DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 7. lutego

07.02.2008

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. lutego 2008 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. lutego 2008 roku.

Plus poinformował, że w ciągu 4 miesięcy sprzedał 100 tys. sztuk telefonów Plusfon 401i oraz Plusfon 601i. Telefony te zostały wprowadzone dzięki współpracy z firmami Huawei Technologies Co. Ltd i ZTE Corporation Ltd. Wkrótce oferta telefonów ma zostać rozszerzona.

Opera zaprezentowała nową wersję przeglądarki Opera Mini. Poprawiona wersja aplikacji współgra z ostatnimi aktualizacjami serwerów Opery. Programiści w efekcie uzyskali zwiększenie szybkości przeglądania o 20% i drobne zmiany w interfejsie, upodabniające przeglądarkę do Opery Mobile 9.5.

Operator Iliad zamierza oferować bezpłatne, nielimitowane połączenia na francuskie telefony stacjonarne, przy użyciu odblokowanych telefonów Apple iPhone. Na stronie operatora pojawiło się już odpowiednie oprogramowanie i mimo teoretycznej wyłączności francuskiego Orange na produkty Apple, francuskie prawo nakazuje Orange sprzedaż jabłkowych telefonów również wolnorynkowo, bez blokady simlock. We Francji będzie więc nie jeden, a dwóch operatorów czerpiących zyski na bazie Apple iPhone.

Outbox zawarł i rozpoczął realizację umowy ramowej z Telekomunikacją Polską. W ramach kontraktu Outbox będzie wspierał operatora w zakresie usług informatycznych dotyczących relacji z Klientami. Umowę zawarto na maksymalną kwotę 20 mln zł.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się