DAJ CYNK

Słoneczny test: Samsung Wave, iPhone 3GS i Nokia X6

28.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Nasze testy Samsunga Wave mają się już ku końcowi i jako pewien przedsmak prezentujemy zachowanie się telefonu w różnych warunkach oświetleniowych.

Nasze testy Samsunga Wave mają się już ku końcowi i jako pewien przedsmak prezentujemy test działania telefonu w różnych warunkach oświetleniowych. Z Samsungiem Wave konkurują Nokia X6 i Apple iPhone 3GS.

W odpowiedzi na prośby i sugestie naszych Czytelników, do zestawienia dołączamy zarówno filmy, jak i zdjęcia porównawcze.

Samsung S8500 Wave ma 3,3-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (format 16:10), wykonany w autorskiej technologii Samsunga opatentowanej jako Super AMOLED. Nokia X6 oferuje 3,2-calowy ekran TFT o rozdzielczości 360 x 640 pikseli, wyposażony w pojemnościowy panel dotykowy. Jest to technologicznie najlepszy ekran jaki ma w ofercie Nokia wśród już dostępnych na rynku telefonów.

Ekran iPhone'a 3GS wykonany jest w tej samej technologii co ten w w/w Nokii - również mamy ekran TFT pokryty pojemnościowym panelem dotykowym, jednak jego rozdzielczość jest niższa i wynosi 320 x 480 pikseli. Wszystkie trzy telefony wyświetlają obraz w palecie 16 mln kolorów. Różnice rozdzielczości ekranów pomijam w ostatecznej klasyfikacji, z racji "słonecznego" charakteru testu.Testy przeprowadziłem z zastosowaniem jednakowych nastaw jasności (na wolnym powietrzu ustawiona była maksymalna jasność ekranów). Dla wykluczenia ewentualnych błędów z tytułu różnego położenia ekranów względem obiektywu aparatu fotograficznego, wykonałem dodatkowe dwie serie zdjęć. W dodatkowych seriach każdy z telefonów był umieszczony w identycznej pozycji względem obiektywu, a tryb pracy aparatu nie zmieniał się:Na wolnym powietrzu zdecydowanie wygrał Apple iPhone 3GS, zostawiając rywali daleko w tyle. Choć ekran Nokii X6 wykonany jest teoretycznie w tej samej technologii co ekran iPhone'a, Nokia zupełnie nie radzi sobie w starciu z bezpośrednimi promieniami słonecznymi. Samsung Wave mimo słabszej niż zwycięzca pracy w ostrym słońca, nie sprawia problemów w codziennym użytkowaniu - również na świeżym powietrzu. "Zamglony" ekran Nokii X6 bywa z kolei kłopotliwy.

Przy pracy w pomieszczeniach moja subiektywna klasyfikacja to kolejno: Samsung S8500 Wave (miejsce pierwsze), Apple iPhone 3GS i Nokia X6. Z dala od bezpośrednich promieni słonecznych, telefon Samsunga cechuje się niespotykanym kontrastem, perfekcyjną głębią czerni i świetnym nasyceniem barw. Zobaczyć można to na poniższym, zbiorczym filmie:Porównanie ekranów zamyka dodatkowy film, w którym można zobaczyć telefony w bardziej dynamicznych ujęciach:)Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung S8500 Wave w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia X6 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3GS w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się