DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 7. lipca

07.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2118

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. lipca 2010 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 7. lipca 2010 roku.

ATM Systemy Informatyczne rozbuduje sieć LAN dla jednego z operatorów telefonii mobilnej za 8 mln zł. W wyniku zawartej umowy, ATM SI zakupi urządzenia, oprogramowanie oraz usługi Cisco Systems i wdroży całość rozwiązania. Ponad to, począwszy od dnia zamknięcia wdrożenia ostatniego modułu, całość zostanie objęta 5-letnim wsparciem serwisowym. Nazwa operatora nie została ujawniona.

Spółka Qumak-Sekom zdobyła kontrakt na wdrożenie systemu nagrywania dla Telekomunikacji Polskiej i Centertela. Umowa ma łączną wartość 5,99 mln zł netto plus równowartość w złotych kwoty 3,14 mln zł USD netto. Udział prac Qumak-Sekom wyniesie od 5% do 10% wartości umowy.

Do Poznańskiego Punktu Wymiany Ruchu IP dołączyli w ostatnich dniach kolejni uczestnicy - Business Consulting Center oraz Pentersters. Obecnie w PIX-ie wymienia się ruchem internetowym 33 firmy i instytucje. Są to zarówno duzi dostawcy treści internetowych (Allegro, nk.pl) jak też dostawcy usług dostępu do Internetu (Inea, Exatel, TK Telekom, NASK). Obecni są również liczni lokalni operatorzy ISP i instytucje z Wielkopolski. Uczestnictwo w projekcie PIX jest darmowe - zainteresowane firmy ponoszą jedynie koszty dojścia do najbliższego węzła PIX, których w Poznaniu jest obecnie 12.

Google Nexus One nie będzie miał następcy. Jak przekazał Eric Schmidt, dyrektor generalny Google'a - urządzenie miało jedynie pomóc w rozruszaniu platformy sprzętowej Androida. Projekt wypalił i nie ma potrzeby tworzenia kolejnego "akceleratora".

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się