DAJ CYNK

Skype na CES 2008

07.01.2008

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Na targach CES, Skype ogłosił wsparcie oprogramowaniem kolejnych bezprzewodowych urządzeń i akcesoriów.

Na targach CES, Skype ogłosił wsparcie oprogramowaniem kolejnych bezprzewodowych urządzeń i akcesoriów.

Skype wspólnie z partnerami - producentami sprzętu oraz oprogramowania - pracuje nad możliwością używania Skype w jak największej liczbie urządzeń mobilnych korzystających z różnych sposobów łączenia się z Internetem. Najnowsze urządzenia bezprzewodowe oraz akcesoria prezentowane na targach CES 2008 i umożliwiające mobilne korzystanie ze Skype to między innymi:

3 Skypephone - zaprezentowany wspólnie operatorem sieci komórkowych "3", dostępny w przystępnej cenie telefon komórkowy 3G. Pozwala na darmowe połączenia Skype-Skype oraz na czaty z wszystkimi użytkownikami Skype na całym świecie za jednym naciśnięciem guzika w komórce. 3 Skypephone dostępny jest w Australii, Austrii, Danii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a wkrótce także w Hong Kongu.

Freetalk Wireless Stereo Headset - to bezprzewodowe słuchawki stereo wykonane w nowej technologii AvneraAudio, dzięki której dźwięk w jakości CD jest dostępny bezprzewodowo, podobnie jak rozmowy przez Skype za ich pośrednictwem. Słuchawki oferują zasięg do 20 metrów oraz umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń Skype z dala od komputera.

Mobilne urządzenia internetowe Intel (Mobile Internet Devices, MID) - użytkownicy ceniący sobie mobilność będą mogli wykonywać połączenia głosowe i wideo oraz korzystać z funkcji czatu za pośrednictwem ultralekkich i przenośnych komputerów zbudowanych w oparciu o procesory Intela. MID to nowa kategoria urządzeń przenośnych wyposażonych w WiMAX i wifi zaprezentowana przez Intel, dzięki czemu funkcje Skype będą dostępne także w otwartych sieciach bezprzewodowych.

Nokia N810 Internet Tablet - to najnowszy tablet internetowy firmy Nokia będący eleganckim, kieszonkowym urządzeniem z wysuwaną klawiatura i dostępem do wifi. Nokia N810 umożliwia połączenia za pośrednictwem Skype w każdym miejscu z dostępem do bezprzewodowego Internetu.

mylo Communicator - Skype jest także przeinstalowany w osobistym komunikatorze mylo firmy Sony. Użytkownicy Skype mogą dzwonić i korzystać z czatów z innymi użytkownikami Skype za darmo, za pośrednictwem otwartych sieci wifi. Komunikator mylo umożliwia także wykonywanie połączeń SkypeOut i odbierane rozmów SkypeIn.

PlayStation Portable - dzięki prostej aktualizacji oprogramowania planowanej na koniec stycznia, użytkownicy PSP na całym świecie będą mogli cieszyć się darmowymi rozmowami z innymi użytkownikami Skype, a kupując kredyt SkypeOut dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie oraz odbierać rozmowy poprzez numer SkypeIn.

Źródło tekstu: Skype

Komentarze
Zaloguj się