DAJ CYNK

Słuchanie MP3 i korzystanie z telefonu na ulicy będzie nielegalne?

28.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3897

Ważne 0

0

Amerykański senator Carl Cruger zamierza zakazać korzystania z telefonów komórkowych i słuchania muzyki przez słuchawki wszystkim pieszym poruszającym się po mieście. Powód? Piesi korzystający z urządzeń elektronicznych powodują wypadki.

Amerykański senator Carl Cruger zamierza zakazać korzystania z telefonów komórkowych i słuchania muzyki przez słuchawki wszystkim pieszym poruszającym się po mieście. Powód? Piesi korzystający z urządzeń elektronicznych powodują wypadki.

Niedawno zginął 21-letni nowojorczyk, który nie zauważył samochodu przechodząc przez ulicę. Być może by go usłyszał, gdyby nie przeszkodziła mu w tym muzyka w słuchawkach od iPoda.

W intenetowym serwisie YouTube popularne jest nagranie wideo pewnej kobiety, która zajęta pisaniem wiadomości na swoim telefonie, wpada do fontanny w centrum handlowym.

Nieostrożni piesi powodują coraz więcej wypadków. Senator Cruger zamierza karać mandatem w wysokości 100 dolarów każdego, kto będzie korzystał z telefonu lub słuchał muzyki przechodząc przez jezdnię.

Z rozporządzenia ucieszyli się przede wszystkim rodzice, którzy martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Pozostali obywatele twierdzą, że jest to zamach na ich wolność.

Kiedy ludzie robią rzeczy, które mogą zagrażać ich zdrowiu, sprawą powinien zająć się rząd - twierdzi senator.

Źródło tekstu: CBS NY

Komentarze
Zaloguj się
32. ~Ant
0

2011-01-30 12:13:33

Niebezpieczny to jest pan senator, Po pierwsze primo - zapomniał że jest przedstawicielem społeczeństwa. Po drugie primo ;) - zapewne spada mu popularność i robi szum wokół siebie w myśl zasady, lepiej żeby mówili o mnie cokolwiek niż wcale.

Odpowiedz

31. ~
0

2011-01-30 01:14:03

30 Tak mieszkam w 350 tys. wiosce :-D To chyba w twojej wiosce słychać tylko maszyny rolnicze :-D Głuchy jesteś że musisz już na full słuchać muzyki, idź do laryngologa, albo kup normalne firmowe słuchawki. /Kwistas

Odpowiedz

30. Mila89
0

2011-01-29 16:16:57

kwisas ciekawe... moze na twojej wiosce tak jest ale w miescie gdzie normalnie jest chalas 80-90 decybeli to trzeba sluchac muzyki prawie na full zeby ja w ogole uslyszec... osobiscie wole jej sluchac niz trabiacych samochodow,tramwajow czyrozwydrzonych dzieci na ulicy

Odpowiedz

29. kwistas
0

2011-01-29 15:44:27

Niebezpieczne to jest ludzka głupota, nikt normalny nie wali sobie do ucha na full regulator muzyki gdy idzie i kompletnie nie słyszy otoczenia. Gdy się przechodzi przez przejście się rozgląda lub wyłącza zestaw do ogłuszania ;)

Odpowiedz

27. m2marek
0

2011-01-29 14:01:04

Jeździć bez zapiętych pasów samochodem, lub bez kasku motocyklem - to można, ale korzystać z urządzeń elektronicznych, słuchać muzyki, rozmawiać przez telefon i to na ulicy - przecież, to jest niebezpieczne. Ja bym od razu sadzał takich do więzienia, na dożywocie - przecież ich się nie da zresocjalizować, nie zrozumieją swojej winy i nadal będą zagrażać sobie i światu.

Odpowiedz

26. ~lwiczek
0

2011-01-29 12:57:00

"Być może by go usłyszał, gdyby nie przeszkodziła mu w tym muzyka w słuchawkach od iPoda." ojoj, a jak wszedzie beda elektryczne auta ktore sa niemalze nieslyszalne? zakazac ich tez! (jakis czas temu podniosly sie glosy, ze takie auta sa strasznie niebezpieczne dla niewidomych...)

Odpowiedz

25. ~PATA
0

2011-01-29 12:08:10

Korzystanie zakazane? Nie wyobrażam sobie żebym zanim wyciągnę telefon z kieszeni miał się rozglądać za niebieskimi tak jakbym wyciągał jabola:)

Odpowiedz

24. ~
0

2011-01-29 11:40:44

Widać pan Cruger to faszysta. Że też w Stanach tacy się również uchowali (bo w socjalistycznej Zachodniej Europie to norma).

Odpowiedz

23. Mila89
0

2011-01-29 11:22:29

Bez sensu... ciekawe jak udowodnia ze ktos slucha muzyki a nie korzysta z przewodowego zestawu glosnomowiacego... zreszta moze odrazy zakaza korzystania z telefonow? proporcjonalnie sa odpowiedzialne za wieksza ilosc wypadkow

Odpowiedz

22. ~
0

2011-01-29 10:25:50

@16 - to bym poparł, ale cóż, żadna legislacja nie zastąpi dobrego wychowania.

Odpowiedz

21. ~do 18.
0

2011-01-29 01:33:20

nosił wilk razy kilka poniesli i wilka

Odpowiedz

19. ~x
0

2011-01-29 00:13:38

Proponuję zrobić nielegalnym obywatelstwo Amerykańskie bo chyba nie ma na świecie głupszego narodu od amerykańskiego.

Odpowiedz

18. ~
-2

2011-01-28 21:44:31

ja slucmam muzyki jadac autem i to glosno ida ulica tak smao i pisze smsy nawet w czseie jazdy i ani jednego wypadku albo cos od dawna wiadomo ze amerykanie to debile

Odpowiedz

17. i-ceum
0

2011-01-28 21:18:55

Akurat w Nowym Jorku to normalne przechodzić na czerwonym świetle i jakoś to kierowcom wcale nie przeszkadza.

Odpowiedz