DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 23. września

23.09.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8

Ważne 0

0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 23. września.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 23. września.

Motorola poinformowała, że zamierza wprowadzić na rynek tablet firmowany własną marką. Jednak szef firmy, Sanjay Jha, powiedział, że nie nastąpi to wcześniej niż w przyszłym roku. Wszystko dlatego, że zanim do tego dojdzie - Motorola chce mieć pewność, że zaproponowany produkt będzie konkurencyjnym na rynku. Według Jha nie nastąpi to szybciej, niż udostępnienie przez Google systemu mobilnego przeznaczonego dla tabletów. Tym samym jest to nawiązanie do niedawnego stwierdzenia Google, że obecna wersja Androida (2.2, Froyo), nie jest przeznaczona dla tabletów.

W najbliższych dniach TP uruchomi użytkownikom oferty telewizyjnej (IPTV lub DTH) usługę "TV na życzenie", częściej znaną jako Catch-Up TV. Daje ona możliwość późniejszego oglądania programów, które zostały już wyemitowane (w przypadku oferty TP maksymalnie 7 dni po emisji). Za korzystanie z "TV na życzenie" nie ma żadnych dodatkowych opłat abonamentowych ani jednorazowych.

Aktualizacje systemu Android dla urządzeń serii Xperia Sony Ericssona zostały przesunięte o miesiąc - na październik. Wraz z systemem w wersji 2.1 Xperia X10 zyskać ma m.in. możliwość nagrywania filmów HD.

Opóźnienia w przygotowywanych aktualizacjach ma też Samsung. Oficjalny Android 2.2 Froyo dla jego topowego smartfonu Galaxy S będzie dostępny dopiero w październiku.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się