DAJ CYNK

Skuteczniejsza nawigacja satelitarna dzięki TMC

14.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7944

Ważne 0

0

Destia Traffic, dostawca informacji na temat ruchu drogowego w 5 europejskich krajach, wprowadza do Polski technologię TMC (ang. Traffic Message Channel). Dzięki niej kierowcy będą otrzymywać drogą radiową informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Destia Traffic, dostawca informacji na temat ruchu drogowego w 5 europejskich krajach, wprowadza do Polski technologię TMC (ang. Traffic Message Channel). Dzięki niej kierowcy będą otrzymywać drogą radiową informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Każde zdarzenie na drodze jest wysyłane jako wiadomość TMC. Wiadomość jest kodowana wg standardów Alert C oraz zawiera dokładne informacje o miejscu i czasie zajścia. Dzięki unikalnemu kodowi dla każdego obszaru na mapie, odbiornik rozsyła informacje w odpowiednim języku do użytkowników.

Dane przesyłane są przez specjalnie zakodowane fale FM przy użyciu RDS FM-System (za pomocą satelity lub stacji naziemnych). W Polsce sygnał będzie rozsyłany z wykorzystaniem nadajników RMF-FM. Do partnerów firmy Destia należy między innymi Navigon. Polską premierę systemu TMC zaplanowano na 22. kwietnia.

Źródło tekstu: Destia, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~rex
0

2010-06-22 22:20:21

Ja mam Goclevera 5066FMBTTmc z mapą Navigon i Tmc śmiga aż miło. Dla niedowiarków:http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=19067&po stdays=0&postorder=asc&start=180

Odpowiedz

30. ~maro
0

2010-05-11 11:26:38

nie wiem jak u was ale mam w aucie fabryczne tmc i nic nie ma ? albo to z moim nie dziala albo to byla jakas sciema i to wogole nie ruszylo ?

Odpowiedz

29. ~Ja
0

2010-05-03 06:55:51

3.05.2010 ??? Chyba się im miesiące pomyliły . Prima a prilis już był.

Odpowiedz

28. ~;)
0

2010-04-30 20:49:24

System startuje od jutra tj od 01.05.2010 !

Odpowiedz

27. ~bzik
0

2010-04-28 10:56:15

Na dzień 28.04.2010 system nie działa w woj.świętokrzyskim.Moja navi nie pokazuje sygnału.

Odpowiedz

26. ~Roland
0

2010-04-22 18:27:39

Na onet piszą że ma być uruchomiona 1 maja 2010 http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/gps/tmc-nareszcie-wkracza- do-polski,1,3213861,artykul.html

Odpowiedz

25. ~Przemek
0

2010-04-22 18:18:28

hmmmm... cholera wie... moj odbiornik nie pokazuje zadnych stacji tmc oprocz CR1 oraz CR3 (slask)

Odpowiedz

24. ~maro
0

2010-04-22 16:33:22

i co z tym tmc bo niby pisali a nic dzis nie ma o tym ze wlaczyli a jest 22 ?

Odpowiedz

23. galtom
1

2010-04-15 07:31:15

Ciekawe co z Garminem? Moja dioda na odbiorniku TMC niestety od powortu do polksi zolta :-(. W UK system (subskrypcja) jest wliczona w cene urzadzenia, zreszta chyba we Francji i w Niemczech tez mi dzialal "za darmo". Biorac pod uwage, ze z czasem moze sie to poprawic do bezpieczenstwa na naszych drogach, poprawy ekologi i usprawnienia transportu generalnie (nie mamy autostrad wiec to wazne tym bardziej) warto doplacic z podatkow do takiego systemu aby jak najszybciej byl dostepny dla jaknawiekszej liczby osob (Ci co navi juz maja) i wzorem UK doliczyc 2zl do ceny sprzedawanych urzadzen. Troche jak z ukryta oplata w nosnikach danych :-) "za prawa autorskie"

Odpowiedz

22. ~bbart79
1

2010-04-15 03:19:44

Jesli chodzi o koszty to w europie sa dwie wersje TMC: platna i darmowa. Wszystko zalezy w tym wypadku od Destia Traffic. A sciaganie oplat jest bardzo proste i polega na wykupieniu abonamentu u dostawcy nawigacji.

Odpowiedz

21. ~max
1

2010-04-15 01:36:18

no w koncu ;)w polaczeniu z GPS rewelacja , pewniejsze czasami niz CB w korkach

Odpowiedz

20. thonka
1

2010-04-15 00:21:50

@14 poczytaj o RDS, dziala praktycznie w taki sam sposob. dla ulatwienia dodam, ze leci tam ok. 1,15kB danych na sekunde. wystarczajaco duzo zeby zakodowac takie informacje.

Odpowiedz

19. ~
1

2010-04-14 22:42:13

W Czechach widziałem billboardy z reklamami urządzeń do nawigacji z systemem TMC+. Z góry odpowiadam, że nie wiem czym się różni TMC od TMC+.

Odpowiedz

18. ~
1

2010-04-14 21:06:37

Tak w sumie to już od pół roku Destia świeci na zielono ( w miejscu na TMC ) ... tyle że nie udostępnia żadnych informacji. Nawigacja fabryczna :D

Odpowiedz

17. ~...
0

2010-04-14 20:56:35

Ptanie tylko ile % sprzedanych i sprzedawanych obecnie w Polsce nawigacji samochodowych umozliwia odbior sygnalu TMC. Na PDA z modulem radia FM sa programy do obslugi TMC, ale co jesli tego modułu nie ma w nawigacji [np w PNA?].

Odpowiedz