nagle z Nokią i Intelem reaktywowali MeeGo czy inny projekt to tak...mieliby szansę. Tylko, że przyczyna kłótni musiałaby być większa ;)

Odpowiedz

25. ~jatana
1

2016-08-29 17:38:47

Z tym brakiem kompatybilności to bzdura. Snapdragon 410 też nie wspiera Vulkan API. A mimo to telefony z serii Android One z tym układem dostaną Androida Nougat.To tylko i wyłącznie kwestia licencji - czy Google zgodzi się na udostępnienie Nougata na telefonie bez Vulkan. Oraz oczywiście od "chciejstwa" producenta tego telefonu.

Odpowiedz

24. ~r
0

2016-08-29 16:15:07

Andek będzie miał jak firefox, z początku czlowiek się jarał że dali aktualizacje z wersji 5 na 6, wow, szał pal. Teraz chyba ze 40 któraś wersja i kolejny numerek już tak nie cieszy. Tyle że z nowym firefoxem nie trzeba kupować nowego komputera. Taki drobny niuans :-)

Odpowiedz

23. ~Adkas
0

2016-08-29 16:00:38

a to cios dla firm produkujących drogie słuchawki ;-) Google już kiedyś chciało wymusić na producentach jeden standard, Ci się nie zgodzili, więc Google atakuje z innej strony ;-) nie warto toczyć wojny z producentem oprogramowania, gdyż ten zawsze znajdzie swych amantów, czy ktoś kupiłby samsunga, lg czy sony z WP ? wątpię...

Odpowiedz

22. ~Edi
1

2016-08-29 15:04:53

To samo dotyczy telefonów ze Snapdragonami 200, 208, 210, 212, 400, 410, 412, 600, Exynosami 5250, 5260, 5410, 5420, 5422, 5430, 5800, Kirin 910, 920, 925, 930, 935, Atomami Z2460, Z2520, Z2560, Z2580, Z2760.Czyli nawet Huawei P8 i Mate S nie dostaną 7.0 Nougat.

Odpowiedz

21. PLANET
1

2016-08-29 14:43:08

No cóż, pewne rzeczy dało się zrobić i na 4.4 (Sony dawał możliwość blokowania przesyłania danych w tle dla wybranych programów przy wyłączonym urządzeniu), ale realnie oczywiście coś tam te nowe wersje wnoszą. Coś, ale niedużo, ot ewolucja.

Odpowiedz

20. ~XYZ
1

2016-08-29 14:18:27

Ponad dwa lata więc nic dziwnego, ale to znak, że posiadacze tych telefonów powinni się ich szybko pozbyć. Raz, że większości kończy się gwarancja (o ile ludzie nie skończyła) nawet jeśli kupili telefony później. A teraz już praktycznie pewne, że nie dostaną już więcej żadnej aktualizacji. Przecież mowa np. o LG G3, a na rynku od dawna jest G5. Tak samo z Sony Z3, jest Z5, a wchodzi ZX. Kto pierwszy sprzeda ten lepszy...

Odpowiedz

19. ~
0

2016-08-29 14:13:24

Telepolis jak zwykle na weekend zapadło w hibernację, a tymczasem popularny komunikator WhatsApp sprzedał numery komórek swoich klientów Facebookowi!

Odpowiedz

18. xander21
0

2016-08-29 13:56:49

@16 Mi to lotto, mam Miuiv8 i CM13, mogę wybierać. Wszystko działa. Android 7 tylko dla wirtualnej rzeczywistości i vulkana. Nie bawie się w wirtualną rzeczywistość i nie gram w gry, więc mi akurat nie zależy na tym.

Odpowiedz

17. ~tata
1

2016-08-29 13:19:30

I tak robi sie luka rynkowa,kiedys technologia starzala sie powoli dzis co kilka miesiecy mam technologicznego trupa.Papiez nawolywal by szanowac zasoby ziemi ale to nie dotyczy buddystow.

Odpowiedz

16. ~r
1

2016-08-29 12:54:54

@13: Nikt przecież nie anihiluje słuchawek bez nugata. Można dalej używać do zakończenia żywota. A jak komuś doskwiera za niska cyfra andka to już jego ból zwieraczy, hehe.

Odpowiedz